W bazie znajduje się 2166 obiektywów i 9726 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Sigma 18-200 mm f/3.5-6.3 DC OS - specyfikacja i opinie
Producent | Sigma |
---|---|
Model | 18-200 mm f/3.5-6.3 DC OS |
Typ obiektywu | Uniwersalny zoom |
Ogniskowa | 18 - 200 mm |
Światłosiła | f/3.5 - 6.3 |
Pole widzenia | 69.3 - 7.1 o |
Ostrość od | 0.47 m |
Maksymalne powiększenie | 1:3.9 |
Maksymalna wartość przysłony | 22 |
Liczba listków na przysłonie | 7 |
Mechanizm autofokusa | AF |
Konstrukcja | 18 elementów / 13 grup |
Rozmiar filtra | 72 mm |
Tryb Makro | Nie |
Stabilizacja | Tak |
Dostępne mocowania | Nikon F Sigma Canon EF-S |
Wymiary | 100 x 79 mm |
Waga | 610 g |
Dodatkowe informacje | 1 element SLD, 3 soczewki asferyczne Premiera: marzec 2007 r. |
Ocena ogólna
Użytkuje od: 7 lat
Cena zakupu: 1200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Kiepskie odwzorowanie kolorów, ostrość przy długiej ogniskowej to jedno wielkie mydło, AF głośny i często niecelny... aż zacząłem się zastanawiać, czy nie ma FF albo BF, ale nie. Dobry dla na wakacje, jeśli nie chce się zabierać torby z kilkoma obiektywami w innym przypadku odradzam. Mój sprzedałem bez żalu
Zalety: Solidne wykonanie, uniwersalność. Niestety ceną za tę uniwersalność jest jakość optyczna
Podsumowanie: Dobry, jeśli chcesz robić zdjęcia w różnych sytuacjach i nie masz możliwości kupić sobie czegoś lepszego. Ogólnie jednak optycznie kiepski
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 lat
Cena zakupu: z sd15
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Blue - możesz mieć uszkodzoną przysłone( wadą może być-pęknięta folia, wada elektroniki oraz mechaniczna) - ta nie zamyka się jak korpus każe
Zalety: jak na ten zakres to bardzo dobre szkło
Podsumowanie: Autor: Blue Zgłoś do usunięcia lub moderacji IP 83.233.x.x Data: 2013-03-24 08:20:31 Użytkuje od: 1 mies. Cena zakupu: 1399 Wykorzystanie: Półprofesjonalne Wady: Prześwietlania zdjęć, zdjęcia zbyt jasne. Zalety: Szybkość w AF, cicha praca. Podsumowanie: Czy może nie wydaję się Wam, że ten obiektyw jest bardzo jasny. Na słoću mam cały czas prześwietlone niebo. Uzytkuje ten obiektyw z Nikonem D3200 i nie wiem dlaczego prześwietla mi jasne miejsca, natomiast te ciemniejsze ładnie rozjaśnia. Czy to jest bład obiektywu, czy mój? Dodam ze posiadam także Sigmę 70-300mm i tam takich problemów nie mam.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 600 euro
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Bardzo czesto ostrzy poza celem. Niestety.
Zalety: Gdy uda mu sie zlapac cel zdjecia sa bardzo fajne :-) Ostre, glownie w srodkowym zakresie, nawet przy duzym otworze przyslony.
Podsumowanie: Sredniej klasy obiektyw. Zukupilem w zestawie z aparatem Sigma SD15. Calosc kosztowala 600 euro i mysle, ze tak tanio (skrzynka i obiektyw za naprawde niewielka kwote, bo sama skrzynka w tym czasie kosztowala wiecej) dlatego, ze sprzedawca chcial sie pozbyc zalegajacych obiektywow. Przesiadlem sie z Canona na Sigme glownie ze wzgledu na rewelacyjna matryce X3. Niestety, nie mozna w pelni wykorzystac jej mozliwosci, wlasne ze wzgledu na optyke, jaka w tej chwili posiadam. Bede kupowal dwa inne obiektywy - 17-50 2.8 EX HSM oraz 70-200 2.8 EX APO OS HSM. W sumie pokryja zakres 18-200...
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 880
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Opadający i wysuwający się tubus - niezależnie od zużycia obiektywu - taka konstrukcja. Stabilizacja wyraźnie słabsza niż np. w Canonie 55-250, nie wyłącza się od razu, tylko po kilku sekundach - już w trakcie ostrzenia nowego zdjęcia. Mimo tego spełnia swoje zadania. Na dłuższym zakresie światło gorsze niż w Canonie - nie wiedzieć czemu, skoro jest krótszy. Na 18mm widać dystorsję geometryczną - wyraźnie większa niż w Tamronie 18-50/2.8.
