Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD Aspheric
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

To nie jest źle. Swego czasu na Nikona trzeba było do trzech miesięcy czekać :lol:
No, ale to Nikon :twisted:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

Minęło 21 dni od kiedy oddałem Tamrona do serwisu.
Do tej pory go nie otrzymałem. Uzyskałem natomiast informację, że potrwa to jeszcze kilka dni.
Nic dodać, nic ująć.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

Uuuuuu... brzydko.
 
 
Zeke
Nowy


Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

Arek, a może przy testach obiektywów warto by było zrobić ranking serwisów / supportu?
Bo co mi z tego, że mam świetny optycznie obiektyw Tamron 28-75/2.8 , skoro po gwarancji żaden serwis (Warszawa) nie potrafi sprowadzić flexa do naprawy. I jak słowo daję myślałem o T 17-50/2.8... ale już nie myślę.
Może kupujący by się zastanowili jeszcze raz, gdyby wiedzieli, że po gwarancji nie mają co liczyć na serwis.
Poza tym, dystrybutor / przedstawiciel firmy nie musi się przejmować pojedyńczym klientem - ale coś zmieni w postępowaniu, jeśli zwróci uwagę serwis optyczne.pl ?
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   Re: Test obiektywu Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD Asph

Aby nie mnożyć bytów pozwolę sobie odgrzać kotleta.
Po długim i skomplikowanym namyśle postanowiłem nie rozstawać się z KIT-em i używac go do obsługi szerszych kątów, kupiłem natomiast Tamrona 28-75/2.8 Zrobiłem trochę zdjęć w parku i okazało się, że na ogniskowej 28mm jest bardzo dobrze, ale nieczęsto niestety. Obiektyw posiada bardzo silny FF. Zrobiłem trochę balkonowych eksperymentów i niestety sytuacja się potwierdza. Tamron rozkłada stałkę Canona 28/2.8 i to mocno przy dowolnej dziurze, ale niestety muszę ostrzyć na coś co znajduje się za fotografowanym obiektem. Nie chcę wymieniać egzemplarza, bo trafił się ostry, chcę oddać do serwisu na regulację. Dodam, że przy ogniskowej 50mm ostrzy w miare prawidłowo. Przy ogniskowej 75mm podejrzewam dla odmiany BF.

Sedno sprawy: czy ktoś przerabiał ten problem?? Poproszę o informacje jak wygląda sprawa kalibracji obiektywu w serwisie. Czy trzeba wysyłać puszkę?? Ile to trwa?? Czy po serwisie wszystko jest OK, czy tylko pozoruja ruchy w celu zbycia klienta??

Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   

Żytnia jest serwisem i Canon i Tamrona. Kiedyś pytałem ich jak wygląda ustawianie BF/FF i odpowiedzieli, że w przypadku zestawu Canon+Canon gwarantują efekt, w przypadku Canon+Tamron nie.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   

Arek napisał/a:
Żytnia jest serwisem i Canon i Tamrona. Kiedyś pytałem ich jak wygląda ustawianie BF/FF i odpowiedzieli, że w przypadku zestawu Canon+Canon gwarantują efekt, w przypadku Canon+Tamron nie.



Poczytałem trochę o serwisie Tamrona. Oglądając dzisiejsze zdjęcia zaczynam się leczyć z tego pomysłu. Kiedys popełniłem mądre założenie, że nigdy nie kupię Tamrona, ale ostatecznie wykazałem się brakiem rozwagi i konsekwencji. Szkoda bardzo bo to optycznie fajne szkło, nic nie mam do zarzucenia, ostre, fany kolor. Niestey AF to kompletna klapa, ogólnie identycznie jak w Waszym teście. Zdecydowałem, że nie będę serwisował tego szkła, bo nie mam na to nerwów czasu i ochoty. Wyjścia sa następujące: zbierać na eLkę (??) drogo dla amatora, może 17-85 (??) optycznie przeciętnie, bez przyszłości, ale ma stabilizację i przynajmniej AF na poziomie nie powodującym frustracji. Może nowy KIT ze stabilizacją będzie w końcu wiecej niż akceptowalny optycznie i za rozsądne pieniądze ??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   

Remol71 napisał/a:
Może nowy KIT ze stabilizacją będzie w końcu wiecej niż akceptowalny optycznie i za rozsądne pieniądze ??


