forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Nikkor AF-S 18-55 mm f/3.5-5.6G DX

Arek - Pon 15 Maj, 2006
Temat postu: Test obiektywu Nikkor AF-S 18-55 mm f/3.5-5.6G DX
Zachęcamy do lektury naszego nowego testu!

Arek

hub - Pon 15 Maj, 2006

Czy moglbys odniesc sie jakos do wczesniejszego testu obiektywu 18-70 tzn czy np oplaca sie doplacic i stac sie posiadaczem dluzszego szkla kitowego oraz czy roznica 15(22,5) z lekko lepszym swiatlem warta jest przesiadki z krotszego kita ?
Arek - Pon 15 Maj, 2006

Wydaje mi sie, że warto. Zyskujemy lepszy zakres, lepsze światło, lepszą rozdzielczość, mniejszą aberrację chromatyczną i znacznie lepsze i solidniesze wykonanie. Tracimy tylko na winiecie.

Arek

piotr.tr - Sro 14 Cze, 2006

Mam podobny dylemat.
Noszę się z zamiarem kupna Nikona D50, ale wczoraj fachowiec w sklepie stwierdził ze nie ma sesnsu przepłacać za Nikkora 18-70 gdyż Nikkor 18-55 oferuje taką samą jakość zdjęć, a jest jedynie nieznacznie gorszy pod względem mechanicznym... i teraz nic juz nie wiem...

Arek - Sro 14 Cze, 2006

Sprzedawca doradzi Ci zwykle zakup tego co jemu się bardziej opłaca sprzedać. Ja bym dopłacił do Nikkora 18-70.

Arek

piotr.tr - Sro 14 Cze, 2006

Sądze ze sprzedawcy powinno bardziej zależeć na sprzedaży droższego zestawu, dlategotym bardziej zdziwiła mnie jego podpowiedz o wyborze Nikkora 18-55...
Mimo to i tak bardziej jestem skłonny dopłacić do Nikkora 18-70, no chyba że ktoś zaproponuje ciekawsze rozwiązanie w podobnej cenie ;-)

RobertO - Czw 15 Cze, 2006

czasem na tych tanszych rzeczach zarabia sie wiecej niz na drozszych :-) wiec to porad sprzedawcow warto podchodzic z dystansem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group