Canon EOS 1100D
Firma Canon przedstawiła dziś nową lustrzankę cyfrową EOS 1100D przeznaczoną dla osób, które chcą zrobić pierwszy krok na drodze do doskonałej fotografii i filmowania HD. Aparat został wyposażony w 12-megapikselową matrycę CMOS wspomaganą przez procesor DIGIC 4 oraz 9-punktowy AF.
Pełna specyfikacja aparatu dostępna jest w naszej bazie:
Informacja prasowa
Londyn, Wielka Brytania, 7 lutego 2011 - Firma Canon przedstawiła dziś nową lustrzankę cyfrową (DSLR) EOS 1100D przeznaczoną dla osób, które chcą zrobić pierwszy krok na drodze do doskonałej fotografii i filmowania HD. Aparat EOS 1100D wyposażony jest w wiele technologii zastosowanych wcześniej w bardziej zaawansowanych modelach oraz funkcji, które umożliwiają robienie znakomitych zdjęć bez żmudnych przygotowań. Pozwala cieszyć się fotografowaniem i zaimponować przyjaciołom zdumiewającymi portretami, krajobrazami i ujęciami kreatywnymi.
Możliwości lustrzanki EOS 1100D wzrastają wraz z umiejętnościami użytkownika. Aparat EOS 1100D, będąc furtką do słynnego systemu Canon EOS, pozwala eksperymentować z ponad 60 różnymi obiektywami i innymi akcesoriami, m.in. z lampami błyskowymi Speedlite. Wszystko po to, by jeszcze intensywniej eksplorować świat fotografii.
Zaawansowane rejestrowanie obrazu i prosta obsługa
EOS 1100D to kompaktowa, lekka i bardzo wszechstronna lustrzanka cyfrowa, którą można zawsze mieć przy sobie. Nowy model pozwala nie tylko na fotografowanie, ale również na filmowanie. Proste przejście między tymi trybami umożliwia funkcja rejestrowania wideo HD 720p, dostępna na pokrętle trybów. Użytkownik nie przegapi żadnego momentu akcji, precyzyjnie kadrując obraz przy wykorzystaniu nowo opracowanego, jasnego wizjera optycznego, który obejmuje 95 procent pola widzenia. Dodatkowo, robienie zdjęć ułatwia funkcja Live View, która pokazuje na dużym, tylnym ekranie, jak różne tryby fotografowania wpływają na końcowy obraz.
Użytkownik będzie mógł robić doskonałe zdjęcia od momentu, kiedy po raz pierwszy weźmie aparat do ręki. Dostępny w menu przewodnik po funkcjach krótko opisuje wszystkie kluczowe ustawienia aparatu oraz efekt ich zastosowania, wspomagając początkujących w opanowaniu umiejętności obsługi aparatu w miarę jego użytkowania.
Tryby Basic+ i Creative Auto posługują się prostym językiem do opisu ustawień i ich wpływu na obraz. Pierwszy wymienionych trybów pozwala modyfikować nastrój sceny poprzez regulację ekspozycji, balansu bieli i parametrów obróbki obrazu za pomocą zrozumiałych, wstępnie skonfigurowanych ustawień opartych na zamyśle twórczym albo typie oświetlenia. Można też rozjaśnić obraz, przyciemnić go albo rozmyć tło. Służy temu tryb Creative Auto, który sprawia, że uzyskanie wspaniałych efektów znajduje się w zasięgu każdego użytkownika.
Robienie i udostępnianie zdjęć w dowolnym miejscu
EOS 1100D ułatwia też natychmiastową prezentację, dzielenie się zrobionymi zdjęciami i nakręconymi filmami HD z rodziną i przyjaciółmi. Duży ekran LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7") oferuje wysoką rozdzielczość 230 000 punktów oraz szeroki kąt widzenia, co pozwala na miejscu obejrzeć rezultaty sesji zdjęciowej. Można odtworzyć je na dużym ekranie, podłączając EOS 1100D bezpośrednio do telewizora HD kablem HDMI. Czynności takie jak przewijanie obrazów czy projekcję własnych filmów wysokiej jakości ułatwia skorzystanie z pilota telewizyjnego.
System EOS dla początkujących i zawodowców
Aparat EOS 1100D, zaprojektowany jako przyjazna dla użytkownika lustrzanka cyfrowa klasy podstawowej, posiada imponującą specyfikację. Nowy model odznacza się jakością i wydajnością charakterystyczną dla systemu EOS firmy Canon.Matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 12,2 megapiksela umożliwia rejestrowanie obrazu formatu A3 lub kadrowanie go w celu uzyskania ekscytujących kompozycji bez kompromisów, jeśli chodzi o jakość zdjęć albo wielkość odbitek. Procesor obrazu DIGIC 4 pozwala zamrozić akcję poprzez fotografowanie z szybkością 3 klatek na sekundę . Słabo oświetlone obiekty można fotografować z minimalnymi szumami i bez lampy błyskowej dzięki zakresowi czułości ISO 100–6400. Z kolei szybki, dokładny, 9-punktowy autofokus (AF) gwarantuje, że obiekt będzie ostry niezależnie od jego położenia w kadrze. EOS 1100D używa też systemu pomiarowego iFCL opracowanego na użytek półprofesjonalnego modelu EOS 7D, co zapewnia dobrą ekspozycję wszystkich fotografowanych obiektów, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach oświetleniowych.
