Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor-AF-S VR 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED
Autor Wiadomość
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

70-300 jest bardzo przyjemne w zakresie 70-200; do (amatorskiego) portretu jest calkiem fajne. Gorzej wypada w okolicach 300mm, i to zdecydowanie.
Na plus nalezy zaliczyc wielkosc, ciezar i jakosc wykonania (w tej klasie cenowej), ale porownywanie do 70-200 2.8 lepiej sobie darowac :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

W takim razie do czego można porównać 70-300VR?? ma swój odpowiednik w tej klasie cenowej??
Odpowiedniki może i są ale ustępują pod względem VR.

Np co mogę kupić z tele ze stabilizacją do 2000zł?? Do puszki Nikona D90?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

używane 70-300VR? :mrgreen: za 1500zł na forum nikona złapiesz mniej więcej - lepiej się nie da :)
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

mavierk napisał/a:
używane 70-300VR? :mrgreen: za 1500zł na forum nikona złapiesz mniej więcej - lepiej się nie da :)

Złapię??
tak myślisz??
kurcze dałem ogłoszenie że kupię ale nikt się nie odezwał :)

W każdym bądź razie 70-300VR jest w tej klasie cenowej niedościgniony więc na próżno wytykać jego niedoskonałości względem wyższej klasy obiektywów które są 4 krotnie droższe :)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

nawet ja pare miesięcy temu sprzedałem (Za 1250 :D ) właśnie na forum nikona (znalezienie kupca zajęło mi jakieś 20minut)
Ogłoszenie 'kupie' nie wchodzi w rachubę - musisz oferty sprzedaży dopaść :)
 
 
docxxx 
Początkujący


Posty: 45
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

ov_Darkness napisał/a:

Ostatni bawiłem się świetnym Nikkorem 80-200 i bym go kupił, le utrzymanie takiego zestawu z ręki przy rozsądnych czasach jest niewykonalne... Chyba, że możliwe jest dopracowanie np. technik oddechowych. Jak myślicie?


A jakie czasy Cie interesuja? Potrafie zrobic dobra fote Sigma 70-200/2.8 na 200mm przy czasach i 1/30 (D300). To duzo czy malo? Wszystko zalezy od postawy, mozliwosci oparcia sie itp. Pewnie, gdybym robil na 1/500 to wyszloby jeszcze lepiej, ale odnosnie swiatla: "jak sie nie ma co sie lubi..." :razz:
 
 
teodor2424
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

mavierk napisał/a:
nawet ja pare miesięcy temu sprzedałem (Za 1250 :D ) właśnie na forum nikona (znalezienie kupca zajęło mi jakieś 20minut)
Ogłoszenie 'kupie' nie wchodzi w rachubę - musisz oferty sprzedaży dopaść :)


Sam ktoś z tego forum przesłał mi na gg ofertę Nikkor 70-300 VR z 2007 r z wszystkim kwitami, osłonami i resztą, zadbany i mało uzywany za 1450zł
czy jest to godne uwagi??
czy nie zawracać sobie głowy takim obiektywem?? Za chwilę będę miał fotki i zobaczę czy w takim dobrym stanie.
Może zna ktoś to GG 9486726 bo nie chciałbym w ciemno od kogoś kupować.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

teodor2424, jak potrzebujesz, to kupuj, przecież to Twoje pieniądze :)
 
 
ov_Darkness 
Rozmowny



Pomógł: 5 razy
Posty: 464
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

docxxx: czasy 1/30, przesłona 2.8/4, iso 1000 najchętniej nie więcej, ale zazwyczaj, zwłaszcza na koncertach, to 1600-2500. Przy ogniskowych powyżej 100mm stabilizator bardzo się przydaje.
Na 105mm (po cropie) jestem w stanie utrzymać przy czasie 1/25- 1/30s ale to nie jest ideał...