Zalety: Bardzo dobra jakość fotek - w pełni ostre w całym zakresie - zdjęcia takie same jak z Canona 55-250. Odpowiada mi solidne wykonanie obiektywu - namiastka EX - nic nie lata, nie rusza się, nie chybocze - bije Canona na głowę. Jest celny (bez BF czy FF) i szybki (choć wolniejszy od Canona).
Podsumowanie: Trzeba się przyzwyczaić do opadającego tubusa, co łatwo można opanować jednym palcem. Jeśli to przełkniemy, to obiektyw jest świetny - zaprzeczenie dawnych zastrzeżeń, że super zoom musi być słaby z definicji. Ten nie jest - nadaje się zarówno na spacer jak i do innych zadań plenerowych.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1399
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: w tej cenie brak
Zalety: uniwersalność
Podsumowanie: dla moich potrzeb jak najbardziej na TAK!
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 800zł
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: -Przy trzymaniu obiektywu w pionie samoistnie wysuwa się ogniskowa. -Trochę za wolny autofokus.
Zalety: -Jakość wykonania -cena -uniwersalność
Podsumowanie: Jestem bardzo zadowolony z tego obiektywu. Jest on uniwersalny, nadaje się do wielu sytuacji. Osobiście najczęściej fotografuję ludzi na imprezach, wystawach, wernisażach. Obiektyw świetny jest również do pejzaży. W dobrym słońcu, wychodzą również wspaniałe (ostre i doświetlone) portrety. Miałem również pewne cięższe wyzwanie z tym obiektywem. Mianowicie będąc na koncercie ok. godziny 22:00, nie dało się zrobić dobrego zdjęcia. Dopiero kiedy na scenie było jaśniej miałem jakieś szanse:) Ale togo się nie czepiam, w końcu to nie jest jasny obiektyw, ani nie jest to 400 mm. Uważam, że za tak małą cenę 800zł, ten obiektyw jest rewelacyjny.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 320 EUR
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Moim zdaniem za te pieniádze nie ma.
Zalety: Tani porównujác do canona czy nikona. Szybko ostrzy i posiada stabilizacje.To jego zalety.
Podsumowanie: Polecam wszystkim amatorom fotografii. Zataka cene nic lepszego sie nie znajdzie.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Uciążliwe jest samoczynne wysuwanie się obiektywu gdy sieruje się aparat obiektywem w dół.
Zalety: Solidna budowa. Zadawlające własiwośi optyczne. Poręczny obiektyw gdy nie mamy możliwości zabarania całego naszego arsenału. Zabieram go na wyprawy rowerowe. Musiałem przez to zmienić plecak na nioeco większy, aby pomiecić aparat i kilka innych drobiazgów. Polecam ten obiektyw, jako all-in-one znakomicie się spisuje.
Podsumowanie: j.w.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1700zł
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Chyba ich brak:)
Zalety: - Lekki - Duża ogniskowa - Dość Jasny - Jakość Zdjęc bardzo dobra - Idealnie wspólracujący z korpusem naped HSM - Dobry OS
Podsumowanie: Obiektyw dla tych któzy chcą mieć wszystko w jednym, prawie, Ale cena=jakośc idealnie wspólgra, teraz staniały ale ciągle są bardzo dobre.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1680
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: obiektyw dość ciemny, optyka wysuwa i chowa się pod własnym ciężarem
Zalety: uniwersalny zakres ogniskowych, napęd AF HSM bardzo szybko i celnie ostrzy. Stabilizacja przydatna w tym zakresie
Podsumowanie: Obiektyw uniwersalny wart swojej ceny. Bardzo dobrze działający napęd AF, długa gwarancja, polecić mogę każdej osobie szukającej uniwersalnego rozwiązania za przyzwoitą cenę z przyzwoitymi właściwościami optycznymi
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: ok 1700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Tylko jedna : aberracja chromatyczna. Z nią ciężko mi się pogodzić . Resztę wad trzeba rozpatrywać przez pryzmat przeznaczenia i parametrów.
Zalety: Świetna ostrość do ok 100mm po przymknięciu . Dalszy zakres traktuję jako "gratis" od Sigmy , choć i tak jest lepiej niż 18-200 Canona Świetny AF z Canonem 50d (narzekaczom proponuję zabawę z S 70-300) [hłe] [hłe] Świetna praca pod światło.
Podsumowanie: Zdecydowanie lepszy niż Canon 18-200 , porównywalny z C 28 -135. Dla niewybrednych , z jakąś 50/1,4 może stanowić kompletny system pokrywający 99% zastosowań Dlaczego dałem 4 ? Bo na 5 zasługują stałki i eLki .
