forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Nikkor AF Micro 60 mm f/2.8D

Arek - Pon 09 Lip, 2007
Temat postu: Test obiektywu Nikkor AF Micro 60 mm f/2.8D
Zapraszamy do lektury kolejnego testu.
http://www.optyczne.pl/82..._mm_f_2.8D.html

Arek

Adalbercik - Pon 09 Lip, 2007

Brawo!! Dzięki za test. Wyniki są zaskakujące, jak na tak stare szkło. Widać, że dobra optyka jest ponadczasowa.
Mam odnośnie wyników MTF50 pytanko: czy dla F5,6 mamy rekordzik, czy ktoś jest lepszy? Na wykresie wynik oscyluje wokół 46, a może nawet przekracza. Ile jest dokładnie?? Wszyscy lubimy rekordy :)
Odnośnie wad obiektywu, to myślę, że są wymienione, bo nie wypadało zostawić pustej pozycji :D Jak na całkowity brak jakichś specjalnych soczewek, to widzę same zalety. :D
Pzdr

Arek - Wto 10 Lip, 2007

Nie ma rekordu. Nikkor 1.8/50 był ciut lepszy i miał 46.4 lpmm. U 60tki było 45.9 lpmm. Choć ze statystycznego punktu widzenia, obie wartości są w zasadzie równoważne.
mavierk - Sro 11 Lip, 2007

A ja sie pytam, do Macro + Portretów do Nikona będzie lepsza ta 60tka, czy 70 sigmy, czy jedna z 2 węższych (Tamron 90 czy Tokina 100)? Planuje zakup jednego szkiełka do makro i zdjęć ludzi i... nie mogę się zdecydować.
Adalbercik - Sro 11 Lip, 2007

mavierk napisał/a:
A ja sie pytam, do Macro + Portretów do Nikona będzie lepsza ta 60tka, czy 70 sigmy, czy jedna z 2 węższych (Tamron 90 czy Tokina 100)? Planuje zakup jednego szkiełka do makro i zdjęć ludzi i... nie mogę się zdecydować.


Mam Tokinę 100 i powiem ci, że do portretu ma ograniczone zastosowanie (chyba jest za długa). Doskonały bokeh, ale niestety musisz stanąć odpowiednio daleko od celu, chyba że robisz "do paszportu". Myślę, że 60-70mm da ci większe zadowolenie.
Pzdr

TaZeX - Pon 07 Kwi, 2008

mam pytanie kiedy będzie test nowej Nikkorowskiej 60 F/2.8 Micro AFS oraz Nikkora 200 F/4 bo chyba większąć szkiełek do macro już było może przyszedł czas na te szkiełka ???
elijah - Wto 09 Gru, 2008

Cytat:
A ja sie pytam, do Macro + Portretów do Nikona będzie lepsza ta 60tka, czy 70 sigmy, czy jedna z 2 węższych (Tamron 90 czy Tokina 100)? Planuje zakup jednego szkiełka do makro i zdjęć ludzi i... nie mogę się zdecydować.


Hej mavierk
i zdecydowales sie w koncu na cos? ;)

Tez chodzi mi po glowie zakup szkla zarowno do makro jak i portretu - i myslalem wlasnie albo o tytulowym Nikkorze 60 albo Tamronie 90 - i nadal mysle co by tu wybrac.

mavierk - Wto 09 Gru, 2008

tak, że upoluje sobie Takumara SMC 100/4 Macro pod m42 :)
elijah - Sro 10 Gru, 2008

Ciekawie i ambitnie (jak polowanie na białego wieloryba :) ))
ale nie rozwiązuje to mojego dylematu :-)

tkosiada - Sob 18 Cze, 2011

sample: http://www.nikoncafe.com/...d.php?p=2403396

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group