forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - dotycząca różnic w ramach różnych egzemplarzy szkieł.

GoOrange - Pią 21 Sty, 2011
Temat postu: dotycząca różnic w ramach różnych egzemplarzy szkieł.
Po ostatnich moich bojach z 16-35 Canona postanowiłem zapytać Was o zdanie. Co myślicie o różnicach między różnymi egzemplarzami tego samego modelu obiektywu? Oczywiście mam na myśli różnych producentów i różne szkła.

Dodam że zakładam iż mówimy o 100% nowych szkłach prosto od dystrybutora czy z magazynowej półki.

Jeśli okaże się że czegoś nie przewidziałem to proszę o sugestie.

Oczywiście po oddanym głosie proszę o słowo komentarza.

kozidron - Sob 22 Sty, 2011

GoOrange napisał/a:
Co myślicie o różnicach między różnymi egzemplarzami tego samego modelu obiektywu?


Jest to niemożliwe, tam gdzie pracują ludzie i wchodzi w rachubę czynnik ludzki nie ma pomyłek.
Ta ankieta na pewno została napisana przez bota, człowiek nie popełniłby takiej pomyłki zakładając w odpowiedziach ankiety iż "inny człowiek" może być omylny. To ewidentna prowokacja botów, ja stanowczo protestuje i proszę o usunięcie tego wątku z foruma gdyż godzi on w dobre imię całej ludzkości i dobra międzynarodowego.




Ps. aha i proszę o kontakt na priva wszystkich tych którzy odpowiedzieli "zdecydowanie nie" założymy partię "ludzi nieomylnych".

Tutejszyn - Sob 22 Sty, 2011

Po drugiej stronie producentów są jeszcze odbiorcy. Dla jednego różnice w ramach drobnej tolerancji będą nie do przyjęcia, dla drugiego wszystko będzie jak najbardziej miodzio. Ktoś w restauracji zrobi awanturę o nic, a drugi całkiem miło spędzi tam czas.
GoOrange - Sob 22 Sty, 2011

kozidron napisał/a:
GoOrange napisał/a:
Co myślicie o różnicach między różnymi egzemplarzami tego samego modelu obiektywu?

Ps. aha i proszę o kontakt na priva wszystkich tych którzy odpowiedzieli "zdecydowanie nie" założymy partię "ludzi nieomylnych".


Wlasnie wszedzie tam gdzie wskazana jest bezwzgledna jakosc i powtarzalnosc to czlowiek jest wytworca i kontrola jakosci. Kiedys widzialem film jak sie sklada aparaty Leica, powiem szczerze ze raczej trydno w takich warunkach o razace niedorobki.

Z reszta jak sie uprzec to mozna powiedziec ze maszyna tez jest nieomylna a myli sie tylko dlatego ze zaprogramowal ja czlowiek.

Tutejszyn - Sob 22 Sty, 2011

Dotarłem do wątku w którym opisujesz swoje dylematy związane z tym obiektywem. Teraz ta ankieta.. Obawiam się, że za bardzo przejmujesz się pier.dołami.
"bezwzgledna jakosc", a sprzedawcę po udanej sprzedaży odwożą do psychiatryka..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group