Canon SELPHY CP1000
W ofercie firmy Canon pojawiła się nowa drukarka do zdjęć - SELPHY CP1000. Według informacji producenta wydruk fotografii trwa zaledwie 47 sekund. Urządzenie pozwala drukować bezpośrednio z aparatu, USB czy karty pamięci. SELPHY CP1000 może być też zasilana opcjonalnym akumulatorem.
Informacja prasowa
Warszawa, 16 kwietnia 2015 r. - Canon SELPHY CP1000 to nowa, kompaktowa drukarka fotograficzna, która oferuje zdjęcia w jakości charakterystycznej dla fotolabu. Wydruk fotografii trwa zaledwie 47 sekund1, a urządzenie pozwala drukować bezpośrednio z aparatu2, USB czy karty pamięci. SELPHY CP1000 charakteryzuje się kompaktową i elegancką konstrukcją. Drukarka została wyposażona w odchylany 6,8 cm (2,7”) ekran, a dodatkowo posiada łatwy i intuicyjny w obsłudze interfejs. Z kolei opcjonalny akumulator, montowany bezpośrednio do urządzenia, pozwala korzystać z drukarki niezależenie od sytuacji.
Zdjęcia w żywych, wibrujących kolorach są efektem zastosowania zaawansowanej technologii termosublimacyjnej. Do produkcji fotografii w wysokiej rozdzielczości drukarka wykorzystuje 16,7 mln kolorów. Aby jeszcze lepiej oddać klimat zdjęcia i barwy, CP1000 oferuje funkcje automatycznej korekcji (Auto Image Optimize), która pozwala m.in. poprawić kontrast, usunąć szumy czy efekt czerwonych oczu. Z kolei tryb Smooth Skin (gładkiej skóry) redukuje niedoskonałości i zapewni wysoką jakość za każdym razem.
Pełna kontrola i swoboda w tworzeniu
System regulacji temperatury nakładania folii pozwala uzyskać cztery różne rodzaje wykończenia bez konieczności zmiany nośnika. Wśród dostępnych wariantów jest wykończenie błyszczące, dzięki któremu zdjęcie zachowa trwałość do 100 lat, a także trzy rodzaje wydruków półbłyszczących dla uzyskania odbitek odpornych na ślady palców i zaplamienia.
SELPHY CP1000 oferuje zróżnicowane formaty druku. Można skorzystać ze standardowego rozmiaru pocztówkowego, ale także dodatkowych opcji, takich jak np. rozmiar 50 x 50 do druku fotografii z serwisu Instagram™ czy wydruku wielkości karty kredytowej. Drukarka została wyposażona w tryb druku zdjęć do dokumentów tożsamości, który oferuje 43 predefiniowane wymiary fotografii. Jest to funkcja, która świetnie sprawdzi się także w małych biurach lub podczas organizacji wydarzeń masowych, gdzie szybko trzeba wyprodukować np. identyfikatory dla gości. Możliwość wydrukowania dwóch różnych formatów na jednym arkuszu czy narzędzia do kadrowania i przycinania obrazu zwiększają precyzję i pozawalają uzyskać pożądany rezultat za pierwszym razem.
SELPHY CP1000 - kluczowe cechy:
- Kompaktowa i przenośna drukarka.
- Szybkie i łatwe drukowanie z aparatu, karty pamięci czy USB.
- Trwałe wydruki w najwyższej jakości.
- Zróżnicowane opcje wykończenia.
- Rozbudowane opcje druku zdjęć do dokumentów.
1. 47 sekund dla wydruków 10x15 cm.
2. Funkcja dostępna dla aparatów zgodnych ze standardem PictBridge.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Mam takie pytanie: jaki jest średni koszt wydruku jednego zdjęcia np. formatu A4?
Żaden producent nie podaje takiego "parametru"...
@Kuba Nowak
Nie ma czegoś takiego jak koszt wydruku A4.
Na tej drukareczce max. format to pocztówka 10x15 cm.
Niech będzie 10x15 cm - jaki jest średni koszt takiego wydruku?
@Kuba na SELPHY CP1000 ok. 1,50zł, na Epsonie A4 pap. foto ok. 5zł.
