Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 1.4/50 USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006   Test obiektywu Canon EF 1.4/50 USM

Witam!

W dziale testy prezentujemy nowy test. Tym razie na ruszcie był Canon 1.4/50.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2006   

Faktycznie cena nie jest spowodowana lepszymi parametrami optycznymi lecz solidniejszą budową - co profesjonaliści docenią... i chyba do tych odbiorców to szkło jest kierowane.

E
 
 
ROMIAN
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 14 Wrz, 2006   Re: Test obiektywu Canon EF 1.4/50 USM

Arek napisał/a:
Witam!

W dziale testy prezentujemy nowy test. Tym razie na ruszcie był Canon 1.4/50.

Arek


Witam !
Mala uwaga na poczatek: obiektywy , o ktorych Pan wspomina we wstepie( tzn standardowe -o ogniskowej 50 mm) nie daja powiekszenia 1:1 lecz perspektywe zblizona do pola widzenia ludzkiego oka.(tzn bez jej rozciagania- jak przy szerokich katach, lub zawezania-sciesniania -teleoptyka).Dlatego wlasnie byly to kiedys podstawowe szkla na wyposazeniu wielu lustrzanek.
Powiekszenie o skali 1:1 to zupelnie inna bajka z krainy macro...
Proponowalbym w tym miejscu dokonac malej korekty, gdyz takie"rewelacje na dzien dobry " moga znaczaco zmniejszyc wiargodnosc informacji podanych w dalszej czesci Pana testu...a pewno bylo by troche szkoda
Pozdrawiam
Roman Lipigorski
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Mam pytanko, czy warto kupić ten obiektyw, jak posiadam juz 24-105 L? Za jakiś czas - jak się troszkę uspokoju na rynku cenowo i systemowo, planuję zakup cyfry z pełna klatką. Czy jest to moze zbędne wyrzucanie kasy? Kusi mnie światła i głębia :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Klasyczną 50tkę pod FF zawsze warto mieć. Ewentualnie 85tkę jesli gustujesz w mniejszym kącie widzenia.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Mam 24-105L i mam też 50/1.4. W 20D tym ostatnim szkiełkiem można robić nawet portrety i generalnie jest to bardzo przyjemne szkło. Są sytuacje gdzie nawet stabilizacja nie pomoże i jasny obiektyw jest niezbędny (wczoraj na koncercie w knajpie miałem przy sobie oba i musiałem podpiąć tę stałkę właśnie). Na 5D może się stać wręcz podstawowym obiektywem a jakość jest tam taka, jakby dostało skrzydeł. Na pełnej dziurze w 20D było jak było, na 5D jest naprawdę nieźle. Moim zdaniem mając w planach kupno aparatu na pełną klatkę to zakup tej 50-ki jest wręcz NIEZBĘDNY :wink:
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Ok, dzięki za podpowiedzi, szkoda jednak, że nie ma jakiegoś zoomika ze swiatłem stałym 1.8, i zakresem 16-135, to by była jazda. :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

Przednia soczewka średnicy czynnej 75 mm i wypukła tak aby odwzorować kąt 83 stopni...
To byłby smok, nie obiektyw... A gdyby chcieć go zrobić tak aby trzymał dobry poziom optyczny w całym zakresie, kosztowałby ponad 10 kzł...

Arek
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006   

Zgadza się, ale pomarzyć sobie można :D
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   Prosze o opinie na temat ostrosci przy f1.4 i USM w C50 1.4

Prosze o opinie na temat ostrosci przy f1.4 i USM w C50mm 1.4.

Jak np. szybkosci i celnosc USM w 50tce przedstawia sie na tle USM 70-300 IS czy USM 100 2.8 Macro - to szkla podobnej klasy...
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

jest dużo szybszy od 70-300
1.4 od biedy się da,przymknięty do 1.8 powala : :shock:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Smola tu masz fotki testowe jakie robiłem sobie po zakupie tego obiektywu przy f/2.8 i f/1.4:
f/1.4
f/2.8
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Jak dla mnie to szybkość AF 50/1.4 jest dość słaba, co najwyżej przeciętna.
Jakość na f/1.4 raczej fatalna i nie jest to dla mnie używalna przysłona. Przymykam do minimum f/1.8 a tak naprawdę f/2-2.2.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Warto dodać, że ten obiektyw zyskuje życie po życiu na sprzęcie klasy 1D. Jego współpracę z dwucyfrowymi body można ocenić jako średnią. Gdy podpina się go do 1D lub 1Ds obiektyw zaczyna chodzić znacznie szybciej i trafiać za każdym razem. Mam już w zasadzie jego pełny test na 1Ds MkIII.
Musze znaleźć czas aby zrobić upgrade.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008   

Na 1D to każdy obiektyw Canona dostaje skrzydeł. Mój 100-400L który uważam za szybki po podpięciu do "jedynki" zaczynał niemal latać a ja z OGROMNYM bólem serca oddawałem tę jedyneczkę po testach. Tym niemniej 50/1.4 jest zauważalnie wolniejszy od choćby 85/1.8 o naprawdę szybkich szkłach Canona nie wspomnę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13