Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 400D - test aparatu na Optyczne.pl
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

voyager napisał/a:

Człowieku ten test jest po prostu obiektywny a tamten Nikona D50 to stek bzdur i insynuacji. Stąd ta krytyka. Jeśli nadal tego nie rozumiesz to zapisz się do podstawówki.


voyager ty chyba jednak tego testu D50 nie zrozumiales i zapewne w klasie ci kolegow brakuje ze tak arka do podstawowki wysylasz
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






protazy 
Bywalec


Posty: 155
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

Tak to niestety jest jak się onanizm sprzętowy myli z szowinizmem :evil:
 
 
voyager
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Pią 16 Lut, 2007   

Szowinizm - ideologia i postawa, będąca skrajną odmianą nacjonalizmu, wyrażająca się w ślepym uwielbieniu dla własnego narodu oraz pogardzie i nienawiści do innych nacji. Z szowinizmem są związani skinheadzi. Wyrażenie pochodzi od nazwiska Chauvin, anegdotycznej postaci żołnierza napoleońskiego z komedii Eugene'a Scribe'a. W szerszym kontekście pojęcie to bywa używane jako synonim dyskryminacji danych grup w danych dziedzinach, np. anglo-saksoński szowinizm w filozofii nauki oznacza podejście ignorujące frankońskie osiągnięcia w filozofii nauki (Poincare, Duhem, Bachelard), szowinizm generacji to przekonanie, że starsze pokolenie jest znacznie lepsze od młodszego, często też określenie to stosowane jest w kontekście dyskryminacji ze względu na płeć - seksizmu

A taka tam reklamka superergonomicznego sprzetu



To tak w ramach podsumowania waszego testu
 
 
protazy 
Bywalec


Posty: 155
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

Szkoda, że nie potrafisz wyjść poza regułki i definicje :cry: Wiem, że mam tylko 5 klas Politechniki Śląskiej ale definicja słowa: szowinizm obiła mi się o uszy choc było to ponad 20 lat temu :?
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

RoberO wierz mi, że na CybeFoto mamy ten sam problem z voyagerem od dawien, dawna. Dla was to nowość, a więc i szok ... :roll:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

A jaki to szok? Niech wpadnie na "moje" fora... długo tam sobie nie pomiesza :lol:
 
 
voyteck
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Tew: napisałeś "ale blisko 75% ludzi pozostaje przy obiektywach kupionych w zestawie". Skąd tak dokładne dane statystyczne? :shock:
 
 
nirriti
Moderator



Posty: 52
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

voyteck napisał/a:
Tew: napisałeś "ale blisko 75% ludzi pozostaje przy obiektywach kupionych w zestawie". Skąd tak dokładne dane statystyczne? :shock:


Też gdzieś widziałem takie dane. Może to wynikać z faktu, że na zachodzie ludzie mają więcej kasy i lustrzanka z niższej półki to dla nich taki lepszy kompakt a nie zakup życia jak to u nas bywa :) Po prostu kupują i focą. Założę się, że w Polsce jest inaczej chociaż wątpię żeby ktoś dysponował takimi danymi o naszym rynku.
 
 
mj
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   pytanie

a ja nietypowo, mam pytanie.

zastanawiam się nad kupnem 400D, wcześniej miałem EOSa 50E, tani obiektyw EF 28-80USM... i lampę sunpak 4000AF.

czy mój sunpak4000Af będzie współpracował z 400D tak jak 50E?

może głupawe pytanie ale mam dosyć obrzucania się błotem na tym forum, może ktoś zna odpowiedź na pytanie osoby która traktuje aparat fotograficzny jak sprzęt do robienia zdjęć a nie obiekt miłości do sprzętu.

no i jak współpraca z EF 28-80 z 400D? rozumiem że muszę ogniskową x1.6 ....

o teście mam naprawde mieszane uczucia co do 400D. niestety nie stać mnie na coś z wyższej półki. 50E mi "wystarczał". patrząc na czyste dane techniczne 400D też mi odpowiada ale zasypaliście forum sporym jadem i mam niezły mętlik w głowie.

pozdrawiam,
mj
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   Re: pytanie

mj napisał/a:
a ja nietypowo, mam pytanie.

zastanawiam się nad kupnem 400D, wcześniej miałem EOSa 50E, tani obiektyw EF 28-80USM... i lampę sunpak 4000AF.

czy mój sunpak4000Af będzie współpracował z 400D tak jak 50E?

może głupawe pytanie ale mam dosyć obrzucania się błotem na tym forum, może ktoś zna odpowiedź na pytanie osoby która traktuje aparat fotograficzny jak sprzęt do robienia zdjęć a nie obiekt miłości do sprzętu.

