Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lornetek 10x42
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Miałem okazję porównać Swarovskiego El 10x42 z Nikonem HG L 10x42 i Nikon wypadł lepiej. Znacznie mniejsza dystorsja, lepsze ostrzenie przy krawędziach, bardziej naturalne oddanie bieli i kolorów, wygodniejsze muszle oczne i regulacja ostrości pracuje bardziej precyzyjnie. Swarovski robi wrażenie pzrzedewszystkim ceną. Faktem jest, że obudowa El-a jest piękna, ale w optyce Japończycy wyprzedzili resztę świata już jakiś czas temu. Dla przykładu - większość wytwórni filmowych w Hollywood włączjąc Spilberga, korzysta z obiektywów Fujinona do kamer filmowych, a 7x50 FMTR-SX ma najlepszą optykę, jaką widziałem w lornetkach, zajmując się tym ponad 25 lat. Natomiast obecnie dobrą technologią może dysponować każdy poważny producent optyki, a i koszt wytworzenia dobrego produktu z biegiem lat spada. Oczywiście w cenie produktów Leica, Swarovski czy Zeiss, będzie zawarta marka i legenda, co nie będzie jednoznaczne z jakością. Ci którzy mają możliwość porównania dwóch modeli Zeissa - 7x 45 Design Selection już od wielu lat nieprodukowanej i Victory 7x 42 FL bardzo okrzyczanej w mediach - parametry obu są bardzo zbliżone - ciekawi mnie do jakich dojdą wniosków.
Cięć budżetowych niestety nie da ukryć - nawet w optyce.
Adam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Hehe... Żeby Cię myśliwi usłyszeli. Tam często Made in Germany (nawet East Germany) jest jedyną gwarancją jakości. Dobrym przykładem jest kult jakim otaczane są lornetki Carl Zeiss Jeny, do dzisiaj uznawane za nokautujące różnego rodzaju Nikony, Vixeny czy Fujinony.

Arek
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Ja bezpośrednio porównywalem tylko Swarowskiego 10*42 EL z 10*42 SLC. Różnica tylko w kilku parametrach, a SLC znacznie tańsza. Na wielu zagranicznych forach pisano, że ta tańsza (SLC) jest taka sama, a nawet lepsza. Ale jak miałem je bezpośrednio przed sobą to wybrałem EL (jest też trochę lżejsza) - po prostu jakoś mi bardziej pasowała.

Myślę, że w lornetkach podobnie jak w samochodach jest też jakiś element trudny do uchwycenia (wygląd, może marka itp.), który przeważa szalę.
 
 
az
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Właczając się do dyskusji miałem okazję ostatnio porównać w próbie polowej Celestron Noble 8x42 z kultowym Zeiss Jena EDF 7x40 ( obecnie Docter 7x40 B może z poprawkami ) . Celestron będąc lornetka z niższej półki miał większe pole widzenia , był wyrażnie jaśniejszy , miał rzeczywiste neutralne oddanie koloru na przeciw zażółconego Zeissa , ostrość pośrodku taka sama ale Celestron miał mniejszy spadek ostrosci na brzegu i zaczynał się on póżniej , Celestron ma centralne ostrzenie - jest szybszy , ale Zeiss ma 7x a nie 8x i ma większą głębię ostrości :( , cechę , którą im dłużej obserwuję coraz bardziej cenię . Reasumujac czas i technika robi swoje i nawet stosunkowo niedrogie ??? produkty dają frajdę i gonią i gonią.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

ja rowniez nie moge doczekac sie wynikow testu :oops: ciekaw jestem jak sprawi sie moj ukochany SWAROVSKI EL 10X42 WB :shock:
 
 
Macieq 
Początkujący


Posty: 45
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

marek lasy napisał/a:
ja rowniez nie moge doczekac sie wynikow testu :oops: ciekaw jestem jak sprawi sie moj ukochany SWAROVSKI EL 10X42 WB :shock:
Jak to jak :shock: Wiadomo, że wygra :evil: :wink:
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

jesli nawet nie wygra,to oprocz tego ze jest dobra,ma to cos co cieszy czlowieka zabierac ją ze sobą,i powiem wiecej,nie tylko cieszy mnie patrzec przez nią,ale i na nią :lol:
 
 
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

mam pytanie-kiedy ukaże się ostateczny wynik testu lornetek 10x42?Przymierzam się do zakupu takiej własnie lorbetki(gł.w celu obserwacji ptaków) z niecierpliwością oczekuję wyników testu,by podjąć ostateczną decyzję.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Pracujemy, bo dopiero co zakończyliśmy zbieranie danych. Prawie 60 lornetek to ogrom materiału...
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

podziwiem Was Arku,za waszą zetelną i zapewne trudną prace testu rolnetek.jesli chodzi o swarovskiego EL 10X42.to wlasnie zakupilem muszle oczna do niego,i przylega wspaniale do oczu,ma oslone na swiatlo i mile ogumowanie,wiec jednej z nie wielu wad jakie czytalem o niej,mozna zlikwidowac :D musze tez przyznac ze smutno mi z powodu ze w Polsce mimo ze mniej sie zarabie,dobry sprzet optyczny(i nie tylko)jest drozszy niz na zachodzie :?
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

marek lasy napisał/a:
musze tez przyznac ze smutno mi z powodu ze w Polsce mimo ze mniej sie zarabie,dobry sprzet optyczny(i nie tylko)jest drozszy niz na zachodzie :?
Prosiłem abyś podał cenę za jaką ją kupiłeś. Wydaje mi się, że różnice są minimalne, tym bardziej, że ceny Swarovskiego są mocno "negocjowalne".
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

zaplacilem dokladnie 989 funtow,widzialem tez kilkanascie funtow tansze,jednak w tym sklepie byl duzy wybor,wiec moglem wyprobowac rowniez SLC 15X56.
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sro 15 Lis, 2006   

Dzięki, w Polsce, po negocjacjach cena praktycznie taka sama ;)
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

to wspaniale :D dobry sprzet,w rozsądnej cenie poprawia samopoczucie i daje nam szanse na wtajemniczanie sie w nasze zamilowania,i oczywiscie sprawia ze stajemy sie jego posiadaczami :D
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Może na Św.Mikołaja dostaniemy test ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15