forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Lensbaby - czy ktoś fotografował tym obiektywem?

wrobels - Nie 09 Gru, 2007
Temat postu: Lensbaby - czy ktoś fotografował tym obiektywem?
Jeśli tak, proszę o inffo dotyczące jakości zdjęć i komfortu pracy, a może mały test :)
Arv - Pon 10 Gru, 2007

Przyznam, że też jestem zafascynowany tym cackiem.
Tyle, że chciałbym od razu wersję trzecią a ta (jak każda zresztą) kosztuje KUPĘ SZMALU !

komar_kzy - Nie 16 Gru, 2007

Co prawda pierwszy raz to widze i nawet niewiem z czym to sie je ale tutaj jest cos podobnego http://www.photozone.de/8...se_28/index.htm
komor - Pon 17 Gru, 2007

Oj, to nie jest to samo. Canonowski TS-E to wysokiej jakości (i ceny) obiektyw do architektury i pewnie czegoś tam jeszcze, a Lensbaby to kreatywna zabawka dla dizajnerów, artystów i takich tam...
ogami - Czw 07 Lut, 2008
Temat postu: Lensbaby 3G
Witam
mam pytanko apropo Lensbaby 3G
czy ktoś miał do czynienia z tym ustrojstwem
i czy może ktoś w Polsce to sprzedaje?

http://www.lensbabies.com/

Pozdrawiam

5kbFlashMemory - Wto 19 Lut, 2008

Wpisałem w Google i znalazłem z tej firmy coś ciekawego ;)
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4916

fragola - Pon 21 Gru, 2009
Temat postu: Lensbaby
Witam :)
Moje pytanie wiąże się z rzeczą, którą nie do końca rozumiem. Chcę kupić obiektyw. Jestem taka, że muszę sprawdzić każdą możliwą opcję i opinię, żebym potem nie żałowała. Postanowiłam więc poprosić o pomoc znajomych z międzynarodowej (w gruncie rzeczy amerykańskiej) strony internetowej. Powiedziałam, że nie chcę zbyt dużo wydać i chcę szerokokątny obiektyw. Ci napisali mi, że dobrym pomysłem są obiektywy Lensbaby. Niestety, na polskich stronach jest niewiele o obiektywach tej firmy, a mój angielski trochę kuleje, więc nie do końca wiem na czym to polega. Orientuje się ktoś? Czy trzeba kupić "Muse", "Composer" i "Control Freak" żeby wszystko ładnie działało? I w jaki sposób w ogóle to funkcjonuje? Jak to się łączy?
Dzięki za odpowiedzi :)

hijax_pl - Pon 21 Gru, 2009

Lensbaby to w zasadzie soczewka na zawiasie ;)

Faktem jest że cenowo wychodzi tanio w porównaniu z systemowymi szkłami, ale... to jest obiektyw full manual - nie przekazuje żadnych danych do korpusu - nie ma też silnika AF. Dla mnie osobiście lepiej się to sprawdzi w fotografii kreatywnej.

Muse - będzie Ci ciężko ustawiać ostrość - choć przy szerokim kącie to raczej bez znaczenia
Ctrl Freak - to już odjazd totalny
Composer - chyba najlepszy wybór

Do tego dokupujesz soczewki, przesłony, są też adaptery do fotografii otworkowej, strefowej.


Jak chcesz tanio to może samyang 8mm?

goltar - Pon 21 Gru, 2009

http://www.fotografuj.pl/.../page/1#content
dr11 - Wto 22 Gru, 2009

Używam czasem Composera. Moim zdaniem, żeby porządnie zasmakować efektu jaki daje ten patent, trzeba go zasadzić na pełną klatę ;)

Obiektyw ma ogniskową około 50mm i światło 2.
Wysoce rekomendowana matówka do jasnych szkieł (EE-S w 5D), albo LV w nowszych modelach.
W komplecie są dekielki i magnetyczne przesłony (2.8, 4, 5.6, 8, 11, 16, 22)

Przykłady:

1.


2.


3.

MC - Wto 22 Gru, 2009

Mialem przyjemnosc bawic sie troszke Composerem na A900. Oczywiscie automatyki tam nie ma, ale na pelnej klatce, przy dobrym wizjerze lub LV to nie przeszkadza. Przyslone zmienia sie mechanicznie. Jednak kupno tej zabawki to dopiero polowa sukcesu. Trzeba jeszcze miec pomysl na jej wykorzystanie. Do cropa ~50mm wydaje mi sie zbyt ciasno.
sigmiarz - Wto 22 Gru, 2009

jak dla mnie za mocny jest ten efekt, wygląda tandetnie, cos nieco subtelniejszego
i lepiej wygladajacego mozna uzyskac smarujac brzegi przedniej soczewki obiektywu wazeliną :/
to jest tandetne.

