Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM
Autor Wiadomość
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006   

jest szybszy, cichszy, celniejszy, a to juz trzy poprzeczki, - ale powinno byc lepiej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Lis, 2006   

Ja bym powiedział, że bardziej 3 cm ;)
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006   

hmm :D
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006   

mam Sigme. Chcialem kupic tego Canona ze wzgledu na IS i USM. Jednak roznica w cenie to w moim przypadku ok 1700 zl wiecej. trzeba sie zastanowic dobrze nad tym.
 
 
Wizjerioner 
Rozmowny
słodko-kwaśny



Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 05 Mar, 2009   

Ja w sumie jestem zadowolony z tego obiektywu, ale z tym focusem to niestety prawda. Przy ogniskowych podchodzacych pod 300 mm lubi się pomylić i złapać ostrość np na barierkach, a nie na osobie stojącej metr za barierkami, chociaż to właśnie ta osoba jest na celowniku. (Zawsze można samemu doostrzyć.)
Wolałbym mieć E-lkę, jasna sprawa, ale to nie ta półka cenowa.
Nie zgodzę się jednak z MM, że tylko stabilizacja w tym obiektywie jest dobra... Uważam, że jest to naprawdę dobre szkło dla amatora, który po pierwsze nie zarabia sprzedając zdjęcia na okładki magazynów przyrodniczych, a po grugie nie ma 6.000 zł na obiektyw serii L ze stabilizacją, która przy tych ogniskowych często jednak się przydaje.
Słowem podsumowania myślę, że ten obiektyw ma wady i zalety, a dla amatorów trudno znaleźć korzystniejszą alternatywę, przede wszystkim jeśli chodzi o stosunek jakość - cena.

Pozdrawiam.

Ten post nie-po-w-czasie! :-)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

Z tymi barierkami to nie sądzę żeby to była wina obiektywu. Albo puntky AF w aparacie trafiają akurat na obraz barierki, albo, co chyba jest bardziej prawdopodobne, rozmyty obraz barierek jest pierwszym który udaje się wyostrzyć, jeśli masz ustawione używanie wszystkich punktów AF.
 
 
Wizjerioner 
Rozmowny
słodko-kwaśny



Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

Wydaje mi się, że ustawiony był tylko jeden punkt autofosusa (zdjęcie było robione w międzyczasie fotografowania dzikich kaczek), ale mogę się mylić nie pamiętam. To jednak był tylko przykład, generalnie lubi się czasem pomylić szczególnie w słabym świetle, ale jeśli jest dobre światło można go przymknąć i wtedy łatwiej trafić z ostrością. Nie wykluczam też braku umiejętności lub niepewnej ręki fotografa :-)
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

[quote="Wizjerioner"]Słowem podsumowania myślę, że ten obiektyw ma wady i zalety, a dla amatorów trudno znaleźć korzystniejszą alternatywę, przede wszystkim jeśli chodzi o stosunek jakość - cena.

100 procent racji - jeżeli nie masz zacięcia do chorobliwego powiększania fotek i doszukiwaniu się tego co wszędzie znaleźć można czyli jakichś niedokładności...., swego czasu do tego samego doszło spore grono co w tym zdaniu zawarłeś!
 
 
Zabaaaa 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sro 12 Sie, 2009   

Sony ma lepszy obiektyw w tej klasie
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 12 Sie, 2009   

Zabaaaa, faktycznie. Dzięki że napisałeś to w wątku o teście szkiełka Canona. Teraz każdy kanonier który zajrzał tu żeby znaleźć dla siebie obiektyw będzie wiedział żeby dokupić do swojej puszki soniacza G :razz:

Swoją drogą Nikon też ma lepszy obiektyw w tej klasie, ale co to ma do rzeczy? :zalamany:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Sie, 2009   

Zabaaaa napisał/a:
Sony ma lepszy obiektyw w tej klasie


Ma. Jest on też sporo droższy. Tylko 70-300 IS USM to nie jest jakieś cudo.
 
 
mela551 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 29 Maj, 2010   

a czy mogę go kupić do mojego Canona 500D?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 29 Maj, 2010   

mela551 napisał/a:
czy mogę go kupić do mojego Canona 500D?

Możesz.
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Nie 30 Maj, 2010   -

Przekonuję się pomału, że to przyzwoite szkiełko jak za tą cenę..
 
 
revolta 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 363
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010   

do 200 mm baaardzo przyzwoite, na 300 mm ujdzie
kolory są okej, IS działa , w zakresie 70-200 jest jak dla mnie rewelka,
i jak masz filtr od kita, to tu tez pasuje bo to samo fi 58mm
lekkie, więc dobre na wycieczki , małe więc nie straszy wyglądem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13