Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
FF/BF
Autor Wiadomość
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   FF/BF

Witam,
szukałem na ten temat ale nie bardzo mogę znaleźć, jakby ktoś coś kojarzył to prosze link. Mam pytanie do FF/BF, czy może wystąpić w zestawie Canona? Tzn puszka Canon i obiektyw Canon? Wiem że problem występuje u innych producentów obiktywów-Tamron, Sigma...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

Problem BF/FF może wystąpić w jakimkolwiek systemie z jakimkolwiek obiektywem.
Czy to badziewne sony za 1000 zł czy super nikon za 25000 to wszędzie możemy się z tym spotkać. Oczywiście prawdopodobieństwo wystąpienia tej sytuacji w przypadku super nikona za grubą kasę jest wielokrotnie mniejsze niż przy tandetnym soniaku za grosze, ale NIGDY tego nie możemy wyeliminować.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

MM napisał/a:
Czy to badziewne sony za 1000 zł czy super nikon za 25000 to wszędzie możemy się z tym spotkać.


Ja się tam nie znam ale z moich obserwacji wynika, że najczęściej spotykam się z nie trafiającym af-em przy połączeniu canon+ niezależni, później canon + jego systemowe szkła a potem to tak po trochu reszta producentów + szkło niesystemowe, no i reszta producentów + szkła systemowe.
Nie spotkałem się za to z połaczeniem olek + systemowe szkło z ff/bf.

Możliwe jest też, że jest więcej świadomych użytkowników puszek za odrobinę większą kase i ci najczęściej narzekają ale jakoś ostatnio słyszę tylko od canonierów, że ich 24-70 niedomaga albo 16-35 czy jakieś 70-200 ma fronta. Ci canoniarze co kupują sigmy, tylko spuszczaja głowę, bo wiedzą że nie ma co piany toczyć, bo kwestia była do przewidzenia.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

W canonie jest najwięcej marudzenia bo po pierwsze najwięcej ludzi mam canona, po drugie w tym systemie jest najwięcej przystępnych jasnych szkieł (gdzie to najbardziej widać) a po trzecie jego AF jest gorszy od Nikona. Pominę już celowe zabiegi by Sigma miała kłopot z korpusami C.
Nikon ma mniej kłopotów bo ten system ma najlepszy AF na świecie. KROPKA.
Sony mimo iż coraz bardziej popularne to wydaje się być rozpatrywane pod tym aspektem bo... najczęściej jest używane z tandetnym mydlanym kitem, przez mało wyrobionych fotograficznie ludzi nie mających pojęcia co to BF/FF i nie łażących po forach bo lustrzanka to dla nich jest wersja szpanerskiego kompakta i tyle.

Życie netowe swoje a sklepowe swoje. W sklepie (prawdziwym foto a nie markecie) najbardziej widać z czym i jakie ludzie mają problemy i pytania. Faktem jest, że króluje problem Canon plus Sigma. Na drugim miejscu jest system Nikona, ale to wszystko jest kwestią ilości sprzedawanych aparatów tych marek a nie tylko skali problemu.
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

to tak jak przypuszczałem że mogą być problemy. A czy wyregulowanie można zrobić w serwisie Canona, będzie to płatne czy na gwarancję? Co prawda musze jeszcze zrobić test czy mój zestaw cierpi na to :roll: , ale mam wrażenie że tak, bo znaczna większość zdjęć wychodzi jakaś mydlana, niewyraźna.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

MM, szybkość i precyzyjność af-u nie ma nic wspólnego z kłopotami z ff/bf albo co najwyżej bardzo niewiele. Canon najzwyczajniej nie udostepnia danych na temat swojego "bagnetu" (ze sie tak nieprecyzyjnie wyraże) producentom niezaleznym i nie tylko sigma ma z tym klopoty.

Cytat:
Co prawda musze jeszcze zrobić test czy mój zestaw cierpi na to :roll: , ale mam wrażenie że tak, bo znaczna większość zdjęć wychodzi jakaś mydlana, niewyraźna.


zabzazab, to wcale nie musi być kwestia szkła czy korpusu, często to wina operatora, zaznacze tylko, ze wcale tak nie musi być w Twoim przypadku.
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

hmm...wina operatora? czyli? nie wiem co mam z tym fantem zrobić? Najpierw tablice jakieś dopadne żeby zrobić zdjęcia i sprawdzić. Ktoś może polecić jakiś link jak przetestować na FF/BF?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

Polecam coś takiego
http://www.datacolor.eu/e...scal/index.html
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

zabzazab napisał/a:
hmm...wina operatora? czyli? nie wiem co mam z tym fantem zrobić? Najpierw tablice jakieś dopadne żeby zrobić zdjęcia i sprawdzić.
A skąd pewność, że ten BF/FF w ogóle na zdjęciach zobaczysz, że będzie Ci przeszkadzać?
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Pią 17 Cze, 2011   

MM dzięki za link

hijax_pl, nie wiem czy to FF/BF ale coś mi przeszkadza, bo to nie wychodzi tak jak powinno
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Cze, 2011   

zabzazab, wrzuć zdjęcie przykładowe.
 
 
zabzazab 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

no Panowie wszystko sprawdziłem i jest ok, nie ma problemu BF/FF, gadałem z ludźmi i po prostu wymagam za dużo od obiektywu z niższej półki. Dziękuje za zainteresowanie i pomoc :wink:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

zabzazab napisał/a:
gadałem z ludźmi i po prostu wymagam za dużo od obiektywu z niższej półki.
A jaki to obiektyw i korpus? Wiesz.. Są obiektywy z niższej półki, które dają ostrzejszy obrazek od firmowych z wyższej półki ;)
 
 
kerbi1009 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011   

Witam !
Mam problem z moimi obiektywami. Problem może nie jest wielki ale postanowiłem zaciągnąć obiektywnej oceny "innym okiem kogoś z zewnątrz". Wykonałem nimi ok. 600 zdjęć w różnych ustawieniach i zauważyłem, że (przynajmniej moim zdaniem) obydwa mają nieznaczny FF. Choć nie jestem entuzjastą robienia specjalnych testów jednak wykonałem je. Tym bardziej, że obiektywy są na gwarancji i jest możliwość ich bezpłatnej kalibracji.

Proszę o ocenę zdjęć testowych - linki poniżej.

http://imageshack.us/phot...177070mmf4.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/3/50f14.jpg/

Z góry dziękuję za pomoc !
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011   

Cytat:
Proszę o ocenę zdjęć testowych - linki poniżej.
Dobrze to to nie wygląda. :wink:
Aparat miałeś na statywie, czy z rączki leciałeś?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10