Nie liczyłbym na to. Już lepiej pomyśl o 28-135 IS.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2007   

17-85 można teraz kupić za bardzo rozsądne pieniądze, pomijając szeroki kąt jest całkiem nieźle a stabilizacja, wykonanie i AF to naprawdę wysoki poziom. Świadomy fotograf, znając słabe strony tego obiektywu i operując w tych lepszych zakresach moze być z niego zadowolony. Jedyne czego należy ZAWSZWE unikać to kombinacji 17mm i f/4. Im dalej w las tym lepiej :wink:
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

MM napisał/a:
17-85 można teraz kupić za bardzo rozsądne pieniądze, pomijając szeroki kąt jest całkiem nieźle a stabilizacja, wykonanie i AF to naprawdę wysoki poziom. Świadomy fotograf, znając słabe strony tego obiektywu i operując w tych lepszych zakresach moze być z niego zadowolony. Jedyne czego należy ZAWSZWE unikać to kombinacji 17mm i f/4. Im dalej w las tym lepiej :wink:



Okolice 17mm to zakres którego używam w lesie, zatem przymykam do f8 najczęściej i więcej, tu własnie szczególnie przydała by się stabilizacja. Troche przeraża mnie aberracja w 17-85.
 
 
grappa 
Nowy
grappastudio


Posty: 1
Skąd: WRO
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   

a propos tamrona 28-75 f 2.8, to spisywał się bardzo dobrze, używałem go jakieś trzy lata, no i niestety poszła taśma z połączeniami elektroniki i to podobno przez zoomowanie :neutral: . Więc obiektyw bardzo fajny ale krótkodystansowiec, jakby tego było mało nikt nie chce mi go naprawić. Jeśli ktoś z was zna jakiegoś magika to proszę o jakiś namiar. pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2008   

A co na to serwis?
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Krótka piłka: Od jakiegos czasu uzywam Pentaxa 28-70/4 AL i szkło to optycznie bardzo mi odpowiada, daje zadowalającą mnie ostrość, ładnie oddaje kolory, no optycznie się nie czepiam. Gorzej z mechaniką - jest total tandetna, mam wrażenie że lada moment będę soczewki z podłogi zbierał no i kręci mordą przy ostrzeniu co ma znaczenie w sytuacji gdy chcę zaatakować system Cokin P. I tu pytanie: Jak OPTYCZNIE wyjdę na zamianie? Uzywał ktos obydwu tych szkieł i ma porównanie? Jeśli Tamron jest optycznie słabszy (nie powinien...) od FA to odpuszczę i się pomęczę - nie będę poświęcał jakości obrazu dla mechaniki...
 
 
BigTomala 
Nowy
Patrzący inaczej...



Posty: 2
Skąd: GDAŃSK
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

Mam pytanie odnośnie w/w obiektywu. Czy przesłona np w trybie AUTO zawsze ustawiona jest na wartość f2.8 ? Czy powinna się zmieniać w zależności od warunków oświetlenia (przesłona /czas) ? Posiadam body Minolta Dynax 5D. W ustawieniach manualnych oczywiście można zmieniać ustawienia przesłony ale w trybach "tematycznych" wartośc f2.8 jest jakby domyślna (a nie zawsze porządana) w pełnym zakresie ogniskowych. Dodam, że obiektyw mam od dzisiaj i nie wiem czy to pewna prawidłowość ? Pozdrawiam.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

Muszę powiedzieć że mi namieszaliście w głowie. Po testach i wielu samplach byłem w 100% zdecydowany na zakup. Czy rzeczywiście jakość tych obiektywów jest taka jak i ich serwisu tj. wątpliwa? Jak bardzo muszę się bać? Szczerze mówiąc trudno mi znaleźć alternatywę. Pentax FA* o podobnym zakresie i świetle to kilka tysięcy dolarów... To jakieś nieporozumienie. Ile dostanę gwarancji i czy można ją rozszerzyć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9