no i jak współpraca z EF 28-80 z 400D? rozumiem że muszę ogniskową x1.6 ....

o teście mam naprawde mieszane uczucia co do 400D. niestety nie stać mnie na coś z wyższej półki. 50E mi "wystarczał". patrząc na czyste dane techniczne 400D też mi odpowiada ale zasypaliście forum sporym jadem i mam niezły mętlik w głowie.

pozdrawiam,
mj

Ja tam uważam że 400D może dać naprawde dużo radości z fotografowania...zresztą ocena 4 to potwierdza. Z tej puszki można wykrzesac świetne foty, zwłaszcza jak ktoś wywołuje RAW. Nicony, Olymusy i inne pod tym wzgledem "odpadają w przedbiegach"...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   Re: pytanie

konczako napisał/a:
Nicony, Olymusy i inne pod tym wzgledem "odpadają w przedbiegach"...

Olympusy jak dla mnie za bardzo wyostrzają i przejaskrawiają kolory, ale to subiektywne odczucie.
Z kolei na pewno nie pasują tu Nikony :P
Widziałem takie fotki z Nikonów (amatorskich), że szczęka opada. Do tego Nikony są bez porównania lepsze do fotografowania w podczerwieni. Z kolei 400D jest w tym beznadziejny. To chyba największa jego wada o jakiej mogę pomyśleć bazując na doświadczeniu z tą puszką :)

Problem w tym, że D40 i D40x są raczej ubogie. Nikon to świetny wybór, ale akurat te dwa modele do mnie nie przemawiają.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   Re: pytanie

Monastor napisał/a:
konczako napisał/a:
Nicony, Olymusy i inne pod tym wzgledem "odpadają w przedbiegach"...

Olympusy jak dla mnie za bardzo wyostrzają i przejaskrawiają kolory, ale to subiektywne odczucie.
Z kolei na pewno nie pasują tu Nikony :P
Widziałem takie fotki z Nikonów (amatorskich), że szczęka opada. Do tego Nikony są bez porównania lepsze do fotografowania w podczerwieni. Z kolei 400D jest w tym beznadziejny. To chyba największa jego wada o jakiej mogę pomyśleć bazując na doświadczeniu z tą puszką :)

Problem w tym, że D40 i D40x są raczej ubogie. Nikon to świetny wybór, ale akurat te dwa modele do mnie nie przemawiają.

Co do zdjęć w podczerwieni no niestety nie jest tak różowo...jednak kto sie w to na pozważnie bawi?? Dla mnie już wazniejsze jest jak aparat radzi sobie z nocnymi zdjęciami...Nocne zdjęcia burz i długie czasy naswietlania w nocy to mocna strona tego aparatu...wystarczy spojżeć na darki.
No ale dla każdego wazne jest coś innego ..
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   Re: pytanie

konczako napisał/a:
Dla mnie już wazniejsze jest jak aparat radzi sobie z nocnymi zdjęciami...Nocne zdjęcia burz i długie czasy naswietlania w nocy to mocna strona tego aparatu...wystarczy spojżeć na darki.
No ale dla każdego wazne jest coś innego ..

Dlatego też wybrałem 400D :)
Niemniej chętnie pobawiłbym się trochę w fotografię IR ;)
 
 
fotograficzna ciamajda
Początkujący


Posty: 49
Skąd: fotograficzna pustynia
Wysłany: Sob 10 Lis, 2007   pytanka o Canonika 400 D

Chopaki, powiedzcie mi czy Canon 400D ma czas "B" czy go nie ma :?:
Na stronach internetowych raz jest info, że ma aparat czas "B" a na innych nie ma tej informacji. Sam już nie wiem :roll: .
Ponadto interesuje mnie w jaki sposób można zwolnić migawkę, kiedy aparat jest na statywie :?: Są jakieś piloty do niego bezprzewodowe lub przewodowe produkowane :?:
Gdzieś, ktoś się wypowiadał, że Canon 400D nie ma "5 fps". Co to jest :?:
Może ktoś wie o terminie pojawienia się nastepcy a dziedzica tego modelu aparatu :?:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 10 Lis, 2007   

Czas B (bulb) Canon 400D oczywiście ma, tak jak chyba każda lustrzanka.

Zdjęcia możesz robić naturalnie przyciskiem na obudowie, także z użyciem 10-sekundowego samowyzwalacza, a także za pomocą jednego z 2 opcjonalnych pilotów lub jednego z kilku wężyków.

FPS to frames per second, czyli klatki na sekundę. 5 fps ma aparat zdolny do robienia 5 zdjęć w ciągu sekundy. Canon 400D robi 3 klatki na sekundę, co do amatorskich zastosowań powinno wystarczyć w zupełności.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10