Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 40D - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   Canon 40D - test cyfrowej lustrzanki

Dziś mamy przyjemność zaprezentować test najnowszej lustrzanki Canon 40D, mającej premierę pod koniec sierpnia tego roku. Jest to aparat, który ma zastąpić niewiele różniące się od siebie modele 20/30D. Sympatycy dwucyfrowej serii EOS wiązali duże nadzieje z 40D. Czy producent sprostał ich oczekiwaniom? Zapraszamy do testu Canona 40D, w którym pokazujemy wszystkie wady i zalety najnowszego EOS-a.

http://optyczne.pl/57.1-T...0D_Wst%EAp.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Wreszcie :-)
Aparat fajny, ale chyba na kolana az tak nie powali... Darki bardzo dobrze wypadly, szumy na wysokich iso tez, ale mnie jako laika troche dziwi, ze rozdzielczosc sie nie zwiekszyla.
Co do mydlanych zdjec-na "0" faktycznie mydlo, az boli, ale na "3" jest ok. "7", jak dla mnie, nie do zaakceptowanie.
Panowie, czapki z glow za test, napracowaliscie sie i za to Was lubimy :D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Tylko luknąłem i od razu na pierwszej stronie babol. Canon ma w specyfikacji matrycę CCD a z tego co wiem jest to jednak CMOS :wink:
U was D200 ma ekranik 3 cale a 40D 2,5 cala, jest chyba odwrotnie :lol:

Arek, następnym razem przesyłaj mi testy Canonów na e-maila przed publikacją. Co jak co, ale w Canonie to szybko wszelkie potknięcia zobaczę 8)
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

MM, oj tam od razu babole....;) Zapytam o zgodę Naczelnego, żeby Ci następnym razem podsyłać tabele do układania. Bo ja - tak po cichu mówiąc - to nie mam do nich cierpliwości;-) Przepraszam za te byki i dzięki za uważne czytanie!
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

2,5 czy 3 cale niewielka roznica, a jakosc mizerna... To, slusznie wytknieta, chyba najwieksza wada. A milo zobaczyc na wyswietlaczu czy zdjecie "wyszlo". I wcale LiveView nie potrzeba.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Dla mnie wzorcem wyświetlacza to jest ten w Nikonie D200. Całkiem fajny jest ten maluch w 20D. to co ma 30/40/5 D to kaszanka, i tak sytuację ratuje histogram, ostrość... bardziej na nosa. Jeżeli na monitorku jest ok. to musi być ŻYLETA :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Ten maluch w 20D jest dla mnie lepszy niż ta nieczytelna locha w 40D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Jak widać 40D wymaga jeszcze dopracowania. Ja sobie teraz poużywam służbową czterdziestkę a na własność ...poczekam jak wyjdzie 50D :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Nie powala na kolana ten Canonik. Szkoda. To może być porażka Canona w segmencie aparatów tej klasy. Kurcze co Oni sobie myślą, że klienci mają źle w głowach. Przecież Ci bardziej niezdecydowani przejdą na Nikosia jak tylko się pokaże w sklepach D300.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

...no i doczekalem sie testu :D :D :D , potwierdzil moje spostrzezenia w Krakowie, juz tam prawie sie wyleczylem z 40d, ale z czekalem na profesjonalny test i........potwierdziolo sie .....dalej sobie pouzywam moja kulawa i postrzelona :) przes serwis na zytniej trzydziestke.....coz znow jestem zmuszony im wyslac do kalibracji i czysczenia. ( a na konto nowego body kupimy np. 70-200L f4 IS USM)

.....albo Canon zastosuj taktyke Nikona z d40 i szybko wypusci na rynek 50d... albo znow bedzie odstawal od konkurencj........zobaczymy...

ps.
...a tak z innej beczki czy paprochy moga sie dostac pomiedzy filtr poczerw. a matryce :?:
Ostatnio zmieniony przez 007areka Nie 21 Paź, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

NO w serwisie różne rzeczy mogli robić
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Arek napisał/a:
NO w serwisie różne rzeczy mogli robić


... :shock: :evil: beda sie w piekle za to smazyc :!: :!: :!: ja pewnie tez ze oddaje w takie rece sprzet :D :D
...troche potestowalem go dzisiaj...dwie czarne kropy ktorych niczym usunac sie nie da...FF jakie bym szklo nie zalozyl...reszta chyba ok, taki efekt ich pracy :(
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Mnie cieszy coś jeszcze... z tekstu wynika, że w Redakcji znajduje się Canon24-70/2.8 L :lol:
Ciekawe jak wypadnie w testach :P
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Rozwiązuje się po trosze zagadka jakie to e-L-ki będą na tapecie w najbliższym czasie.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Cytat:
...Możemy więc ufać, że każdy obiektyw 50 mm dobrej klasy, dla f/16, da taką samą rozdzielczość. Rozdzielczość ta zostanie dodatkowo ''popsuta'' przez matrycę. Nie zostałaby ''popsuta'', gdyby matryca miała nieskończoną ilość, świetnej jakości pikseli. Każdy inny detektor będzie miał wpływ na pogorszenie jakości obrazu. Im lepsza więc matryca, tym to pogorszenie mniejsze.

To jest bzdura jakich mało. Im wyższa rozdzielczość matrycy, tym zjawisko dyfrakcji będzie bardziej widoczne i w przypadku 10MP matrycy APS-C stanie się to szybciej, niż w przypadku matrycy 8MP (krążki Airy'ego szybciej przekroczą krytyczną wielkość 2 pikseli), w związku z czym całkowita rozdzielczość układu będzie podobna. Dyfrakcja poważnie wpływa na rozdzielczość układu już powyżej f/11, więc oczywistym jest, że nie zmierzycie wyższych rozdzielczości przy f/16. Dodatkowo, aparaty z mnożnikiem 1.5 będą osiągały ciut lepsze wyniki, ze względu na większą powierzchnię pojedynczego fotodetektora. Kolejnym elementem, który ignorujecie zupełnie jest filtr AA - wystarczy, żeby był odrobinę silniejszy, by wyniki zostały całkowicie wypaczone...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13