Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Konwerter Raynox DCR 250 i Sony DSC-H 7-jak to połączyć ?
Autor Wiadomość
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sro 07 Sty, 2009   Konwerter Raynox DCR 250 i Sony DSC-H 7-jak to połączyć ?

Witam serdecznie Forumowiczów :grin: ,Mam nadzieję że dobrze trafiłem :wink: ,otóż mam pytanko,jak w temacie:czy jest możliwość połączenia tych dwóch sprzętów,a jeśli tak, to gdzie poszukiwać adaptera?Cały problem w tym ,że mam DSC-H7 i Raynoxa,a nie stać mnie na razie na zmianę aparatu,w grę wchodzi konwerter ,ale pytanie jaki i czy wogóle istnieje konwerter makro do takiej średnicy gwintu?Kombinacji takiej potrzebuję do dokumentacji fotograficznej hodowli i zachowań, nie raz bardzo małych owadów 3-4 mm(jestem entomologiem :wink: ),będe wdzięczny za każdą pomoc,pozdrowki Raf
P.S.Nie chodzi mi o jakąś super jakość fotek,tymczasowo robiłem próby z konwerterem
przyklejonym taśmą klejącą i byłem umiarkowanie zadowolony :mrgreen: :lol: ,hejka!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






banan11 
Bywalec
Kompaktowiec


Pomógł: 2 razy
Posty: 116
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Według informacji producenta dla tego modelu nie przewidziano żadnych produktów.
Tylko dla H5, H1, F828
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Dzięki za odpowiedź,tak też przypuszczałem :???: ,( wcześniej przeszukalem internet).Więc zadam pytanie nieco inaczej:z moich doświadczeń, wynika że jakość fot po "zamontowaniu" Raynoxa do w/w apartu jest dla mnie umiarkownie zadawalająca :wink: .Więc zasadniczo potrzebuję przejściówki z korpusu na konwerter,czyli obiektyw(zoom?) będzie się w niej("przejściówce") poruszał (przynajmniej tak to rozumiem-czy dobrze :roll: ? ),wiem że kiedyś kolega (nie mam z nim kontaktu :sad: )zamawiał sobie taką nietypową "rurkę" ,aby móc robić fotki przez lunetę do obserwacji ptaków.A więc pytanie brzmi:Czy technicznie jest to do wykonania?,gdzie?,i ponieważ jestem laikiem czy dobrze kombinuję :wink: ?,pozdrowki Rafał
 
 
banan11 
Bywalec
Kompaktowiec


Pomógł: 2 razy
Posty: 116
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Niestety nie jestem posiadaczem aparatu Sony, o którym mowa.
Jeżeli istnieje jakakolwiek możliwość montażu tulei na korpus aparatu to montaż może być możliwy. Wystarczą małe pomiary choćby linijką, potem kupno tulei lub wykonanie własnej z dowolnego materiału.
Na plus jest to, że wymieniony Raynox dopasuje się do średnic od 52mm do 67mm.
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Dzięki za zainteresowanie :grin: ,wracam jeszcze raz do pytania czy dobrze myślę ?
Gdy zamontuję tuleję do korpusu (bo taka mozliwść isnieje jest tam gwint z przeznaczeniem na "tulipana" ),jakie będzie miało znaczenie oddalenie konwertera od zooma .Chodzi mi o to ,że podczas robienia fotek które dodałem ,konwerter był przymocowany nie do korpusu ,tylko bezpośrednio do obiektywu i poruszał się razem z nim ,czy będzie jakaś różnica jeśli teraz konwerter będzie w jednej pozycji ,a jeśli tak
to jaka,a przede wszystkim czy przypadkiem nie zmniejszy się odwzorowanie fotografowanego obiektu.Pytam, bo na optyce nie bardzo się znam :wink: ,sorry że tak nudzę, ale robale się klują i muszę znależć dobre rozwiązanie zanim taśma klejąca się skończy :lol: ,pozdrowki Rafał.

Kopia DSC07321.jpg
owad dł całkowita ;13mm.
Plik ściągnięto 9640 raz(y) 149,2 KB

2.jpg
obiekt dł ;6mm.
Plik ściągnięto 9623 raz(y) 136,43 KB

 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

będzie różnica.
zajrzyj sobie do http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15

w szczegolnosci moj post, bedziesz wiedzial po co tulejka byla w lumixie i co to dawalo :D

[ Dodano: Czw 08 Sty, 2009 16:36 ]
ps jeszcze jedno, nie lepiej kupić redukcję i nakręcić samą soczewkę od raynoxa bez uchwytu (łapek)?
taniej, solidniej, na pewno będzie działać

[ Dodano: Czw 08 Sty, 2009 16:37 ]
raynox ma 43mm z tego co pamiętam (zmierz sobie soczewkę raynoxa, czyli gwint którym wkręcasz go w plastikową obudowę i sprawdź gwint na filtry w aparacie, po czym znajdź tylko redukcję na allegro)
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Mega dzięki Edmun na rzucenie światła na temat :grin: ,a teraz korzystając z Twojej obecności na forum,czy mógłbyś mi te informacje techniczne (wym.złączek etc.) przetworzyć na mój model aparatu :wink: ,proszę... :lol: pozdrowki,Rafał.

