Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Viper, M7, BDIIXD -10x42
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2575
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 01 Maj, 2024   

zadra. MHG kupiłeś w świetnej cenie. Czy M7 8x42 jest zbliżona optycznie do MHG 8x42 tego nie wiadomo, bo nikt nie robił takiego porównania. Test MHG 8x42 nie był robiony przez Optyczne więc może ktoś pokusi się o subiektywne zrecenzowanie obu lornetek. Stary Monarch7 8x42 jest zrecenzowany i ma bdb ocenę. Jeżeli M7 8x42 jest tak dobry jak M7 8x30, to różnica między nim a MHG może nie być duża, poza obudową. Niemniej jednak mając do wyboru MHG, w takiej cenie za jaką Ty kupiłeś, a M7, ja wybrałbym MHG :mrgreen: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






zadra 
Uczestnik
nowy szukacz


Posty: 87
Skąd: skątowni
Wysłany: Sro 01 Maj, 2024   

prawda co piszesz, ale MHG 8x30 był opisywany i juz chyba tak dobrze nie wypadł, bo i odblaski z braku właściwego wyczernienia i ostrość podobną jak M7 i konkluzja końcową była taka, że jednak cena sklepowa dla tej lornetki zdecydowanie wygórowana.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2575
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 01 Maj, 2024   

zadra. Tak, cena MHG 8-10x30 jest za wysoka jak i za 8-10x42. Chodzi o to, że ceny "promocyjne" były w pewnym momencie adekwatne do jakości tej serii, natomiast obecne ceny są już co nieco wysokie, a poprzednie, przed promocyjne ceny, były jeszcze wyższe.
MHG 8x30 jest bardzo chwaloną lornetką w USA czy Kanadzie, ale straciła na popularności, tak piszą na BF, przez "słaby i subiektywny test" Optycznych (Albinosa) i z tym testem wielu użytkowników i recenzentów się nie zgadza. Widać zatem, że testy nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość i prawdziwą jakość optyki w lornetkach.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1031
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

Nikon w USA ma troche inne warunki gwarancji. W Europie to porazka 5 lat gwarncji :(
Mi tez udalo sie zakupic 8x42MHG w dobrej cenie, w normalnej sugerowanej cenie lub tez promocyjnej bym jej nie kupil. Mialem kupic mala 8x30 MHG ale jakos 8x42 sie nawinelo. Teraz dalej szukanie 8x30, pewnie i tak skonczy sie na skwarku albo czerwonej kropce.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

kimek27 napisał/a:
Nikon w USA ma troche inne warunki gwarancji. W Europie to porazka 5 lat gwarncji

Hmm...ja na monarcha M7 dostałem 10 lat gwarancji.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1031
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

Przeczytaj uwaznie to jest 10 lat limited. Z tego co pamietam pelnej gwarancji na defekty jest 5 lat, dodatkowo z dowodem zakupu, to nie skwarek, steiner czy meopta gdzie naprawia albo wymienia nie wazne czy jest w okresie gwarancyjnym czy po, czy masz dowod zakupu czy kupiles lornetke z kolejnej reki
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 467
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

W Europie chyba wszystkie lornetki Nikona mają 10 lat gwarancji . W zestawie z P7 też dostałem karteczkę z 10 letnią gwarancją . To samo tyczy się EII . Przy czym gwarancja dystrybutora to 2 lata . Faktycznie w tej 10 letniej jest wyrażenie limited .
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1031
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

Ostatnio przewinol mi sie gdzies temat gwarancji nikona, osoba odeslala na gwarancji nikona SE i co nikon napisal, ze juz nie naprawia tych lornetek i klient dostal kupon na Monarcha HG, ups

ja osobiscie przerabialem temat czesci a dokladnie muszli ocznych do nikona, nie dalo sie ich zamowic, wymagali wysylki do Holandii naprawy i odsylki na moj koszt oczywiscie, nieoplacalne.

