Fomei Digitalis PRO S600 DC
W ofercie firmy Fomei pojawiły się nowe lampy błyskowe z niezależnym zasilaniem - Digitalis PRO S600 DC. Posiadają one wymienny akumulator litowo-jonowy 11.1V o pojemności 8800 mAh, który umożliwia wykonanie do 3600 błysków z energią 200Ws lub 500 błysków z 600Ws.
Informacja prasowa
Nowe lampy błyskowe zasilane z akumulatora i funkcją strobo.
Fomei rozszerza ofertę lamp z niezależnym zasilaniem o lampy błyskowe Digitalis PRO S600 DC. Lampy Digitalis PRO S400DC i Digitalis PRO S600DC są idealnym mobilnym rozwiązaniem do błyskania w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej czy tam gdzie trzeba szybko przeprowadzić sesje.
Lampy posiadają duży, czytelny wyświetlacz FND, cyfrowe sterowanie, mocowanie akcesoriów typu Bowens, dzięki temu możemy korzystać z szerokiej gamy modyfikatorów światła a światło pilotujące zapewnia 5W dioda LED. Charakteryzują się wysoką powtarzalność temperatury barwowej i energii błysku.
Lampy, poza standardowymi funkcjami studyjnych lamp błyskowych wyróżnia sposób zasilania, Digitalis PRO S600 DC STROBO posiada bowiem wbudowany w lampę, wymienny akumulator litowo-jonowy 11,1V o pojemności 8800mAh. Umożliwia on do 3600 błysków z energią 200Ws czy 500 błysków z 600Ws. Zakres regulacji energii to 6 przysłon co oznacza wybór energii między 4,7Ws a 600Ws. Czas ładowania od zera do maksymalnej mocy 0.2-5s.
Drugą ciekawą cechą jest funkcja strobingu pozwalająca nam na mrożenie ruchu w sekwencjach po 5, 10 i 15 klatek. Ponadto mamy kontrolę nad czasem błysku w zakresie 1/12800s – 1/500s.
Lampa ta posiada 3 tryby pracy.
1. Tryb normalny
- Jest to tryb standardowy, wspólny dla wszystkich studyjnych lamp błyskowych.
- Możesz kontrolować energię lampy błyskowej obrotowym regulatorem od 1,0 f-stop (4.7Ws) do 8,0 f-stop (600Ws).
- Energie można regulować płynnie co 0.1 f-stop.
- W tym trybie można ustawić tylko czas błysku.
- Tryb ten jest używany do fotografii ruchu, reklamy i sztuki, gdy jest to konieczne "zamrożenie" ruchu.
- Po przełączeniu do trybu normalnego, ustawiona jest ostatnio używana energia.
- Można zmieniać czas błysku od T1 (najniższa energia) do T7 (najwyższa energia).
- Funkcja ta jest w stanie wyzwolić 5, 10 lub 15 błysków na 1 sekundę.
- W tym trybie można korzystać z czasu "B" lub można eksperymentować z dłuższym czasem naświetlania - 1/4, 1/8, 1/16 s.
- 2 ustawienia energii błysku: C1 (niższa) C2 (wyższa)
- Zaleca się używanie tego trybu do fotografii ruchu.
- Temperatura barwowa i prędkość lampy jest podobna do trybu T1 i T2.
Dedykowany, 16 kanałowy, system wyzwalania umożliwia również sterowanie energią błysku oraz włączać/wyłączać poszczególne lampy. Może obsłużyć do 6 jednostek. Pracuje w częstotliwości 2,4Ghz co zapewni zasięg do 180m.
Sama lampa jest kompaktowych wymiarów 12x11,5x34cm i waży zaledwie 3,7 kg wraz z akumulatorem.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Szanowny dealerze - poprosze o konkret : moc w Ws a czas jako 0.1 lub 0.5.
jako tabelka w calym zakresie mocy max do min.
Ja jestem ciekawy, jaka będzie cena...