Ten szeroki kat do jakiej puszk ?

dr11 - Wto 22 Gru, 2009

sigmiarz, efekt powyżej może i dla Ciebie tandetny (subtelniejszy oczywiście jest po przymknięciu, na f/16 już prawie go nie ma szczególnie na cropie), ale szkiełko posiada niesamowity wręcz "fun factor" podczas użytkowania, o którym możesz tylko pomarzyć ;) :) (przede wszystkim z racji posiadanego korpusu :P ).
hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

Do lensbaby można też zakupić alternatywną fiszową soczewkę o ogniskowej około 12mm lub też adapterek szerokokątny zmieniający standardową ogniskową 50mm na 21mm.

Jakie efekty da się uzyskać widać ładnie tu: http://www.lensbaby.com/optic-comparison.php

sigmiarz - Wto 22 Gru, 2009

tak, widziałem trochę sampli, co nie zmienia mojej opinii, według mnie jest to tandetne i tyle,
a ze niektorym to sie podoba.. kwestia gustu.

Oczywiscie wydaje sie to efektowne, powinni miec slogan "Lensbaby - uratujesz nawet najbardziej przecietny kadr."

Wyciągają dość sporą kasę za kiepskiej jakości optycznej szkła - tak w skrócie,
założenie tego na puszkę nie ma nic wspólnego z kreatywnością.

composer kosztuje 270$ + cło + transport, kup sigma 20mm albo 10-20 i będziesz mieć szeroki kąt, piszę o sigmie bo znam te obiektywy, moze tamron albo inna firma tez cos ma ofercie, są jeszcze fisheye roznych producentow, ale taki obiektyw to juz raczej dodatek,
jak ma sie w torbie "wyprostowany" szeroki kąt.

hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

Co to znaczy tandetne? W czym ta tandetność się objawia?
sigmiarz - Wto 22 Gru, 2009

jak chinskie obuwie, rosyjskie zabawki, biesiady w tv, lateksowe spódniczki, jeansy moro itd.
hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

Aaa.. czyli wykonanie.. myślałem że mówisz o efektach na zdjęciach;)
dr11 - Wto 22 Gru, 2009

Po pierwsze, Lensbaby NIE JEST szerokim kątem. Po drugie, NIE JEST obiektywem do fotografowania wszystkiego i w każdych warunkach i po trzecie, sigmiarz, do swojej definicji zapomniał dodać QC AF w obiektywach swojej ulubionej marki ;) :D

hijax_pl, rzeczywiście, mogliby się bardziej postarać z mechanizmem MF :)

hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

dr11, wiem - zauważyłem podczas ostatniej zabawy tym wynalazkiem :D
dr11 - Wto 22 Gru, 2009

hijax_pl, z drugiej strony Canon 50 f/1.8 wcale w tej kwestii lepiej nie wypadał :D (przykład tak dla jakiegoś porównania).
sigmiarz - Wto 22 Gru, 2009

miałem na myśli efekty, to taki blurowy odpust
hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

sigmiarz, eee tam, to tak samo jak z hdr'ami. Jedni lubią cukierkowo, inni - naturalnie.
fragola - Wto 22 Gru, 2009

Czyli chyba jednak zrezygnuję z Lensbaby. Wydaje mi się, że nie jestem aż tak kreatywna, niestety.
Pomyślę nad tym Samyang 8m- tani i nie ma złych opinii. Dziękuję za odpowiedzi ;)

P.S. mam Canona 350D

Monastor - Wto 22 Gru, 2009

fragola, miej na uwadze, że to fisheye. Bardzo specyficzny efekt można tym osiągnąć, a przy tym takie zdjęcia mogą łatwo się znudzić. Żeby dobrze go wykorzystać trzeba niemniej kreatywności niż do lensbaby ;)
MC - Wto 22 Gru, 2009

fragola, a ja bym Cie namawial abys kupila... cos zupelnie innego.
Dlaczego? Wydaje mi sie, ze jesli nie potrafisz sie zdecydowac, to ani to ani to nie jest instrumentem dla Ciebie.

