Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor-AF-S VR 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED
Autor Wiadomość
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

to chyba dość normalne, bo np MAF 70-210f/4 powyżej 135 też znacząco zwalnia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






omegazull 
Uczestnik
Wiecznie z mapami


Posty: 88
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Mam małe podejrzenie że tu chodzi o to że na 300 jest mniejsze światło, bo w innych stało świetlnych obiektywach to zjawisko występuje. :?:
Chcę się tylko upewnić czy to jest tylko przypadłość mojego egzemplaża czy tych obiektywów. :?:
 
 
radek_z 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 113
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Hmmm... nie zauważyłem żeby przy 300mm AF kręcil wolniej. Bynajmniej nie rzuciło mi się to w oczy. Będę musiał poobserwować.

Napewno na 300 mm częściej zdarza mu się przejechać cały zakres AF zanim trafi w punkt.

Faktycznie przymknięcie do F8 przy 300mm poprawia sytuację.

Bynajmniej obcowanie z tym obiektywem daje radość.

Czy wasze egzemplarze "stukają" gdy AF fotrze do konca skali. Słychać to zwlaszcza gdy AF nieco się zagubi i ruszy nie w tą stronę co trzeba.
 
 
omegazull 
Uczestnik
Wiecznie z mapami


Posty: 88
Skąd: Opole
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009   

Też mam D60 i jak nie znajdzie w punkcie AF kontrastu dość wyraźnego to ma z tym problemy. Ale sprawdź jak chcesz szybkość samego motorka, to zakryj dłoniom obiektyw i pozwól mu przelecieć przez całą długość, obserwując skale na obiektywie, to to zauważysz, że na ogniskowych powyżej 200 AF zwalnia.

[ Dodano: Sob 01 Sie, 2009 00:15 ]
Przepraszam. Machnąłem się w poprzednim poście.
Miałem na myśli że, w innych światło stałych obiektywach których mam, ten mankament nie występuje. :mrgreen:
 
 
Ariene 
Nowy



Posty: 1
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Zabrzmi to może egoistycznie, ale pocieszyło mnie, że nie tylko u mnie występują wspomniane efekty, czyli gubienie się przy kontraście, czy ogólnie problem z ostrzeniem, dłuższe ostrzenie na ponad 200, aberracja...
Ponieważ sprzedaję zdjęcia na stockach, aberracja rzuciła się w oczy dosyć szybko, powodując odrzuty plików, szczególnie zdjęcia robione pod światło nie zadowalały komisji sprawdzającej. Przyzwyczaiłam się już do mydełka, praktycznie nie korzystam z 5,6, conajmniej 6,3, 7,1, natomiast szkło świetne do portretu - jak za tę cenę ;)
Na bokeh nie mogę narzekać, mając D80 nie można żądać lepszych efektów w klasie, a oto przykład:
http://plfoto.com/zdjecie...ng,1945675.html
http://plfoto.com/zdjecie...io,1888673.html
http://plfoto.com/zdjecie...ms,1952392.html
Czasami służy za macro ;)
http://plfoto.com/zdjecie...ka,1619841.html
Dla amatora, szkło na prawdę godne polecenia :)
 
 
zizu82
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   Nikon Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR

Witam
Mam pytanie do uzytkowników obiektywu
Nikon Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR

Czy działanie stabilizacji jest u Was wyraźnie słyszalne i odczuwalne? Przywykłem do mojego pierwszego obiektywu Nikkora 18-100mm z systemem VR aczkolwiek w wersji pierwszej - żeby coś usłyszeć bądź poczuć w dłoniach trzeba się bardzo skupić w absolutnie cichym pomieszczeniu. Z kolei w moim nowym Nikkorze 70-300 włączenie stabilizacji jest markowane solidnym kliknieciem, słychać drgania mechanizmu i wyraźnie czuć w dłoniach. Dodam, że jeśli obróce korpus do pionu to zjawisko to traci zdecydowanie na sile. Poza wrażeniami dzwiekowo-dotykowymi wyglada, ze dziala poprawnie, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego mozliwosciami.

P.S. Czy ustawienie sprzetu na statywie z wlaczona stabilizacja powoduje, ze szklo zaczyna wchodzic w jakies drgania pochodzace od samego mechanizmu VR? Wiem, ze do pracy ze statywem powinno sie wylaczyc VR, ale ciekawi mnie jaka jest prawidlowa reakcja

Dzieki
Lukasz
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   

zizu82 napisał/a:
Czy działanie stabilizacji jest u Was wyraźnie słyszalne i odczuwalne?
Słyszalne - tak, odczuwalne - raczej nie. Tak po prostu jest. Czy mi przeszkadza? Nie. Czy przeszkadza osobom stojącym obok? Też nie.
zizu82 napisał/a:
Czy ustawienie sprzetu na statywie z wlaczona stabilizacja powoduje, ze szklo zaczyna wchodzic w jakies drgania pochodzace od samego mechanizmu VR?
Po pierwsze to układ VR do pewnego stopnia "głupieje" - z zasady się VR w takich sytuacjach wyłącza. No chyba, że masz wiedzę, że dany obiektyw (a mówię nie tylko o VR w Nikkorach, ale też o OS w Sigmach czy VC w Tamronach) potrafi rozpoznać takie ustawianie i po prostu ni korygować położenia obrazu.
zizu82 napisał/a:
ale ciekawi mnie jaka jest prawidlowa reakcja
Zależy od układu VR.
 
 
marekcmarecki 
Uczestnik


Posty: 50
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   

Słyszalne - tak... szumi charakterystycznie...
Odczuwalne, może nie tyle co - widzialne w wizjerze :grin:
Obraz nie drga, ale delikatnie pływa.
Łatwo to porównać patrząc w wizjer i delikatnie wprowadzając aparat w drgania w różnych kierunkach. Nie przerywając i naciskajac w trakcie lekko spust migawki załączy się stabilizacja i obraz już nie drga, ale delikatnie pływa.
Generalnie szkło bardzo sympatyczne i chyba warte swej ceny.
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

No ale to wlasnie chyba o to chodzi, zeby praca stabilizacji byla widzialna w wizjerze...

To jedna z zalet stabilizacji w obiektywie, ktorej nie oferuje stabilizacja matrycy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14