forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Test obiektywu Canon EF 24-85 mm f/3.5-4.5 USM

Arek - Wto 28 Mar, 2006
Temat postu: Test obiektywu Canon EF 24-85 mm f/3.5-4.5 USM
Zapraszam do działu Testy do lektury nowego testu.
RobertO - Wto 28 Mar, 2006

swietna fotka z makówką w podsumowaniu. moje gratulacje dla autora
olaieryk - Pią 31 Mar, 2006

Jak widać doba cyfr z mnożnikiem (x1.6) zmniejsza zainteresowanie starymi lecz nadal dobrymi szkłami - a szkoda. Warto by je testować z Canonem 5D.
Może wtedy test miałby większe zainteresowanie???

Faktycznie ogniskowa 24-85 jest dla nas bardzo atrakcyjna
ale po korekcie 1,6 takie szkło już traci swoje główne zalety.

panmarecq - Pon 30 Lis, 2009

Te ten obiektyw można doczepić do Canona 50D?
007areka - Pon 30 Lis, 2009

...tak.
kiel.basa - Sob 23 Kwi, 2011

Zwracam sie do redakcji:

Nie chodzi nawet o ten test, ale tez test chociazby obiektywu 28-135mm - wydaje mi sie, ze powinniscie robic jakies upgrade-y zdjec przykladowych i zamiescic na stronie rezultaty tych obiektywow podpietych do aparatow pelnoklatkowych. W koncu pod takie byly projektowane.
Dodatkowo, w przypadku testu 24-85 zdjecia przykladowe sa robione na przyslonach rzedu f11, czy f19 co tak naprawde nic nam nie mowi. Chcialoby sie po prostu zobaczyc jak ten obiektyw np sprawdza sie na 85mm przy otwartej przyslonie, skoro tabelki mowią tak, a nie inaczej.


pozdrawiam i wesolych swiat zycze

MM - Sob 23 Kwi, 2011

Kiedy chłopaki robili ten test to mieli takie pojęcie o testowaniu jak ja o gwiazdach. Wiem, że są.
Nie liczyłbym na jakiś dodatkowy "test". Tych staruszków jest na rynku znikoma ilość, do tego w dużym stopniu rozklekotanych i zdezelowanych. Jak już ktoś takowy ma to niech go chroni jak muzealnego zabytku. Osobiście wątpię by któremuś z redaktorów ten lub podobny obiektyw wpadł ponownie w ręce. Za dużo mamy nowości i szkoda czasu na takie starocie.

kiel.basa - Sob 23 Kwi, 2011

A orientujesz sie MM jak jest z tym szklem dla tych 85mm?
Bo roznica miedzy photozone a optycznymi jest dosyc spora na tej ogniskowej (wiem ze sa inne procedury testowe), ale wiekszosc sie pokrywa, poza wlasnie 85mm.
Na ebayu mozna trafic to szklo (wynikaloby, ze niektore sztuki nawet nowe), ale gdyby byla loteria w egzemplarzach (co by potwierdzalo te roznice) to chyba szkoda pradu zeby je tak na odleglosc kupowac..

forrest - Nie 24 Kwi, 2011

Mam to szkło i 5d więc jeśli będziesz zainteresowany wynikami to podaj parametry jakie Cię interesują to spróbuję coś trzasnąć (ale po świętach bo nie mam go w zasięgu ręki)
kiel.basa - Nie 24 Kwi, 2011

Dzieki forrest, wyslalem Ci maila z namiarami.
jajcara - Czw 17 Sty, 2013
Temat postu: 24-85 USM
24-85 jest rewelacyjny z 5D. Od 10 stycznia nim walczę i nie widze różnicy między tym, co osiągąłem 24-70 L - oto przykład fotki z 24-85 To szkło kosztuje 400-500 złotych.
mozer - Czw 17 Sty, 2013

jajcara, ale żeś dał sampla - na f/11...
Wojmistrz - Czw 17 Sty, 2013

Przy 68mm mogłeś pokusić się o f/9 było by jeszcze ostrzej. :mrgreen:
siosio - Sob 09 Mar, 2013

Ten obiektyw jest całkiem spoko w przedziale przysłon f/7-f/11 :mrgreen:
sektoid - Czw 18 Kwi, 2013

W sumie do landszaftu przymknięty do 8-16 się nada. Może zrobię z nudów eksperyment :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group