forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Tokina

brysp - Sob 07 Maj, 2011
Temat postu: Tokina
Witam mianowicie mam pytanie, czy Tokina AT-X 124 12-24mm DX f4.0 będzie współpracował(działający AF) z Nikonem który nieposiana silnika AF w body. np. z D5000 cz też D3100 lub D5100
moronica - Sob 07 Maj, 2011

z tego co wyczytalam starsza wersja nie ma wbudowanego silnika (no i wydaje mi sie ze widze srubokret na zdjeciu w tescie). rozwaz wersje II, na tej AF pojdzie na pewno
hijax_pl - Sob 07 Maj, 2011

brysp napisał/a:
Tokina AT-X 124 12-24mm DX f4.0

Stara nie ma silnika, nowa wersja ma już silnik.

Szukaj: Tokina AT-X 124 12-24 mm f/4 PRO DX II

brysp - Sob 07 Maj, 2011

Dzięki panowie, tylko że to jest 600zł w plecy najwyżej kupię jakąś sigme, bądź tamrona albo Canona 550D, bo ponoć żadne Canony nie maja silnika w body(tylko muszą mieć w obiektywach).
hijax_pl - Sob 07 Maj, 2011

brysp napisał/a:
Dzięki panowie,
I panie ;)
brysp napisał/a:
tylko że to jest 600zł w plecy najwyżej kupię jakąś sigme, bądź tamrona albo Canona 550D
To kup D90 i nie będzie problemu ;)
brysp napisał/a:
bo ponoć żadne Canony nie maja silnika w body
No na tym bazuje system EOS: AF i przysłona sterowane elektronicznie. Nikon dopiero od paru lat wypruwa silniki z korpusów EL - a oferta obiektywów z własnym napędem jest już całkiem spora.

Inna sprawa, że przy takich szerokokątnych obiektywach, przy robieniu jakichś krajobrazów - AF jest zasadniczo zbędny ;)

brysp - Sob 07 Maj, 2011

Fakt przepraszam za nietakt:)
No właśnie zaleta "silnik w korpusie jest już rozwiana, i to jest prawda:), czyli na 500D będę miał AF?

komor - Sob 07 Maj, 2011

brysp, tak będziesz miał AF z każdą puszką systemu EOS, jaka by ona tania nie była. :)
brysp - Sob 07 Maj, 2011

I taka jest zaleta Canonów, chyba jednak kupie jakiegoś EOS'a:D Jeszcze raz dziękuje za szybką odpowiedź.
moronica - Sob 07 Maj, 2011

a wada jest taka, ze bedziesz mial nieco wezszy kat ;)
brysp - Sob 07 Maj, 2011

No crop DX 1.5 a w EOS 1.6 :)
hijax_pl - Sob 07 Maj, 2011

brysp, ale wiesz, że wersja tego obiektywu pod bagnet EF jest droższa od tej do bagnetu F? Pomijam, że nowa wersja kosztuje tyle samo, niezależnie czy to EF czy F...
brysp - Sob 07 Maj, 2011

Wiem wiem, na ceneo.pl zazwyczaj sprawdzam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group