Aparat EOS 1100D będzie sprzedawany w zestawie z nowym obiektywem z rodziny Canon EF. EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS II. Pozwala to użytkownikom fotografować różne sceny, od rozległych krajobrazów do portretów. Lekka i trwała konstrukcja ułatwia noszenie obiektywu, a optyczna stabilizacja obrazu firmy Canon pozwala wydłużyć czas ekspozycji o cztery podziałki, co gwarantuje ostrość obrazu nawet przy maksymalnym zbliżeniu lub fotografowaniu w słabym świetle. Nowy obiektyw EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS II zastąpi model EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS w bieżącej ofercie obiektywów firmy.
EOS 1100D – kluczowe cechy:
- Doskonała jakość obrazu o rozdzielczości 12,2 megapikseli,
- Ekranowy przewodnik po funkcjach,
- Tryby Creative Auto i Basic+,
- Rejestrowanie wideo HD,
- Czułość ISO 100–6400,
- 9-punktowy autofokus,
- 63-strefowy pomiar ekspozycji iFCL,
- Ekran o przekątnej 6,8 cm (2,7"), 230 000 punktów,
- Możliwość korzystania z wszystkich obiektywów EF i EF-S.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Dobrze Wam idzie z tymi newsami.... Tylko jeszcze coś większego niech będzie!
Ciekawi mnie DR tej matrycy. Pewnie będzie o dziurę lepszy od tej przeładowanej w 7d a może i lepiej :)
Nie sądzę... To wyprzedaż tego co zostało im z 450D...
Teraz jestem bardzo ciekaw co pokaże ta matryca. Po teście wyjdzie że albo 1100 albo mark :)
sektoid, pracowałeś na 7D? Czy tylko powtarzasz za wszystkimi?
Nie za bardzo mi odpowiada, zbyt nowoczesne wzornictwo, ale może to krok w dobrą stronę.
Szkoda, że Canon poszedł drogą Nikona i zagęścił mocno segment amatorski... 600D i 60D to wybór tylko pomiędzy mniejszym lub nieco większym korpusem... :/
Specyfikacja podana na dpreview link nie podaje języka polskiego w firmware aparatu. (Dla 600D, owszem.) Ciekawe...
Widocznie dpreview znowu zrobiło błąd :)
czyli jednak ktoś kupuje te 4cyfrowe canony skoro wyszedł następca - jak dla mnie szok :D
SUPER!
Cena wejściowa to 599 USD.. czyli w PL będzie za 2000 na otwarciu, a po półroku spadnie pewnie do 1600 po roku 1400?
Przy cenie 2000 lepiej kupic 550D ale przy np. 1400 PLN to już świetny aparat będzie (o ile matryca nie zawiedzie) i świetny aparat dla ludzi wkraczających w świat fotografi.
Za ok.2000 PLN wówczas będzie dostępny 1100D + kit + 50 1,8
...i już na wstępie przegrali z Nikonem, który w 3100 daje Full HD, czyż nie? ;)
O ile ktoś przy wyborze lustrzanki kieruje się kryterium filmowania ;)
ja z 1000D byłem bardzo zadowolony. Jakby nie było dostajecie to czego wszyscy tak pragną.. nowoczesny aparat z nieprzeładowaną matrycą :P
Yura miałeś robiłeś kiedyś zdjecia na 1000D ? Tak odpowiem sobie od razu, nie - bo się nie da robić zdjęc bo jest za bardzo plastikowy.
A co dokładnie robi ten - iFCL ?
alvarezz: porównywałeś fotki do innych aparatów, czy powtarzasz broniące 7D głupoty za wszystkimi jego posiadaczami? Dynamika w nim jest nędzna - koniec, kropka. To są fakty, a nie lista życzeń którą zdaje się chcesz uprawiać.
@Azael - nie miałem w rękach, ale za nic nie mogę pojąć po co kupować aparat, specjalnie ograniczony i nie chodzi tu o plastikowość, a o np. zakresem ISO, kiedy są znośne i niczego sobie modele 3cyfrowe, starsze, ale w podobnej cenie i możliwe do kupienia jako nówki, z lepszymi bebechami i możliwościami :)
Yura - nikt z tych rzeczy co był ograniczony 1000d specjalnie mi nie przeszkadzało... a zakres do 1600 był błogosławieństwem. Używałem do 800 i był zadowolony ze śladowej ilości szumów. A teraz mam do 12800 i dalej ani myśle tych 800 przekraczać...
Wygląda na fajny aparat za dobrą cenę. Wróżę temu aparatowi sukces marketingowy.
@Azael - nie wiem czy się zrozumieliśmy, więc zadam pytanie w ten sposób: dlaczego 1000D, a nie 450D?
choćby dlatego że był tańszy w momencie wprowadzenia na rynek. Cena jego praktycznie się nie zmieniała, a 450D taniał coraz bardziej. Dla niektórych cena może być bardzo istotna. Sam fakt że sprzedałem go prawie w tej samej cenie co zakupiłem.
No i fakt że 450D już nie można praktycznie nowej dostać
Ten Canon 1100D zapowiada sie ciekawie!
Uzywam Canona 450D i z tego co widze 1100D bedzie od niego lepszy. Innymi slowy najnizsza polka wyprzedzila ta wyzsza sprzed 2-3 lat;-)
Jezeli jego cena spadnie po roku o jakies 500PLN to bedzie go warto kupic, a pozostala kaske dolozyc do dobrego obiektywu.
Tym ze to 4-cyfrowy Canon z najnizszej polki chyba nie trzeba sie przejmowac, jak komus przeszkadza, mozna zawsze jedno '0' czarna farbka zamalowac:-)