Ja jestem ciekawy, czemu kolejny producent pcha się w umieszczanie aku w lampie.Mnie się zawsze wydawało, ze lepiej mieć środek ciężkości jak najniżej, zwłaszcza w syt. kiedy takie aku potrzebujemy, czyt. plenerze, gdzie wiadomo, wiaterek rządzi. Przez umieszczenie ciężkiego aku w lampie (no ok. tutaj jeszcze nie ma tragedii, chociaż prawie 4 kilo bez żadnego modyfikatora to mało nie jest...) potrzebujemy większego worka z piachem/przeciwwagi, cięższego, wytrzymalszego statywu itp. Zamiast tego lepiej kupić jakiś Tronix Mini czy VML, mamy podobną wydajność (jak nie lepszą), zestaw jest w kilku częściach (łatwiej przenieść), a sama lampa lżejsza. Nie przemawia do mnie ta idea, no ale może będzie na tyle tanio, że zamiast inwestować w osobny zasilacz, taniej będzie kupić taką lampę i dołożyć trochę do statywów.
za kashpir'em - poproszę o cenę, bo lampa zwróciła moją uwagę :)
Czy nie byłoby prościej i bardziej po polsku akumulator o pojemności 8800 mAh nazwać akumulatorem o pojemności 8,8 Ah?
ciekawa i praktyczna konstrukcja.
@ goornik - magia liczb i liter ;-)
Prawie 550Euro tutaj: link
Świetna lampa, napewno wiele osób ucieszą jej możliwości. Ciekawe ile będzie kosztował dodatkowy akumulator?
Zamiast jęczeć, dopytywać, żądać od innych nie można sobie zadać trudu i zerknąć TU link
Mojm zdaniem 4kg to wcale nie tak dużo zwykła lampa 600Ws potrafi ważyć 3-3,5kg więc to już niewiele więcej.
ponadto Tronix wiele elementów - fajnie - ale jeśli chcesz się szybko przenieść w inne miejsce to "więcej" nie musi oznaczać wygodniej.
Ale każdy ma prawo do swojego zdania
Jasne, ja napisałem, że ja nie rozumiem, po co ładować aku do lampy, ale dla innych to może być OK. Tronix a zakładasz na ramię i czy ja wiem, czy to nie jest wygodne? A VML podczepiasz pod statyw i w ogóle jest po problemie.
Co do tego 3 kg a 4 kg to niewiele więcej - wiesz, jak masz to wysokości 1,8 z małym garnkiem to rzeczywiście. Jak lecisz na bomie z octą 150 cm 2,5 m nad planem to każdy kg robi różnicę. Musisz mieć mocniejszy statyw, większy obciążnik (i nie o 1 kg...) itp. Dodatkowo zamiast użyć aku jako obciążenia na nogach czy przy ziemi, dajesz ten ciężar na górę, co powoduje, ze to obciążenie przy nogach będziesz musiał mieć jeszcze większe. Na sam koniec, masz duży grzejący się element zaraz obok elektroniki, a jak używasz w plenerze, to zazwyczaj jedziesz pełną mocą lub coś w pobliżu, zwłaszcza z softboxami...więc się grzeje bardziej. A co daje Ci ten aku w lampie? Jakieś konkretne korzyści? A jak zmienisz lampę, to co aku do wyrzucenia, czy kupisz ta samą? Albo oprócz lampy potrzebujesz zasilić co innego (ładowarkę do aku aparatu, router WiFi itp.)?
To trochę jak TTL w lampie studyjnej - są jakieś wyjątkowe sytuacje, gdzie to się przydaje. Wyobrażam sobie, że może masz np. mały bagażnik i Ci się ten dodatkowy zasilacz po prostu nie zmieści. Może też wyjdzie tanio (chociaż wątpię, że jakoś wybitnie taniej, Tronix drogi nie jest...). Od lat na rynku są generatory z małymi głowicami, to ma same zalety - mniejszy support, aku odseparowany więc nie grzeje, do wymiany nie trzeba zdejmować lampy ze statywu, jak już masz monobloki i koniecznie chcesz zasilać, to akurat ładowanie aku w środek jest dość średnim rozwiązaniem...
Zresztą te monobloki 3,5 kg to jakie widziałeś (tzn. nie twierdzę, że nie ma, tylko pytam, które masz na myśli)? Ja używam Eli, BRX500 (wiem, 100Ws mniej, ale nie robią 600...) waży 2 kg, pancerny ELC500 2,35 kg, Einstein E640 niecałe 2 kg itp. To jest niemal 2x mniej...