Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Instrukcja do EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
Autor Wiadomość
wojaka 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   Instrukcja do EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM

Witam. Mam takie pytanko wiem, że może dla niektórych to śmieszne ale mam już obiektyw a czekam na body, a lubie sobie wszystko poczytać co jest do poczytania. Niech ktoś nie myśli że nie wiem co robić z obiektywem jednak pytam:

Czy jest gdzieś dostępna instrukcja do powyżeszgo obiektywu w języku polskim.

Pozdrawiam i dziękuję. :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dżony 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 406
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

O.o
a po co instrukcja do obiektywu ?
wkręcasz w body śrubokrętem, rysujesz przednią soczewkę, tak aby zniwelować do 0 odblaski
a żeby af był szybszy wpuszczasz do środka stado mrówek
xDD

a tak serio to może w googlach coś się znajdzie, ale w instrukcji napiszą:
-nie upuszczać nie moczyć, nie kopać, i nie wkręcać do nikona i sony, :P

wybacz, nie mogłem się powstrzymać :D
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

wojaka napisał/a:
Mam takie pytanko wiem, że może dla niektórych to śmieszne ale...
Dla mnie to wcale nie jest śmieszne, wręcz przeciwnie.

wojaka napisał/a:
Czy jest gdzieś dostępna instrukcja do powyżeszgo obiektywu w języku polskim.
wojaka, gdybyś kupił ten obiektyw w kolorowym pudełku jako oddzielne coś, to pewnie byłaby instrukcja w środku.

Jeżeli kupiłeś z rozebranego zestawu aparat+obiektyw, to możesz poczytać o tym szkle w instrukcji od aparatu, a konkretnie np. od 50D.
Tutaj masz link do polskiej wersji.
Na stronie 21 są opisane między innymi elementy obiektywu 17-85 bo to jest KIT do 50D.
Sposób montowania i odłączania obiektywu znajdziesz na stronach 31-33.
Miłej lektury. :smile:
 
 
wojaka 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   no właśnie.............

Dzięki za info. Byłem pewien, że ktoś to wyśmieje a dla mnie to nie jest wcale śmieszne. Po prostu chce sobie krok po kroku zobaczyć jak poprawnie zamontować obiektyw żeby nic nie zmaścić.
Właśnie odebrałem body canona i też 6 książeczek w sześciu językach tylko nie w polskim, no by Polak może sobie wydrukować pdfa.

Po prostu to jest słabe i wkurzające.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

wojaka napisał/a:
Właśnie odebrałem body canona i też 6 książeczek w sześciu językach tylko nie w polskim, no by Polak może sobie wydrukować pdfa.

A jaki to model?
Kupując w Polsce możesz poprosić o dosłanie polskiej książeczki, powinna być w komplecie z aparatem, chyba, że sprzedawca uprzedził Cię o tym, że sprzet nie jest z polskiej dystrybucji.
 
 
wojaka 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

500D
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

wojaka napisał/a:
500D
No to proszę, ściągnij sobie, jeśli nie masz: instrukcja 500D po polsku :wink:
 
 
wojaka 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 14 Paź, 2010   dzięki

Dzięki za pomoc. To znalazłem. CHodzi mi o to, że jest to utrudnienie. Zrobie po 4 strony na jednej a4 i wydrukuje. A na allegro proszę bardzo można ją kupić http://allegro.pl/instruk...271580829.html. W kompie ja nie lubie wole na spokojnie z książeczką i aparatem.

Dzięki za wszystko. No to teraz naładować i robić zdjęcia :wink:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2275
Skąd: Zamość
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

wojaka, trochę późno, ale tu masz link do angielskiej wersji :D
http://pdisp01.c-wss.com/...cmp=ABR&lang=EN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10