W skwarku jak mi h.... EL SV na wysunietych muszlach i troche sie jedna zdeformowala i nie skladala sie jak nalezy to pojechalem do sklepu/dystrybutora zeby wyslac lornetke na serwis lub ewentualnie zamowic muszle. I co ...pan w sklepie popatrzyl wykrecil z sila muszle oczna ( wykrecil obie), obejrzal czy nie uszkodzony okular, poszedl na zaplecze,( ja w tym czasie bawilem sie optyka po 10k hihih) wrocil z dwoma nowiutkimi muszlami i mi po prostu je dal, a trzecia (stara z usmiechem) mi oddal mowiac na zapas jak by mi znowu lornetka sie .... :mrgreen:

Przez ponad 10 lat posiadania malego skwarka 8x25 wysylalem go 2 razy bez zadnych kosztow, raz jak sie mostek zluzowal, (bylo o tym na roznych forach) mialem jeden z pierwszych egzemplazy produkcji, i drugi raz juz po gwarancji na wymiane ogumienia ( zostalo wymienione cale ogumowanie plus oczywiscie muszle oczne)
Podobne doswiadczenia mialem z serwisami Zeiss i Leica, oraz nie producentami lornetek takimi jak Opticron i Viking. Na forach chwalone sa servisy Steiner i Meopta
Z Nikonem nie mialem nigdy dobrych doswiadczen :( Pomimo ze mialem duzo lornetek i ciagle mam 2, podchodze do zakupu nikona bardzo ostronie.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2575
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

Binokularnik , Kot72, ...10 lat gwarancji Nikona, ale w tym 5 lat pełnej a drugie 5 lat na części, ale płacisz za usługę i przesyłki, dodatkowo plus dowód zakupu. Chyba ktoś, tutaj na forum pisał kiedyś o tym.
2 lata sprzedającego to rękojmia i wtedy sprzedający musi załatwić reklamację, a po 2 latach może ale nie musi, tylko sami musimy to zrobić, wysyłając do serwisu Nikona :cry: , a tam mogą być "schody".
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2575
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

kimek27...Dobrze piszesz, to samo podobno jest z serwisem E II, brak części w Europie i USA, w zwiążku z tym, serwis w Europie, wysyła do serwisu w Japonii a serwisy w USA w ogóle nie przyjmują E II i SE. Serwis w Japonii też, podobno nie ma części do E II i oferują w zamian MHG, o czym pisane było na BF.
Opticron, Viking i Kite dają 30 lat gwarancji i wywiązują się z niej znakomicie, do tego Vortex ze swoją VIP gwarancją, w ramach, której wysyłają nowy egzemplarz lornetki a stare naprawiają i sprzedają po obniżonych, nawet 50%, cenach, podobnie jak robi to Nikon z droższymi MHG i EDG, tyle, że Nikon nie sprzedaje tych "odświeżonych" za pół ceny, tylko za minimum 3/4 :sad: .
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

Jan55 napisał/a:
2 lata sprzedającego to rękojmia i wtedy sprzedający musi załatwić reklamację,

2 lata? …hmm…wystarczy! raz na 2 lata mogę sobie kupić nowego M7 z nowiutkim pokrowcem, deszczochronem (z nim się przeprosiłem bo zbyt pochopnie uznałem, że z paskiem od Terry nie będzie dobrze współpracował), nieulotnionym azotem, świeżutkim smarem, krągłymi muszlami, z niezmacerowaną okładziną i nieporysowanymi soczewkami.

PS. dobrze zrobiłem, że olałem tego MHG :smile:
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 467
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

2 czy 5 lat to wystarczający okres czasu aby ujawniły się wady fabryczne . 30 lat to kosmos . Raz że można nie dożyć , dwa firma może zniknąć z rynku a trzy że używając coś 30 lat to i tak rzecz się zużyje lub stanie się mocno przestarzała technologicznie lub sam tą rzecz uszkodzisz przypadkowo co wykluczy gwarancję :wink:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2575
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 02 Maj, 2024   

Kot72...Nie chodzi o to czy pożyjesz 30 lat albo czy lornetka wytrzyma 30 lat. Chodzi o to, że po upływie np 2 czy 5 lat, jak wyślesz lornetkę na reklamację, to Ci ją naprawią albo wymienią na nową a nie tak jak w Nikonie gdzie Cię "oleją" bo nie będą mieli części albo uznają, że lornetkę zepsułeś Ty.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Maj, 2024   

Kot72 napisał/a:
30 lat to kosmos . Raz że można nie dożyć

Otóż to! W moim przypadku jest to wielce prawdopodobne :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9