forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Sigma 1.8/24 EX DG Asph. Macro

Arek - Nie 28 Maj, 2006
Temat postu: Test obiektywu Sigma 1.8/24 EX DG Asph. Macro
Zapraszamy do działu TESTY do lektury testu tego ciekawego szkiełka stałoogniskowego.

Pozdrawiam!
Arek

fotoG3 - Wto 29 Mar, 2011

Ale tu pusto.
Po 5 latach nie ma żadnego wpisu.
24/1,4 chyba nie jest hitem sprzedaży, a ja mam zgryz czy kupić EF28/1,8 czy Sigmę 24/1,8

MC - Wto 29 Mar, 2011

A może mało osób posiadających to szkło pisze o tym na forum?

Idź do Sigma Pro Centrum, pobaw się. Mogłem kupic używkę świetną optycznie, ale miała wyraźnego FF na moim body. U kolegi trafiała bezbłędnie.

fotoG3 - Wto 29 Mar, 2011

@MC na jakim body testowałeś ten egzemplarz i jakie body ma kolega?
Ja w tej chwili mam 450D, ale w tym roku kupuję następny aparat i jeszcze nie wiem czy będzie miał mikroregulację fokusa.
W SigmieProCentrum jestem od czasu do czasu.
Myślałem o 30/1,4, ale 24/1,8 jest ciekawsze.
Strasznie boli mnie, gdy stałka nie działa od pełnego otworu przyzwoicie.
Nie musi mieć rekordów przy 1,8, ale niech to będą użyteczne zdjęcia.

Pod testem jest tylko jeden komentarz
mcgyver napisał że u niego jest lepiej niż w teście

MC - Wto 29 Mar, 2011

Kolega 5D, ja 5D2.

fotoG3 napisał/a:
Strasznie boli mnie, gdy stałka nie działa od pełnego otworu przyzwoicie.

Nie czytaj testów tylko podepnij do body i zdjęcia zrób. Egzemplarz, który podpinałem od f1.8 był przyzwoicie ostry.

fotoG3 - Wto 29 Mar, 2011

Testy bardzo lubię, ale kupuję zazwyczaj po osobistym przetestowaniu sprzętu.
W tym tygodniu będę w Sigmie i zrobię kilka fotek.
Cieszę się, że 24/1,8 dobrze spisuje się z pełną klatką.
Tak samo cieszę się, że ten wątek ożył.

adziohiciek - Wto 29 Mar, 2011

podziel się wrażeniami, a może i samplami ;) też z chęcią bym się czegoś o tym szkle dowiedział
fotoG3 - Czw 31 Mar, 2011

O ile w Sigma ProCentrum będą mieli 24/1,8 to napewno zrobię zdjęcia i wrzucę je na forum.

Na razie słabo idzie mi wstawianie plików. Czytałem FAQ, ale gdy używam przycisku IMG to zamiast linku w poście widać tylko malutką ogólną ikonkę z symbolem zdjęcia - taki kod błędu.
Przechodzą natomiast linki do zdjęć wstawionych na www.tinypic.pl, nie widać miniaturki zdjęcia tylko sam link. Tak wstawiłem linki do kilku zdjęć.

Według FAQ nie można wstawiać zdjęć bezpośrednio na optyczne.pl
Cytat:
Czy mogę dodawać Obrazki?
Jak najbardziej możesz wstawiać obrazki do swoich postów. Jednakże obecnie nie istnieje możliwość przesyłania obrazków bezpośrednio na forum. Musisz więc wstawiać obrazki, które znajdują się na innym, ogólnodostępnym serwerze, np. http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif. Nie możesz wstawiać obrazków znajdujących się na twoim komputerze (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków przechowywanych na stronach wymagających autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Aby wstawić obrazek użyj znacznika BBCode [img] lub odpowiedniego znacznika HTML (jeśli jest to dozwolone).

Nie wiem czy w tym kontekście opcja Załącz plik działa.
Próbowałem kilka razy załączyć plik jpg poniżej 5MB (tak jest w warunkach) ale nie przechodzą

hijax_pl - Czw 31 Mar, 2011

fotoG3 napisał/a:
Przechodzą natomiast linki do zdjęć wstawionych na www.tinypic.pl, nie widać miniaturki zdjęcia tylko sam link. Tak wstawiłem linki do kilku zdjęć.

No nie dziwię się - to nie jest serwis ułatwiający pracę ;)

Użyj photobucketa, imageshaka, flickra...

fotoG3 - Czw 31 Mar, 2011

hijax_pl,
Spróbuję z imageshakiem.
Jutro będę w sklepie SIGMY to coś wrzucę.

AMB - Nie 24 Kwi, 2011

fotoG3, I co ze samplami?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group