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1399
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: AF nie daje rady przy słabym świetle - przejeżdża cały zakres. Obiektyw wysuwa się kiedy skieruje się go w dół, żeby np obejrzeć ostatnie zdjęcie, co bywa irytujące. Trochę za ciemny do niektórych zastosowań (f/5.0 dla 50mm)
Zalety: Uniwersalny zakres ogniskowych. Stabilizacja bardzo dużo daje i na pewno warto za nią dołożyć kilkaset złotych. Jakość zdjęć bardzo dobra. Duży plus za filtr uv w prezencie.
Podsumowanie: Bardo dobry obiektyw na wszelkie wycieczki i spacery, kiedy nie ma czasu ani warunków aby zmieniać szkła co kilka zdjęć. Zdecydowanie warty swojej ceny.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: AF wariuje przy słabszym świetle, tubus samoczynnie się wysuwa i wsuwa, OS nie zawsze robi swoje.
Zalety: Przy dobrym świetle szybki AF, świetna jakość zdjęć, także na 200 mm, choć przysłonę lepiej przymknąć do 8. Przyzwoite wykonanie, w manualu precyzyjnie ostrzy, bez luzów na pierścieniach. Szczególnie muszę pochwalić serwis, 13 dni z transportem w obie strony, super.
Podsumowanie: Jako amatorski obiektyw do wszystkiego, wcale nie jest do niczego. Sprawdza się w codziennym użytkowaniu znakomicie, fotki wychodzą dobre lub bardzo dobre, szybki AF( HSM).
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Brak
Zalety: Bardzo dobra jakość obrazu, ostrzy bardzo szybko i celnie ( porównywałem z 18-200 VR Nikona, nie ustępuje mu szybkością, jakością wykonania przewyższa), super wykonanie, stabilizacja działa bardzo sprawnie. Ktoś pisał, że się wysuwa pod własnym ciężarem, noszę go od ponad miesiąca, strzeliłem ponad 2000 fotek, nic się nie wysuwa i nie rusza. Przy maksymalnym zoomie i słabym o świetleniu czasami dłużej szuka ostrości... ale światło 6,3 nie pozwala na więcej. Mnie to nie drażni, a na szkiełko ze światłem 2,8 mnie nie stać.
Podsumowanie: Bardzo dobre szkiełko, jak na spacerzooom rewelacyjna jakość za nieduże pieniądze.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Trochę ciemny, to fakt, ale spokojnie rekompensuje to stabilizacja. Szkoda, że obiektyw nie posiada trybu macro..
Zalety: Świetna stabilizacja!!! Obiektyw ma wiele zalet, pod warunkiem, że nie dacie się zasugerować opiniom malkontentów.
Podsumowanie: To jest superzoom, dlatego nie moze mieć osiągów jasnych stałek. Nie znaczy to jednak, ze obiektyw robi złe zdjęcia. Wręcz przeciwnie. Jeszcze kilka słów na temat stabilizacji. Mam wrażenie, że niektórzy nie wiedzą co to jest stabilizacja, albo w najlepszym przypadku nie wiedzą jak jej uzywać. Aparat nalezy trzymać stabilnie, najlepiej wstrzymać na chwilę oddech (jak przy celowaniu z broni palnej). Trzeba też dać chwilkę obietywowi na USTABILIZOWANIE się. Wtedy nagle okaze się, ze trzymacie w ręku naprawdę świetny intrument.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: tragiczny OS (już lepiej go wyłączyć), AF (przynajmniej z canonem) beznadziejny
Zalety: zakres, idealny spacerzoom, szczególnie jeśli potrzebujesz tele, pancerna budowa
Podsumowanie: raczej nie polecam, jeśli chcesz ostre zdjęcia, wyłącz OS, wyłącz AF i rób to ręcznie, a akurat w takim spacerzoomie potrzebujesz sprawnego af i os
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 1800
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Okropny bokeh, po pół roku pojawiają się luzy, kiepski autofocus (gubi się, jest nieprecyzyjny) powyżej 100mm, ciemny, głośna stabilizacja
Zalety: Zadowalająca jakość stabilizacji, wytrzymały, Uniwersalny spacerzoom.
Podsumowanie: Jako obiektyw podrózniczy, spełnia wymagania, w innych przypadkach wady przeważają nad zaletami.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 rok
Cena zakupu: 2199
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Tu zdecydowanie mogę wymienić pogorszenie jakości w zakresie powyżej ok. 120mm jednak jako obiektyw do wszystkiego to wcale nie przeszkadza. Dużym minusem jest też słaba stabilizacja czasami nawet bardzo słaba wręcz niezauważalna. Przy maksymalnej długości i słabym świetle często ma duże problemy z ustawieniem ostrości. Nie jestem taki pewny ale chyba zbyt często myli się z ostrością ustawiając trochę przed lub za zwłaszcza w zakresie powyżej 150mm.
