Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do portretu
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Radzę pochodzić na siłownię bo 70-200 wcale taki ciężki nie jest. Ja z czymś cięższym wytrzymuję na pokazach po 10 godzin stojąc w słońcu i jakoś daję radę (a swoje lata mam).
Do tego "ulubione" 85L czy 50L są podobne cenowo lub nawet droższe, pomijam fakt, że też lekkie nie są (85L waży ponad kilogram) i do Nikona to ich raczej nie podłączysz :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

.. na siłkę nie mam zamiaru iść

70-200/2.8 do portretu tak samo się nadaje, jak do focenia ptaszków - niby jest super ostry od pełnej dziury, ale 200mm to za mało, a z tc x 2 to 100-400 będzie 15x lepszy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Moje ostatnie zdjęcia z Krakowa są robione 70-200/2.8 VR plus TC2...
Portrety takim szkłem robi się zarąbiście, prawie jak stałką. Dla amatora aż za dobra jakość.
Tyle praktyki.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

W zastanowieniu wąchnę sobie palca u nogi.

Zatem twierdzisz, że dla amatora półśrodki są super, chociaż początkującym wciskasz 40d za 2,5kółka, który półśrodkiem nie jest? Po za tym do portretu to i 80-200/2.8 będzie dobre, Tamron 70-200/2.8 do portretu będzie dobry, kosztuje 30% tego, co Vrka, a do portretu będzie równie dobra...
 
 
pawextelinfo
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

mavierk
jak to mówią (nie chce nikogo obrażać ale jest takie powiedzenie w dup... byłeś i g... widziałeś ) 70-200 vr na 70 i f2,8 jest ostrzejszy od 50 1,4 ustawionej na 2,8 jest nawet ostrzejszy od stałkojep.... nikkora 24-70 2,8 przy ogniskowej 70 i f2,8 wiec jak sie nie nadaje do portretów to ja juz niewiem
co do 70-200vr z tc 2.0 to faktycznie trochę mydli ale z tc 1,7 i f5,6 jest wypas
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Jeżeli chodzi o duże TC do 70-200/2.8 VR to faktycznie wersja 1,7 jest optymalna i prywatnie wolałbym taką.
Odnośnie samego obiektywu to napiszę inaczej

Są zoomy i jest 70-200/2.8 :!: W zasadzie firma jest obojętna. Ten zakres to królowa zoomów i prestiż każdej marki.

A co do bywania w pewnych miejscach i oglądania pewnych tematów... ostre to było, ale zgadzam się w 100%. Czasami mam już dosyć na tym forum wypowiedzi niepopartych jakąkolwiek praktyką i zwykłym teoretyzowaniem. Z mojej strony EOT. Jadę do chłopaków.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

.... używasz tylko 70-200/2.8 więc jesteś stronniczy :P Mi chodzi o to, że jak coś ma być to portretów, to chyba do portretów powinno być najlepsze, a nie 'dawać radę' :neutral:
 
 
pepto 
Uczestnik



Posty: 50
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Ja jestem zadowolony z jakości zdjęć 50 1.4, ale widzę, że ktoś tutaj dysponuje większą gotówką. Na Twoim miejscu jednak bym brał 80 1.8
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Lip, 2008   

Dużo chyba zależy gdzie te portrety będziemy robić. Jeśli w studio, czy rodzinka to stałka będzie super. Ale jeśli chodzi o portrety fotoreporterskie to taki 70-200 będzie lepszy. Fotoreporterów żadko wpuszczają na taką "idealną" odległość do portretowania, więc chyba trzeba sobie wtedy pomóc zakresem ogniskowych... :wink:
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

MM nie miałem na myśli braku kondycji a raczej "wygody" :mrgreen:
Arietiss dobra uwaga,niby oczywiste ale jakoś czasami takie sprawy umykają :wink:
W tym tygodniu poszukam sklepu gdzie te dwa szkła sobie porównam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13