forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Sigma 180 mm f/3.5 EX DG HSM Macro APO

Arek - Pon 02 Lip, 2007
Temat postu: Test obiektywu Sigma 180 mm f/3.5 EX DG HSM Macro APO
Zapraszamy do lektury!

Arek

MC - Pon 02 Lip, 2007

Obiektyw rozczarowuje, niestety. Szczegolnie za prawie 3k PLN. Ostrosc przecietna, AF slaby. Chyba im wiecej literek w opisie obiektywu tym produkt bardziej rozczarowuje...
perinoid - Pon 02 Lip, 2007

Czy mógłbym poprosić o poprawienie linijki 251 na stronie podsumowania w teście? Zamiast "</ul><br>" jest tam "</ul<br>" i strona się źle wyświetla. A potem można skasować ten post :-)
Arek - Pon 02 Lip, 2007

Dzięki! Pod moim FF wyświetlała się dobrze, więc nie zauważyłem usterki. Mea culpa. Już poprawione.

Arek

P_M_ - Pon 02 Lip, 2007

MC napisał/a:
Obiektyw rozczarowuje, niestety. Szczegolnie za prawie 3k PLN. Ostrosc przecietna, AF slaby. Chyba im wiecej literek w opisie obiektywu tym produkt bardziej rozczarowuje...

Czy ja wiem, czy rozczarowuje. Zobacz na photozone. Na canonie wypada zdziebko lepiej niz 150mm (na nikonie 150mm to niemal cudo). Ksztalt krzywych rozdzielczosci i aberracji jest identyczny, jak w testach tych szkiel na optyczne. Rozczarowuje raczej to, ze te szkla sa tak nierowne! W tej klasie nie powinno byc takich wpadek.
Wkurza to, ze kazda sztuke trzeba testowac przed zakupem. A jak jeszcze trafisz na cierpliwego sprzedawce, to juz polowa sukcesu.

Arek - Pon 02 Lip, 2007

Nie patrz na photozone. Przy JPGach mówienie, że coś jest lepsze od drugiego jest bezsasadne. Taka sama rozdzielczość na RAWach może generować JPGi różniące się MTFami nawet 20%. Porównywanie wartości MTF50 uzyskanych na PZ dla 150 mm i 180 mm jest więc mało sensowne, bo o niczym nie mówi.

Arek

P_M_ - Pon 02 Lip, 2007

Arek napisał/a:
Nie patrz na photozone. Przy JPGach mówienie, że coś jest lepsze od drugiego jest bezsasadne. Taka sama rozdzielczość na RAWach może generować JPGi różniące się MTFami nawet 20%. Porównywanie wartości MTF50 uzyskanych na PZ dla 150 mm i 180 mm jest więc mało sensowne, bo o niczym nie mówi.

Arek

Nawet jesli sa z tego samego aparatu?
Ciekawe. Nie znam sie na algorytmach, wiec skoro tak twierdzisz, a znasz sie lepiej niz ja...
Ale i tak nie sa to szkla dla mnie. Zbyt dlugie sa.

Arek - Pon 02 Lip, 2007

Nawet z tego samego aparatu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group