Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Canon PowerShot S5 IS
Autor Wiadomość
zawodnik
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 04 Gru, 2007   

ja zawezylem grono apratów z ktorych wybieram do takich canon 640, 650is, S3, S5

ale bardziej zbilizam sie do S3 lub 5 goraca stopka mi niepotrzebna matryca 6 mega tez starczy ale czy procseor di.. II starczy czy lepszy jest III, 5 jest szybka i bardziej sprawna od 3?

wiem ze porownanie tych aparatow jest trudner (czytalem oba testy) ale moze p. redakor jako fachowiec cos podpowie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

Mysle, ze Digic III był tu raczej zagraniem marketingowym. Fakt, nowy procek dobrze obsluguje nowa matryce i S5 jest nieco szybsza od S3. Ale nie sa to roznice powalajace na kolana. Mysle, ze jak ktos ma ograniczony budzet, to lepiej zrobi kupujac S3 i zasoszczedzone zlotowki przeznaczy na pojemna i szybka karte pamieci lub konwerter szerokokatny.

Z drugiej jednak strony, cena S5 tak poszla w dol i zblizyla sie do S3 ze bardziej przyszlosciowym wyjsciem jest kupno s5, bo moze za rok/dwa zafundujesz sobie zewnetrzna lampe....

Chyba namieszalem zamiast rozjasnic sytuacje. Ale podsumujmy, jesli nie zamierzasz sie jakos wciagac w fotografie a aparat bedzie sluzyl do zdjec z wakacji, fotke rodzinnych etc. to bierz S3 i do tego duża karte i robic foty...

konrad
 
 
zawodnik
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

po pierwsze dziekuje za odpowiedz

a po drugie jesli chodzi o szybkosc s5 (jestem laikiem moze to zle rozumiem) porownujac s 3 i 5 ich szybkosc to jaka jest rozncia np. w sekundach? albo procentach (chociazby orientacyjna)?

a nawet jesli chcial bym sie rozwijac w sensie fotografowania to musial bym kupic cos bardziej kreatywnego np. FF6500 fd ale ona ma za duze gabarytyt (jest wiekszy niz 9500) ktorego mam mozliwosc korzystac od czasu do czasu
 
 
cypisek1024
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Jestem zainteresowana kupnem tego aparatu ale dręczy mnie jedna rzecz- czy podczas ostrzenia przód obiektywu się obraca? Chodzi mi o to czy jak założy się filtr połówkowy to czy nie bedzie się on kręcił w czasie ustawiania ostrości? BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ!
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

cypisek1024 napisał/a:
Jestem zainteresowana kupnem tego aparatu ale dręczy mnie jedna rzecz- czy podczas ostrzenia przód obiektywu się obraca? Chodzi mi o to czy jak założy się filtr połówkowy to czy nie bedzie się on kręcił w czasie ustawiania ostrości? BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ!


Ktoś się tutaj za dużo o lustrzankach naczytał :lol:
Skoro tak, to może takową jednak zakupisz? :wink:

W takim kompakcie nic się nie będzie kręcić.
 
 
cypisek1024
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

MM napisał/a:
cypisek1024 napisał/a:
Jestem zainteresowana kupnem tego aparatu ale dręczy mnie jedna rzecz- czy podczas ostrzenia przód obiektywu się obraca? Chodzi mi o to czy jak założy się filtr połówkowy to czy nie bedzie się on kręcił w czasie ustawiania ostrości? BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ!


Ktoś się tutaj za dużo o lustrzankach naczytał :lol:
Skoro tak, to może takową jednak zakupisz? :wink:

W takim kompakcie nic się nie będzie kręcić.


...ja po prostu mam lustrzankę... :) dlatego pytam :)
bardzo dziekuję za oświecenie! pozdrawiam! :)
 
 
malyl
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   Canon S5 i stabilizacja obrazu

Po opiniach znajomych i ciekawym teście chciałbym kupić Canona S5. Jednak ostatnio czytałem kilka opinii, że w S5 zdaża się że pada stabilizacja obrazu (której uszkodzenie nie jest objęte gwarancją??). Czy ktoś coś słyszał? Generalnie jestem w temacie fotografii laikiem. I chciałbym kupić kompakta, którym oprócz tzw. zdjęć z wakacji, mógłym zrobić dobre zdjęcie stokrotce albo wiewiórce na gałęzi.
Jakieś sugestie?