Monastor - Wto 22 Gru, 2009

fragola, może pokaż nam jakie fotki chciałabyś takim szkłem robić ;)
fragola - Wto 22 Gru, 2009

Tak, macie rację. Fish-eye może się znudzić.
Niezdecydowana jestem prawdopodobnie dlatego, że w sumie nie przypuszczałam, że będę kupować obiektyw i wcześniej się nawet nad tym dłużej nie zastanawiałam. Dopiero wczoraj się dowiedziałam, że 'mogę' mieć pieniądze', jeżeli zdecyduję się do końca roku, a to niezbyt dużo czasu.

zdjęcia to.. coś w tym stylu:
http://bobtowery.typepad..../architectural/

MC - Wto 22 Gru, 2009

fragola, moglabys jeszcze zdradzic co posiadasz do tego 350D :smile:
fragola - Wto 22 Gru, 2009

MC, właśnie w tym problem, że nic. Niestety u mnie słabo z kasą, a fotografią "zainteresowałam się" stosunkowo niedawno (lustrzankę mam od pół roku)
hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

fragola napisał/a:
Fish-eye może się znudzić.

jest jeszcze ciamciangowa 14'ka która w sumie powinna być już od listopada dostępna ;)

MC - Wto 22 Gru, 2009

fragola napisał/a:
właśnie w tym problem, że nic

Nie masz zadnego obiektywu? :shock:

hijax_pl - Wto 22 Gru, 2009

fragola napisał/a:
MC, właśnie w tym problem, że nic. Niestety u mnie słabo z kasą, a fotografią "zainteresowałam się" stosunkowo niedawno (lustrzankę mam od pół roku)


A jaki obiektyw kupiłaś w zestawie?

dr11 - Wto 22 Gru, 2009

fragola, kup kita 18-55 + statyw :) Na szerokim końcu i f/8 będzie bardzo ok.
fragola - Wto 22 Gru, 2009

Ale ja mam obiektyw, taki jaki był w zestawie, czyli 18-55 kit
Monastor - Wto 22 Gru, 2009

fragola, no to powalcz z nim bo zdjęcia z podlinkowanej strony są robione wszystkim, od fishye, przez super szeroki, standardowy, aż po stałkę 85 mm ;)

Jak chcesz czegoś szerszego to zastanów się nad Sigmą 10-20, ale nie modelem F/3.5 tylko tym starszym. Powinna być najtańsza z szerokokątnych obiektywów, które jeszcze nie są fiszajkami.

fragola - Sro 23 Gru, 2009

Monastor, dziękuję za podpowiedź ;) Nie wiem jak to się stało, że wcześniej przeoczyłam ten model.
A z moim obiektywem bezustannie walczę i nawet czasem coś ciekawego mi wychodzi ;)

ProfArek - Wto 29 Gru, 2009

Witam, Lensbaby mozna kupić w Milso (www.milso.com.pl) na Zwycięzców w Warszawie. to sklep z profesjoanlnym sprzętem.

Nie mam lensbaby, zachorowałem na niego (i dlatego kupiłem lustrzankę :) :):) )

dlaczego? Robiąc zdjecia jasnym obiektywem można uwiecznić obiekt fotografowany w obszarze ostrości i wszystko przed nim i za nim w nieostrości.
Czyli na zdjęciu mamy "ścianę" ostrości.

Lensbaby zawęża ścianę ostrości do "kuli ostrości, z tym, że trudno mówić tu o bokehu, raczej o rozmyciu soczewkowym.

Oprócz FUN TO SHOOT, nie jest w niczym lepszy od zwykłych obioektywów 50f1,8 + PS, choć Panowie w MILSO twierdzą iż jakość soczewek jest bardzo wysoka...
Podobny efekt można też uzyskać bawiąc się zoomem Zmieniejąc ogniskową podczas robienia zdjęcia z długim czasem 1/10 - 1/30)
Pozdro

janqseven - Czw 07 Sty, 2010

Jest spoko. Polecam jako dodatek do elek. Bo efekty są niepowtarzalne.Tego obiektywu można śmiało pozazdrościć :P



[ Dodano: Czw 07 Sty, 2010 21:36 ]
Bajerek polega na tym że brzegi kadru są rozmazane izusyujemy małą strefe ostrości w okolicach środka obrazu. :cool:

[ Dodano: Czw 07 Sty, 2010 21:39 ]

Obiektyw dobry do realizacji swoich wizji :)

[ Dodano: Pią 08 Sty, 2010 11:48 ]
Ostatnie trzecie zdjęcie:

muzyk - Czw 21 Sty, 2010

Faktycznie, composer to fajna rzecz - już mam go na oku :grin:
Tutaj filmik o nim.

panmarecq - Pon 01 Lut, 2010

Zdjęcia francuza który robi zdjęcia właśnie Lensbaby- http://www.xavierrey.com/crbst_194.html jakby ktoś chciał zobaczyc więcej zdjęć ;) .
black-dave - Nie 17 Kwi, 2011

odswieze stary temat z zapytaniem, dlaczego ten lens tylko z fullframe wypada dobrze.? ze "zwykla" lustrzanka to juz nie?
AMB - Sob 30 Kwi, 2011

A nie prościej/taniej uzyskać taki efekt w GIMPIE :?: ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group