Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
DMC FZ18, problem z ustawiniem szybkosci migawki
Autor Wiadomość
mrblue 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   DMC FZ18, problem z ustawiniem szybkosci migawki

Witam

Otoz niedawno kupilem ten aparat po wielu przejsciach. Otoz na razie robie (chciabym robic) zdjęcia u siebie w mieszkaniu. I nie chce korzystac z lampy. No wiec w trybie Intelligent zdjecia wychodzą tragicznie bo przewaznie dobiera ISO 800, powstaje szum. Portret Nocny znowu jest w miare ok, ustawie sobie ISO 100 lub 200, ale wystarczy ze ktos sie ruszy i juz rozmazane jest. Próbowałem wiec ustawiac szybkosc migawki ale w tym trybie chyba nie da sie jej zmienic.... Znowu tam gdzie sie da zmienic to zdjecia jakies ciemne wychodza a na poczatku to wogole czarne mialem jak ustawilem np 1/2000 s.
Robie zdjecia w normalnym żarówkowym świetle, czy mógłby mi ktos podpowiedziec jak ustawic aparat? Koniecznie bez lampy.... Wiem ze sie da... No i ta migawka zeby szybsza była.

Z gory dzieki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

Kolego na krótkie czasy konieczny statyw i osoba nie moze sie poruszać, innej możliwości nie ma. Ja też mam fz-18 i myslisz po co kupiłem lustro? teraz ustawiam se iso na 800 lbo i wecej i bez lampy walę dobre zdjęcia z ręki (oczywiscie przy jasnym obiektywie) i zdjęcia nie są tak zaszumione jak z panasa, wiec nie łudz sie, i wal z lampą a jak nie to zbieraj na lustro. Automat w tym modelu jest wyjątkowo mądry i ładnie dobiera parametry ale jak jest ciemno to wiadomo ze i manualne ustawienia nie duzo pomogą.
 
 
mrblue 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

No ale ja nie jestem az tak wymagający... Tryb portret nocny z ustawionym ISO 200 mi odpowiada, no tylko oprócz tego szczególu ze np ktos ruszy ręką i jest zamazana... Moze powinienem wybrac jakis inny tryb?

Prosze o jakąs porade odnosnie ustawien
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

Bardziej od tych trybów pokombinuj z ustawieniami manualnymi albo chodz z preselekcją czasu, chodz jesli chodzi co o to że ktoś poruszy ręką to na to sposobu nie znajdzieszbo zawsze będzie zdjęcie poruszone, do takich przypadków są wymagane bardzo krótkie czasy naswietlania co sie sprawdzi w słoneczny dzień lecz nie przy żarówce, bo sam widziałeś ze zdjęcia wychodzą wtedy ciemne, wiec nikt co tu radą nie posłuzy i na to lekarstwa nie ma, ja nie znachor jestem ale niech sie wypowiedzą mądrzejsi ode mie. Dam Ci dla porównania zdjęcie w kompletnie ciemnym pokoju bez zadnego oswietlenia robione z ręki tylko ze lustrem bo siorka robiła kompaktem to wogole nie było widać co na tym zdjęciu jest.
Mój kochany synuś
http://www.fotosik.pl/pok...a769902e06.html
 
 
mrblue 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Wiem ze w takich warunkach nie powino sie robic zdjec, no ale niestety.... Gdyby ktos miał na to jakis pomysl bede wdzieczny.
 
 
cube007 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 209
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Kup sobie jakas ksiazke o podstawach fotografii. Jesli nie chcesz wydac na nia kasy to proponuje poczytac cos w necie - http://www.lumix-forum.or...ch-i-nie-tylko/
Lektura troche naswietli Twoj problem ;)
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Najlepiej sam eksperymentuj, bo przeciez Cie to nic nie kosztuje, chodz w takich sytuacjach jak napisałeś to graniczy z cudem dobre zdjęcie.
 
 
mrblue 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Poeksperymentowałem troche. No wiec robie zdjecie z okna w trybie P ze zmieniona tylko ISO na 100, wszystko jest super.... Moge nawet powiekszenie robic, jak pstrykam fotke widze, że mam migawke na wartosci w granicach 1/200. Oczywiscie bez zadnego statywu robie i wszystko wychodzi ładnie.
Tak samo w mieszkanku w warunkach o ktorych pisalem wczesniej jesli robie zdjecie w trybie iA to on tez sobie migawke ustawia na 1/125... 1/150, no takie wartosci o ktore mi chodzi. I zdjecia wychodzą normalne jasne, tylko zaszumione.