Zalety: Typowy spacerniak do wszystkiego i to jego największa zaleta. Solidna budowa, nic się nie wysuwa samemu, czuje się dobrze w dłoni. Bardzo dobra jakość obrazu w zakresie ok. 30-60mm
Podsumowanie: Obiektyw do rodzinnych zdjęć jak najbardziej się nadaje i chyba jedno z lepszych rozwiązań. Może trochę za duża cena.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 360 funtow
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Wysowa sie pod wlasnym ciezarem a zablokowac go mozna jedynie na 18 mm.Troche ciezki i potrzeba solidnego statywu aby wiatr nam nie przeszkadzal w robieniu ostrych zdjec.Czasem male problemy ze stabilizacja obrazu
Zalety: bez watpienia 72 mm srednicy powoduje ze do srodka wpada odpowiednia wiazka swiatla przez co zdjecie jest duzo czytelniejsze
Podsumowanie: dla leni takich jak ja jeden obiektyw 18-200 zamiast kilku mniejszych to pewne udogodnienie i w zupelnosci wystarcza.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: winieta przy dużej ogniskowej. Ciężkawy co nieco.
Zalety: Solidny, z tych co można gwoździe wbijać. Korzystam z niego jako spacerówki, w pełni się sprawdza. Słabe światło rekompensuje z powodzeniem OS-em. W 9/10 przypadkach udaje się zrobić ostrą fotkę na 1/60s. przy 200mm, przy dłuższym czasie oczywiście rzadziej ale też się udaje. Fajny bokeh.
Podsumowanie: Niezła jakość przy znośnej cenie. Tylko dorzucić 50 f.1,8 i amatorowi nie potrzeba (przynajmniej narazie ;) ) więcej. Jakość fotki nie odbiega od kitowego nikkorka 18-55 a przewyższa 70-300G.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 1660
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: troszke za ciemny przy największym zoomie (6,3) nie za bardzo dostrzegam działania stabilizacji jest dość słaba
Zalety: po prostu uniwersalny precyzyjnie łapie ostrość obrazu
Podsumowanie: za tą cene nie wymagajmy cudów jest naaaaaprawdę OK przez duże "O" i "K"
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1900
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: troszkę za mało wydajna stabilizacja, nie najlepsza ostrośc z boku kadru i w sumie jeszcze jedna drobnostka przy założonej osłonie przeciwsłoneczniej trudno zakładać i zdejmować dekielek
Zalety: baaardzo uniwersalny zakres ogniskowych, ostra w środku kadru, jakość wykonania bardzo dobra, szybki i niezawodny autofocus
Podsumowanie: W sumie mogę plecić każdemu kto nie wymaga od szkła ostrości L. Jakość zdjęć jest naprawdę na przyzwoitym poziomie (jak na ten zakres ogniskowych). Moim zdaniem jest lepsza niż jakość zdjęć z Canona 17-85 f/4-5,6 IS USM którego używałem dotychczas, a jak potrzeba dłużej ogniskowej nie trzeba sięgać do plecaka po teleobiektyw :)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: 2000
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: słaba stabilizacja jak na moje potrzeby
Zalety: duży zakres ogniskowych , lekki - uniwersalny
Podsumowanie: troszkę drogi - może dlatego że nowość super na wycieczki gdzie w upale nie trzeba dźwigać tony sprzętu no i co chwila zmieniać szkła ,stabilizacja mogła by być efektywniejsza ,jakość fotek do a4 dla mnie super.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 2200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady:
Zalety:
Podsumowanie: Panowie poniżej chyba pomylili specyfikacje - to szkło w wersji ze stabilizacją optyczną: 1) jest dostępne dopiero od czerwca 2) kosztuje ponad 2000 PLN
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 mies.
Cena zakupu: $319
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Przy robieniu zdjęć pionowo w dół, przy niektórych ogniskowych nie potrafi utrzymać ogniskowej i "wyjeżdża".
Zalety: Wykorzystuję go półprofesjonalnie do fotografii stockowej. Ma w zupełności zadowalającą jakość - z Canonem 400D, zdjęcia studyjne robione przy przysłonie 16 i większej są ostre i nadają się do moich zastosowań w pełnej rozdzielczości 10mpix. Szybko ostrzy. W porównaniu z wszelkimi tańszymi rozwiązaniami Sigmy i Tamrona, kilkukrotnie szybciej.
Podsumowanie: Wybrałem ten obiektyw, ponieważ w podróży nie mam warunków do przewożenia większej ilości obiektywów, a ma on pełen zakres użytkowych ogniskowych w dobrej jakości, pozwalającej na wykorzystanie zdjęć w pełnej rozdzielczości 10mpix.