Dzięki za info.
Pozdrawiam
Łukasz
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Malyl, jak to nie jest objete gwarancja???
Kazda stabilizacja moze pasc. Taka sama usterka aparatu jak inna. Chyba ze serwis Canona znowu cos kombinuje???
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

Kiedy zastanawiałem się nad kupnem krążyły opinie, że szybko siada podzespół odpowiedzialny za wiedzę aparatu o własnej orientacji. Ponoć była na początku seria, w której "coś latało" i to coś to był właśnie czujnik orientacji. Była to w zasadzie jedna opinia wielokrotnie powtórzona i cytowana w różnych miejscach.

Radzono skierować obiektyw w dół i wstrząsnąć. Jak grzechotało to nie kupować. Możliwe, że sprawa się sama napędzała, bo po takim "teście" to ma prawo to i owo grzechotać. W egzemplarzu który miałem w rękach nic nie grzechotało.
 
 
malyl
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008   

maziek napisał/a:
Kiedy zastanawiałem się nad kupnem krążyły opinie, że szybko siada podzespół odpowiedzialny za wiedzę aparatu o własnej orientacji. Ponoć była na początku seria, w której "coś latało" i to coś to był właśnie czujnik orientacji. Była to w zasadzie jedna opinia wielokrotnie powtórzona i cytowana w różnych miejscach.

Radzono skierować obiektyw w dół i wstrząsnąć. Jak grzechotało to nie kupować. Możliwe, że sprawa się sama napędzała, bo po takim "teście" to ma prawo to i owo grzechotać. W egzemplarzu który miałem w rękach nic nie grzechotało.


Dokładnie o tym problemie słyszałem. Nie trzeba było potrząsać wystarczyło skierować obiektyw w stronę podłogi i przesuwać aparat tak jakby się filmowało (stabilizacja obrazu miała być ustawiona na ciągłą). Nie wiem czy dalej tak jest i czy kupując S5 robić taki test.

MC: Co do gwarancji to nie sprawdzałem tylko czytałem opinie tych których dotknął ten problem z czujnikiem...

Jakieś sugestie co do innego modelu kompakta?

Dzieki.
 
 
chlipek
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Witam! Pozwole sie podpiac do tematu...
Wlasnie nabylem powyrzszy aparacik i w zwiazku z tym mam male pytanko;
Zdjecia w pomieszczeniu wychodza w miare fajnie ale film koszmarnie!!! Generalnie efekt jak z zbyt wysokim iso (bardzo duze szumy), ale z drugiej strony nie mozna regulowac iso przy nagrywaniu filmow. Moja wiedza z zakresu fotografiki jest raczej mizerna tak wiec zastanawiam sie czy jeszcze czegos nie potrafie ustawic czy poprostu takie kiepskie maja byc? Dzieki za szybka odpowiedz bo tak jak napisalem dopiero co go nabylem i mam pare dni na testy a jak cos to moge go odeslac do tygonia.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

chlipek napisał/a:
Witam! Pozwole sie podpiac do tematu...
Wlasnie nabylem powyrzszy aparacik i w zwiazku z tym mam male pytanko;
Zdjecia w pomieszczeniu wychodza w miare fajnie ale film koszmarnie!!! Generalnie efekt jak z zbyt wysokim iso (bardzo duze szumy), ale z drugiej strony nie mozna regulowac iso przy nagrywaniu filmow. Moja wiedza z zakresu fotografiki jest raczej mizerna tak wiec zastanawiam sie czy jeszcze czegos nie potrafie ustawic czy poprostu takie kiepskie maja byc? Dzieki za szybka odpowiedz bo tak jak napisalem dopiero co go nabylem i mam pare dni na testy a jak cos to moge go odeslac do tygonia.


...to jest aparat a nie kamera ;-D, jakość materiału video będzie słaba przy słabym świetle i w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem.
 
 
chlipek
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

W zupelnosci sie zgadzam i nie oczekuje jakosci full HD od aparatu!!! Mam male porownanie z sony h5 i tam jest duzo lepiej. Zastanawiam sie tylko czy moze mazna jakos to poustawiac?
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Pewnie można, pokombinuj, zobacz znalezione w sieci filmiki z tego aparatu:

http://www.youtube.com/re...eo&search_type=
http://kiteboardervideo.c...vid=vjXfpe3OdPo
 
 
chlipek
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

kombinuje, probuje, przestawiam i nic...
chyba sobie zarowki powymieniam na mocniejsze i problem z glowy!!!
:P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9