Canonie...kiedy pojawi się drukarka termosublimacyjna w formacie 15x21. Rusz wreszcie 4 litery :).
Kuba, to drukarka termosublimacyjna więc atrament jest jakby już w papierze, dlatego koszt jest dokładnie znany: link 100 zdjęć 136zl, czyli 1zl 36gr za odbitkę 10x15cm. Można taniej, ale ja sobie chwalę takie rozwiązanie, w każdej chwili mogę sobie druknąć fotkę do albumu, albo dla kogos w prezencie i nie ma probemów z atramentem itp.
swoją drogą w PL zdzierstwo jak cholera, tu: link wychodzi odbitka po 40gr...
Jeśli tak to działa, to nawet by mnie to interesowało, ale nie w tym formacie.
Czy są takie drukarki z formatem 21x30 cm?
@Kuba Nowak
Jest kaseta z folią - nośnikiem pigmentu ( 3 kolory + warstwa zabezpieczająca na każdą kartkę papieru - użycie jednorazowe). Do tego specjalna kaseta ładowana na papiery. Używam od wielu lat (oczywiście wcześniejszego modelu). Jakość - rewelacja. Niestety, chyba nie ma większych formatów. Ale i tak warto, szczególnie gdy jest rzadko używana (trwałość kasety, wygoda użytkowania, przenośność).
@ cube
Atrament nie jest w papierze, jest specjalna kaseta z cienką folią poliestrowa, są na niej jakby pakiety (3 prostokąty kolorowego barwnika termosublimacyjnego +lakier na każdy arkusz papieru), przesów zsynchronizowany z ruchem papieru. Przejście jednokrotne, po zużyciu ( 36 wydruków) kaseta wymieniana na nową.
Kupuje się pakiety (papier +kaseta), koszt wydruku wynika z ceny zakupu, w Polsce ok. 1,0 do 1,5 zł za odbitki.
@Zdzichu, się wymądrzasz, a nie napisałes niczego odkrywczego. No tak, że folia jest poliestrowa... a przypadkiem nie epoksyamidowa?
@Kuba, owszem, są większe formaty, np ta: link link 20x30cm robi też Mitsubishi, Fujifilm i HiTi. Największa zaleta tego to szybkosć wydruku i jakosć odbitki jak z labu, oraz brak jakichkolwiek problemów typu wyczerpany lub zaschnięty atrament, czy zapchana głowica.
No to raczej nie kupię...
Używam Selphy CP800. Zużyłem 4 pakiety po 108odbitek.
Drukarka termosublimacyjna nie zastąpi odbitek z labu.
Ostrość i ilość delikatnych przejść tonalnych jest zdecydowanie niższa w Selphy.
Nie jest to jednak różnica ogromna.
Cena odbitki 126zł/108szt =1,16zł
Dla kilku sztuk odbitek nie ma lepszej alternatywy (po odbiór zdjęć z labu trzeba pojechać lub zamówić dostawę, a to też są koszty).
Odbitki termosublimacyjne nie lubią wystawiania na światło. O ile będą przechowywane w albumie faktycznie spokojnie nas przeżyją.
Format 10x15 - pocztówka, jest optymalny, dzięki temu drukarka jest bardzo mała i poręczna.
Można założyć opcjonalną baterię i drukować zdjęcia nawet na połoninie w Bieszczadach (po co to już inna sprawa).
W Pobierowie widziałem ekipę fotograficzną -dzieci i kobiety przebrane za rodzinkę Shreka, szef-ojciec-fotograf robił zdjęcia za niewielką opłatą. Wydruki szły z Selphy.
Większy format 15x20cm to już drukarki profesjonalne - np super maszyny z Japonii DNP DS-RX1 3200zł, ale papier z folią15x20 kosztuje tylko 89groszy
Mam jakąś starszą Selphy i polecam. Nie ma problemu, że przyschnie po roku nieużywania ( co wkurza w Epsonach ). Do okazjonalnego drukowania chyba warto kupić wyprzedażowy / starszy model za połowe ceny.
O DNP też myślałem, ale mi się nie opłaca bo za mało drukuje. Na razie wystarcza mi skalibrowany Epson P50, kupiony za 400 zł.