Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95 – nowa wersja w lutym
Firma Foxfoto informuje, że wkrótce na polskim rynku pojawi się nowa wersja obiektywu Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95, z poprawioną konstrukcją optyczną.
Informacja prasowa
Dystrybutor marki Mitakon - firma Foxfoto informuje o nowej wersji obiektywu Zhongyi Mitakon Speedmaster 35 mm f/0.95, który pojawi się na rynku polskim w lutym br.
Nowy model ma poprawioną konstrukcję optyczną, dzięki czemu wzrośnie rozdzielczość obiektywu, poprawi się praca pod światło, oraz będą zminimalizowane aberracje chromatyczne. Obiektyw sprawdzi się doskonale przy słabym świetle i pozwoli uzyskać dużą głębię ostrości. Mitakon 35 mm f / 0.95 II dostępny będzie z mocowaniami Sony E, Fuji X. Na konstrukcję optyczną składa się 11 elementów optycznych połączonych w 8 grup. Aż sześć soczewek to szkła o ultra niskiej dyspersji (ED). Dzięki temu obiektyw charakteryzuje się niską aberracja chromatyczną, świetna ostrością i wysokim kontrastem.
Nowa wersja trzydziestki piątki to połączenie jasnego, szybkiego i wszechstronnego obiektywu pozbawionego chorób wieku dziecięcego, który idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych i do kreatywnej kontroli ostrości.
Połączenie ponadprzeciętnej jasności oraz wyśmienitych własności optycznych, czyni z Mitakona Speedmaster 35 mm f/0,95 II doskonałe narzędzie do pracy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. 9 listków przysłony zapewnia piękne rozmycia, dotychczas trudne do osiągnięcia przy użyciu aparatów wyposażonych w matryce APS-C czy mikro 4/3.
Metalowy korpus obiektywu został wyposażony w zarówno w skalę ostrości jak i w skalę głębi ostrości. Ułatwia to manualne ostrzenie.
Specyfikacja:
- Model: Speedmaster 35 mm f/0.95 II
- Typ obiektywu: obiektyw stałoogniskowy, manualny
- Ogniskowa: 35 mm
- Światłosiła: f/0.95
- Pole widzenia: 29 stopni
- Ostrość od: 0,35 m
- Maksymalna wartość przysłony: 16
- Liczba listków na przysłonie: 9
- Konstrukcja: 11 elementów / 8 grup
- Rozmiar filtra: 55 mm
- Dostępne mocowania: Sony E / Fuji X / Mikro Cztery Trzecie
- Wymiary: 96 x 83 mm
- Waga: 460 g
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
"Obiektyw sprawdzi się doskonale przy słabym świetle i pozwoli uzyskać dużą głębię ostrości. "
Chyba chodzi o małą głębię ostrości...
Piękne rozmycia udało mi się parę razy zrobić na APSC obiektywem z dziurą 2.8
Nie tylko sama wielkość dziury / jasność obiektywu ma wpływ na końcowy efekt rozmycia. Ale fajnie, że rośnie konkurencja dla Vojtka.
Zwracam uwagę na fakt, że rozmyciu tła służy też słaba rozdzielczość w rogach. To z tego powodu wiele osób mówi o magii pleśniaków.
...i kupuje Lens Baby.
A wystarczy 10 min. by odwrócić soczewkę w Heliosie i mamy rozmycia o jakich te "podróby staroci" mogą tylko pomarzyć.
@Dżozef,
prawda, móc można. Ale hardkorowa petzvalowość się nie każdemu musi podobać. Tak samo to, że modyfikowanym Heliosem bardzo trudno zrobić człowiekowi sensowne zdjęcie, dlatego ludzie cisną kwiatki i owoce nimi. Poza tym, z tego co widzę po samplach, nawet w centrum kadru jest bardzo niska rozdzielczość przy takiej modyfikacji.
Coraz częściej w dyskusjach o super płytkiej GO drażni mnie bardzo płytkie podejście (haha) dyskutantów do charakterystyki bokehu. Co innego z tłem robią Heliosy/Biotary/podwójny gauss, co innego Jupitery/Sonnary, albo tryplety i dziesiątki innych konstrukcji. Im więcej jest na rynku różnorodności, tym lepiej dla bardziej wybrednych, którzy szukają czegoś konkretnego w sposobie rozmycia nieostrości, niż tylko zakres głębi ostrości.
Łał, super: będzie i jasny i szybki :)