[ Dodano: Czw 08 Sty, 2009 16:48 ]
Nie zauważyłem Twoich uzupełnień ,zaraz się zapoznam :wink:

[ Dodano: Pią 09 Sty, 2009 12:57 ]
Po długich poszukiwaniach i pomiarach niestety nic nie udało mi się dopasować :sad: ,chyba trzeba będzie coś wymyśleć samemu.Sprawa wygląda tak:gwint na korpusie ma 58mm ,gwint do mocowania filtra jest tylko na tulei do mocowania "tulipana" a jego średnica wynosi 74 mm(!)co powoduje że przy fotkach makro
praktycznie nie ma światła z lampy błyskowej(tuleja je zasłania)więc nawet po znalezieniu redukcji z 74 na 43 mm nic z tego nie wyjdzie,rozwiązaniem mogłaby być tulejka z gwintami 58zew. - 58wew. mm i długości 35mm i ewentualnie redukcja z 58mm na 43mm niestety niczego takiego nie znalazłem :sad: ,no cóż płakać z tego powodu nie będę na razie wygląda na to ,że trzeba dokupić taśmy klejącej :lol: ,Tak czy inaczej dziękuję i gdyby ktoś coś wymyślił proszę napisać na forum lub dać znać na maila.Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,Rafał.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Zrób tak, weź suwmiarkę lub linijkę i zmierz średnicę mocowania samej soczewki od Raynoxa (bez plastikowej ramki, czyli tego okręgu który ma bolce po dwóch stronach).
Sprawdź lub zmierz średnicę mocowania filtrów w Twoim aparacie, podejrzewam że masz 56mm. (teraz wlasnie sprawdzilem i masz dziwny sposob wysuwania sie obiektywu :D , 56 mm chyba nie gra roli)
Po czym szukasz adaptera na allegro. :)

to jesli bys szukal adaptera

znalazlem cos takiego na jakims forum
"ja osobiscie plastikowy pierscien adaptera wymienilem na aluminiowy (taki jak na tej aukcji: http://allegro.pl/item430453857_metalow ... 74mm.html) do niego najpierw redukcja74/72,nastepnie redukcja 72/67 i na koncu raynox DCR-250
makro wychodzi bardzo fajnie
no niestety,taka polityka sony, ze nie normalizuje swoich produktow, stosuje jakies dziwne wynalazki po to ,zeby klient kupowal tylko oryginalne akcesoria sony"


co do tulejki. patrze wg wczesniejszego posta i jest to jakies rozwiazanie
najpierw redukcja z 74/72 (chyba, nie jestem pewien rozmiarow u Ciebie)
potem redukcja 72/67 i na 67 już założysz raynoxa z jego mocowaniem (powinny łapki złapać)
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Odpiszę w czym problem do godziny ,bo chyba trochę żle mnie zrozumiałeś co do 74mm ("gwint do mocowania filtra jest tylko na tulei do mocowania "tulipana" a jego średnica wynosi 74 mm(!)co powoduje że przy fotkach makro ...."),znajdę gdzięś foty tego "sporzętu będzie łatwiej dyskutować...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

wiem o co chodzi, więc potrzebujesz tulejkę z 74 na max 67 mm (dziwnie by wyglądała, taka zwężana)... ponieważ takiej tulejki raczej nie znajdziesz, więc potrzebujesz dwóch adapterów, najlepiej jak "najdłuższych", dzięki czemu odsuniesz sobie Raynoxa łapkami od wysuwającego się obiektywu.
im bardziej wydłużysz sobie obiektyw (czyli użyjesz większego zooma, do granicy gdzie będzie soczewka od raynoxa), tym większe powiększenie i mniejszą głębie ostrości dostaniesz
te dwa adaptery tak jak wcześniej mówiłem, z 74 na 72 i drugi z 72 na 67.
w ten sposób na samym końcu (tam gdzie masz 67 mm), będziesz mógł normalnie zapiąć raynoxa za pomocą łapek.

mógłbym to narysować jeśli bardzo potrzebujesz :D :D
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Ja to już narysowałem! :mrgreen: ,edmun problem polega na tym że nie mogę zamontować raynoxa do tulei od tulipana, bo ta (orginalna tuleja) zasłania światło lampy błyskowej. (jaśniej nie potrafię :wink: :lol: ),załączam rysunki może będzię łatwiej coś wymyślić,sorry jeśli wyrażam się nie jasno .Ok,pozdrówki ,dzięki wielkie i czekam na jakąś opcje rozwiązującą problem.
P.S.ten zoom wysuwa się na 34 mm ,na 10 mm tuż po uruchomieniu aparatu, stąd cały problem....

IMG002.jpg
Plik ściągnięto 9615 raz(y) 47,28 KB

DSC07357.jpg
Plik ściągnięto 9609 raz(y) 119,7 KB

IMG012.jpg
Plik ściągnięto 9627 raz(y) 58,06 KB

 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

pozwól że jutro odpowiem, jest piątek, może w końcu na jakieś piwko wyskoczę po całym tygodniu pracy :)
 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Smacznego :grin: ,dobry pomysł :mrgreen:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

A1 - Adapter/redukcja 74 na 72
A2 - Redukcja 72 na 67
R - Raynox na łapkach...

Wszystko bez tulipana.

Dałoby radę ?


sorry za rysunek ale nie mam czasu sie bawic, na zajeciach siedze :D

h7raynox.jpg
Moj odreczny Paintowski rysunek :D
Plik ściągnięto 9614 raz(y) 43,39 KB

 
 
Rafał Celadyn 
Rozmowny
Rafał



Posty: 212
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

edmun napisał/a:
Dałoby radę ?
Nie :cry: :lol:
Powtórzę : " orginalna tuleja(nie tulipan!!!) do montażu tulipana ,na końcu ,jak widać na rysunku rozszerza się z 58 mm do 74 mm, co przy fotkach makro powoduje że zasłania częściowo błysk lampy zamocowanej w korpusie aparatu " tym samym eliminuje to jej wykorzystanie(dla mnie) do zamontowania konwertera.Ja rozumiem cały czas co usiłujesz mi wytłumaczyć i bez rysunku :wink: ,teraz Ty zrozum mnie,proszę :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 18