No wiec logicznie rzecz biorąc musi byc jakas mozliwosc ustawien aparatu tak zebym miał migawki w granicach 1/150 w mieszkaniu i ISO 100-200.
Na pewno nie jest to tryb z priorytetem migawki, bo tam rzeczywiscie moge zmenic czas, ale jak juz zmienie nawet na 1/10 to juz fotka ciemniejsza wychodzi.
Musi sie to jakos dac zrobic bo tryb iA to potrafi.

Pomocy
 
 
rsms 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Cytat:
No wiec logicznie rzecz biorąc musi byc jakas mozliwosc ustawien aparatu tak zebym miał migawki w granicach 1/150 w mieszkaniu i ISO 100-200.

Masz całkowitą rację że logicznie rzecz biorąc powinno się to udać, ale pod warunkiem że będziesz miał aparat w którym wielkość otworu przesłony będzie można ustawić na poziomie średnicy średniej studni :mrgreen:
Zanim zaczniesz wołać o pomoc to poczytaj może choć podstawowe informacje na temat ekspozycji, wtedy zrozumiesz dlaczego tryb inteligentny sobie z tym radzi i dlaczego zdjęcia są wtedy zaszumione.
To chyba jedyna rada jaką ja czy ktokolwiek inny może Ci dać.
 
 
mrblue 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Ok, kapuje... iA sobie z tym radzi bo ustawia ISO na 800, wiec czułosc matrycy sie zwieksza i potrzebuje ona mniej czasu zeby sie doswietlic... :razz: Nie wiedzialem ze to ma znaczenie... Chyba koniec tematu

Dzieki za wskazowki :grin:
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Kolego nie wiem dlaczego Uparłeś się nie używać wbudowanej lampy :roll: Jak na tą klasę aparatu jest ona bardzo dobra, choćby ze wzgledu na regulację siły błysku :wink: przy czasach migawki rzędu 1/150 max. do 1/160 (bo lampa synchronizuje się z migawką w przedziale 1/60 do 1/160) musisz w pomieszczeniu użyć lampy, tylko ewentualnie musisz dobrać siłę błysku, by nie "wypłaszczała" Ci postaci :roll: Jeżeli takie kombinacje Cię nie zadowolą, to pozostaje Ci większe ISO i zrobienie zdjęcia w RAW, by można było je później odszumić, lub użycie zewnętrznej lampy, ale to niestety, nie w tym modelu :roll:
 
 
rsms 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Cytat:
lub użycie zewnętrznej lampy, ale to niestety, nie w tym modelu

hmm... a co stoi ku temu na przeszkodzie jeśli by ktoś czuł taką potrzebę? :mrgreen:
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

mrblue napisał/a:
wiec czułosc matrycy sie zwieksza i potrzebuje ona mniej czasu zeby sie doswietlic... :razz: Nie wiedzialem ze to ma znaczenie...

Własnie to jest to!!!!!!
qadest1 napisał/a:
Kolego nie wiem dlaczego Uparłeś się nie używać wbudowanej lampy

To juz może indywidualna wydumka bo ja sam mało robie zdjęć maluchowi z lampą gdyż wszystkim domownikom bardziej się podobają naturalne kolorki, zdjęcie z lampą i bez to 2 rózne zdjęcia i nieraz przyjemniej popatrzeć na naturalne chodz nie do konca perfekcyjne zdjęcie, ale to zależy co kto lubi.
mrblue napisał/a:
No wiec logicznie rzecz biorąc musi byc jakas mozliwosc ustawien aparatu tak zebym miał migawki w granicach 1/150 w mieszkaniu i ISO 100-200.

A pewnie że są tylko ustaw pokrętło w pozycje M. Ale efekt mizerny będzie :neutral:
 
 
mrblue 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

No chyba ze obiektyw będzie wielkości wiadra :mrgreen:
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

a ja polecam zrobienie sobie dyfuzora zmiękczającego światło lampy z pustego białego/przezroczystego pudełeczka po kliszy fotograficznej... sam mam, używam i zdjęcia z lampą i użyciem takiego wynalazku są lepsze (światła jest bardziej miękkie i bardziej naturalne)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10