Macałem dziś 2 wrsje 80-200 D Nikkora. Pompka jest wygodniejsza od kręconego, ma w jednym pierścieniu zoom i ostrość. Jak dla mnie bomba, Była używana mocno, z poobcieraną powłoką, ale mech.i optycznie bez zarzutu- cena 2k :)
Praktycznie identyczna (w lepszym stanie) konstrukcja kręcona 3.6k
 
 
radek_z 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 113
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Wczoraj sprawiłem sobie tą zabawkę do mojego D60. Tak na marginesie, body już z 18-105 wyglądało śmiesznie, z tym wyglada jak maleństwo.

Jakie pierwsze wrażenia. AF nieco słabszy niż w Nikorze 18-105. W nieco gorszych warunkach zdarza mu się pojechać ostrością nie w tą stronę, dojechać do końca skali i złapać dopiero w drodze powrotnej. W 18-105 nie zdarzyło mi się to ani razu. Zdarza mu się też wyraźnie nie trafić. Pomaga puszczenie i ponowne przyciśnięcie spustu migawki.

Obiektyw mocno aberuje przy 300 i maksymalnym otworze i niektórych sytuacjach jest to mocno widoczne. Pomaga przymknięcie, ale sytuacja poprawia się w widoczny sposób dopiero przy F9-10.

Co do ostrości. Do 200 mm jest dobrze, przy 300 mm już nieco gorzej. Przyzywczajony do bardzo ostrego w całym zakresie Nikora 18-105, tu na maksylamnej ogniskowej obraz wydawał mi się często mało ostry, ale dopiero przy oglądaniu zdjęcia w naturlanej wielkości.

Ogólnie zabawkę oceniam pozytywnie.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

ov_Darkness napisał/a:
2 wrsje 80-200 D Nikkora. Pompka jest wygodniejsza od kręconego, ma w jednym pierścieniu zoom i ostrość. Jak dla mnie bomba


Rozważ tylko na dwie sprawy:

- prędkość af pompki nadaje się do fotografowania co najwyżej szachistów; dwupierścieniowy jest nieporównanie szybszy od pompki;
- ma mocowanie statywowe a pompka nie.

[dane z autopsji; miałem dwa 2pierścieniowe a kolega pompkę]
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

veenee napisał/a:
70-300 jest bardzo przyjemne w zakresie 70-200; do (amatorskiego) portretu jest calkiem fajne. Gorzej wypada w okolicach 300mm, i to zdecydowanie.


Gorzej... Ja napisze tak: W zakresie 70-200 świetny, na 300 wystarczająco dobry. I wiem co piszę bo mam skalę porównawczą z Tamronem 70-300 - on dopiero w okolicach 300 wypadał "gorzej". Tak więc wg. zasady kozy rabina - kto narzeka na 300 w Nikkorze niech się pobawi Tamronem lub Sigmą a potem wróci do Nikkora :)
 
 
omegazull 
Uczestnik
Wiecznie z mapami


Posty: 88
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

A ja zaproponuję mały test każdemu kto ma ten obiektyw. Niech porówna sobie prędkość ogniskowania w każdym zakresie ogniskowych i zobaczy czy wszędzie jest taka sama. W swoim zauważyłem że na 300 ogniskuje prawie 2 razy dłużej. Czy i u was tak jest?

A tak na marginesie do jakości obrazu nie ma co się czepiać. Jest spadek ostrości na 300 ale nie ma co wybrzydzać. Jak ktoś ma jakieś problemy to przymykać do f/8 i będzie wszystko grało.
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

omegazull napisał/a:
A ja zaproponuję mały test każdemu kto ma ten obiektyw. Niech porówna sobie prędkość ogniskowania w każdym zakresie ogniskowych i zobaczy czy wszędzie jest taka sama. W swoim zauważyłem że na 300 ogniskuje prawie 2 razy dłużej. Czy i u was tak jest?


Jest. czasem tez lubi się przespacerować przez cały zakres. Ale co z tego? I tak go kocham :)
 
 
omegazull 
Uczestnik
Wiecznie z mapami


Posty: 88
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Nie chodzi mi o to że, lubi se przejechać przez cały zakres, ale że szybkość samego motorka jest zauważalnie mniejsza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14