forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Sigma 70-200 mm f/2.8 EX APO DG HSM Macro

Arek - Pon 23 Paź, 2006
Temat postu: Test obiektywu Sigma 70-200 mm f/2.8 EX APO DG HSM Macro
Zapraszamy do lektury testu tego ciekawego szkiełka:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=46

Arek

MM - Pon 23 Paź, 2006

To się nazywa tempo. Pisałem o nim kilka dni temu i już jest. Jak tak dalej pójdzie to będę Was musiał na rękach trochę ponosić :wink: :lol:
ma1y - Sro 19 Gru, 2007

wykopki :)

1) może ktoś porównywał z wersją starsza bez MACRO? czytałem kilka opinii że starsze lepsze ...
2) jak jest z tą ostrością powyżej 135mm? często słyszy się ze powyżej jest lipa na 2.8 i nawet 5.6 potrzebne - czy to zasada czy to fart i kontrola jakości Sigmy?

mavierk - Pią 21 Gru, 2007

ja w sumie też chciiałbym jakieś opinie 70-200/2.8 bez macro, bo ostatnio chodzą po allegro po niskiej cenie :)
mikos77 - Nie 04 Maj, 2008

Witam
Czy ktoś może w krótkiej formie przedstawić różnice miedzy tym obiektywem i wersją macro II. Zastanawiam się nad kupnem tego szkła (w tej chwili mam 70-300 APO), ale po przeczytaniu m.in. testu na optycznych naszły mnie pewne obawy, zwłaszcza że będę go używał głównie w górnym zakresie ogniskowych. Nie mogę nigdzie doszukać się czy wymienione w teście wady (abberacja i jakość obrazu przy 200 mm oraz pełnym świetle) zostały w nowej wersji w jakiś sposób poprawione.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Druga wątpliwość mnie naszła po pojawieniu się Tamrona 70-200 2,8 ;) . Miał ktoś może już w ręce te dwa obiektywy i może coś w temacie ich porównania powiedzieć?

Mikos

MM - Nie 04 Maj, 2008

Jak widzę muszę posłać do optycznych sample z tej Sigmy i może coś o tym naskrobać bo ludzie mają problem z wyborem :mrgreen:
komar_kzy - Nie 04 Maj, 2008

MM konieczine, zwlaszcza jesli masz stycznaosc z ta odswiezona wersja ;)
mikos77 - Pon 05 Maj, 2008

MM napisał/a:
Jak widzę muszę posłać do optycznych sample z tej Sigmy i może coś o tym naskrobać bo ludzie mają problem z wyborem :mrgreen:


Póki co może napisz wprost co i jak, bo niektórzy początkujący amatorzy nawet nie wiedzą z czego się śmiejecie ;) .

apollo13 - Nie 25 Maj, 2008

wersja 1 w uk kosztuje 360 funta cena bardzo atrakcyjna przy kupowaniu wpisac lens10

tu link

ups wzidze ze wlasnie mozna jedynie odebrac w sklepie wiec chyba sie koncza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group