forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiketywu Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM

Arek - Pon 17 Lip, 2006
Temat postu: Test obiketywu Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM
Zapraszamy do działu TESTY do lektury naszego nowego materiału poświęconego Sigmie 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM.

Arek

rwojtek - Pon 17 Lip, 2006

Ciekawy test plus zaskakujące wyniki, ale ja Panie Arku wciąż czekam z niecierpliwością na test canona 100-300 usm. Pozdrawiam.
RAF - Pon 17 Lip, 2006

Z moich obserwacji na forach wynika, że ten obiektyw występuje najczęściej w parze z tokiną 12-24. Ludzie zastanawiając się nad wyborem ultrazooma, porównują najczęściej te dwa obiektywy, zbliżone do siebie cenowo. Tutaj tego porównania zabrakło, górę znowu wziął canoniarski duch tego portalu. Nie wiem, czy robiąc tego typu testy, z góry nie należy założyć porównania - najlepiej z samplami. Test, powiedzmy Tamrona 28-75, byłby ciekawszy, gdyby skonfrontować go od razu z Sigmą 24-70 i Tokiną 28-70. W innnym przypadku powstaje więcej pytań, niż odpowiedzi.
Arek - Pon 17 Lip, 2006

Z tego, że zabrakło porównania Sigmy z Tokiną wnioskujesz o canoniarskim charakterze tego protalu... Bardzo ciekawe. Nie zauwazyłeś, że w każdym Twoim poście pojawia się zarzut odnośnie canonierstwa? Robi się to nudne.

A żeby było bardziej merytorycznie inne ultrazoomy Nikkor 12-24, Sigma 12-24 czy właśnie Tokina 12-24 są w naszych planach testowych. Porównania będzie można więc dokonać.

Arek

RAF - Pon 17 Lip, 2006

Arek napisał/a:
Z tego, że zabrakło porównania Sigmy z Tokiną wnioskujesz o canoniarskim charakterze tego protalu... Bardzo ciekawe. Nie zauwazyłeś, że w każdym Twoim poście pojawia się zarzut odnośnie canonierstwa? Robi się to nudne.

Pomijam milczeniem, że zazwyczaj 50% Twoich odpowiedzi na moje pytania, stanowią nie związane z tematem polemiki ... Uwagi, co do sposobu testowania obiektywów, pewnie czytałeś na forum Nikona, jeśli wpadasz tam nie tylko po to, by reklamować optyczne.pl (co robi się nudne).
Ad rem, jeśli Cię meritum sprawy interesuje.
Chodzi mi o bezpośrednie porównanie. Bierzecie na warsztat tokinę i sigmę i poza testowaniem komy, abberacji i innych istotnych parametrów technicznych, dajecie porównawcze sample, co pozwala poza cyferkami i słowami na bezpośrednie i własne porównanie - choćby sposobu oddawania kolorów. Tyle.

olaieryk - Pon 17 Lip, 2006

Wreszcie jest!

No cóż, jako właściecielowi tej Sigmy w wersji N wypada teraz dodać parę własnych wniosków

ostrość - zgadzam się, że na brzegach nie jest najlepiej i to tu wyszło!
zdjęcia pod światło - do ideału daleko, ale MZ jest b. dobrze!
AF - tu mam zastrzeżenia, ale wynikają one bardziej z 5 polowego systemu AF w naszym Nikonie niż ze złego działania HSM.
Zaczyna winietować przy nakręceniu drugiego filtra (co nie jest wynikiem złym).

a tak na marginesie poprzednich dyskusji przypominam o istnieniu:
* Tamrona 11-18
* Nikona 12-24

i po tych testach można by zamknąć temat szerokich zoomów do cyfry (choć sigma 12-24 mogła by tu też coś wnieść)

// zapominam tu o olympusie i sony

eryk

RobertO - Pon 17 Lip, 2006

RAF napisał/a:
Uwagi, co do sposobu testowania obiektywów, pewnie czytałeś na forum Nikona, jeśli wpadasz tam nie tylko po to, by reklamować optyczne.pl (co robi się nudne).


akurat to ja tam reklamowalem optyczne, a nie arek wiec jezeli uwazasz to za nudne to do mnie powienienes kierowac zarzuty.

andrzejroberts - Wto 25 Lut, 2014

Mam pytanie czysto techniczne. Kupiłem właśnie w/w obiektyw i na początek zadziwiła mnie jego budowa gdyż: na obudowie obiektywu nie ma przełącznika autofocusa no i jest o cięższy niż podają to publikacje w internecie nawet w teście optycznie.pl bo waży 520 g. A teraz pytanie: czy może ktoś coś wie o modernizacji w/w obiektywu i może stąd ta zmiana? U mnie w aparacie Nikon D5000 na korpusie nie ma przełącznika AF i zmiana na manual jest trochę problematyczna. :???: Pozrawiam
Tutejszyn - Sro 26 Lut, 2014

andrzejroberts, na pewno kupiłeś w/w obiektyw?
adrianek32 - Czw 27 Lut, 2014

moze wersja do Nikona nie ma przelacznika AF/M w Sigme 30mm wersja do nikona nie posiada przelacznika AF/M

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group