Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tamron 17-50 VC stabilizaca przesuwa obraz...
Autor Wiadomość
dapkrak 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   Tamron 17-50 VC stabilizaca przesuwa obraz...

Witam!
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Canona 60D z Tamronem 17-50 VC.
Jako że wcześniej miałem OLY E510 który miał stabilizację w korpusie nigdy nie spotkałem się z taką oto rzeczą:

Kiedy focę z włączoną stabilizacją po naciśnięciu przycisku migawki załącza się stabilizacja i ... obraz unosi się do góry o 1-2 mm w wizjerze przez co zmienia się również punkt ostrzenia AF.

Czy to jest normalne czy ten egzemplarz jest "strzelony"?
Dodam że jak na moje oko to AF działa poprawnie - ja nie narzekam...

Dzięki
Igor
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2274
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 29 Lis, 2010   

Spróbuj może zapiąć Canonowski obiektyw ze stabilizacją, najlepiej jakiś dłuższy, żeby zobaczyć czy efekt będzie podobny. W moim Canonie 18-55 IS nie stwierdzam takich symptomów, ale może to dlatego, że stabilizacja jest starego typu i działa mniej wydajnie.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

dapkrak napisał/a:
po naciśnięciu przycisku migawki załącza się stabilizacja i ... obraz unosi się do góry
Takie "pływanie" przy załączonej stabilizacji jest możliwe, choć nie wiem, czy aż takie duże (trzeba by porównać z innym egzemplarzem). Z tego też powodu przy fotografowaniu ze statywem i długim czasem naświetlania, trzeba ją wyłączać.

PS. Mi tak znacznie "odjeżdżało" tylko przy C100-400L. :grin:
 
 
dapkrak 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Dzięki za odpowiedzi.
- ophiuchus - masz rację muszę skoczyć do znajomego i popróbować - jego obiektywy na moim body i na odwrót...

Bogdan - obawiam się że nie dam rady sprawdzić innego ezemplarza bo patrzyłem na stronkę sklepu i jak na razie mają Tamrony ale stare bez IS.

Dzięki..
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

dapkrak, takie zjawisko poruszenia obrazu to dosc czeste zjawisko w obiektywach ze stabilizacją (ruchoma soczewka). w moim 18-55 nie ma tego efektu, ale w 70-300IS który ma bardziej wydajną stabilizacje owszem, i to czesto :) wydaje mi sie ze przy dłuższych ognikowych to zjawisko bardziej jest widoczne.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Ja nigdy nie widzialem takiego efektu przy 17-55, ale widac na 70-200, przy dlugim koncu. Nie jest to tak ze zawsze obraz sie przesowa. Dziala to chyba tak ze po osiagnieciu maksymalnego przesuniecia soczewek, obiektyw lapie nowa pozycje na "srodkowym" polozeniu i stara sie trzymac nieruchomo, az do ponownego przekroczenia limitu. Zapinajac na statyw takiego efektu nie powinno byc (az sprawdze wieczorem).
 
 
nadzik 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

kiedyś podpinałem w sklepie ten obiektyw do C 400D i faktycznie przy 50mm obrazem rzucało na boki. Nie miałem zbytnio czasu by zagłębić się w badanie tego zjawiska więc podziękowałem i oddałem obiektyw. Choć do dzisiaj mnie nurtuje o co tam chodziło czy szkło było uszkodzone czy stabilizacja pokazywała fochy.
 
 
jg. 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011   

Cześć .
Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich czytających temat .
Posiadam ten obiektyw od miesiąca . U mnie również obraz lekko drgnie po wciśnięciu
przycisku do połowy przy włączonej stabilizacji . Mimo tego zdjęcia są b.dobrej jakości (jeśli chodzi o ostrość).
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Jak tylko drgnie i sie ustabilizuje to nie ma problemu, godzej jak drgnie i drga :smile:
 
 
jg. 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Usjwo ,
tak masz rację u mnie to jest tylko małe drgnięcie obrazu i wszystko jest ok.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Nigdy nie zauważyłem tego zjawiska przy moim kitowym Nikkorze 18-105.
Wydaje mi się, że objaw jest normalny, jeśli jakoś niestabilnie trzyma się aparat. Zjawisko zapewne występuje CZASEM, nowe obiektywy próbują ustawić element korygujący w centralnym położeniu, żeby "potencjał" stabilizacji przy ruchu w każdym kierunku podczas ekspozycji był maksymalny. Starsze wersje VR nie miały takiej optymalizacji, przez co czasem podczas naświetlania kończył się zakres kompensacji.
Należy zrobić tak: skadrować - nacisnąć lekko spust, jeśli obraz się przesunie - zwolnić przycisk i jeszcze raz skadrować, tutaj już nie powinno być skoku.

Przy zdjęciach ze statywu zalecane jest WYŁĄCZENIE VR.
 
 
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011   

Nie powinien od razu przeskakiwać.

Jeżeli wyostrzymy na dany obiekt i jeszcze nie zrobiliśmy zdjęcia to stabilizacja powinna śledzić pozycję tego obiektu - kleić się do niego z pewną bezwładnością. Jeżeli drgania przy tym śledzeniu będą zbyt duże to zgubi/przeskoczy na coś innego..

dapkrak, nie powinien zmieniać Ci się kadr tak jak to opisujesz. To coś tak jakby soczewka stabilizująca leżała bezwładnie w krańcowym położeniu a po załączeniu stabilizacji jako układu wskakiwała do położenia środkowego/optymalnego.
IMO nie powinno tak być.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10