Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 135 mm f/2L USM
Autor Wiadomość
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

Paweł_G napisał/a:
Zdjęcia tym szkłem zrobione na ff przy f2,0 urywają jaja
Bez przesady.
Jeszcze ktoś pomysli, że jak kupi sobie takie szkiełko i pstryknie byle co, to będzie wielkim fotografem. :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 01 Paź, 2011   

B o g d a n napisał/a:
Paweł_G napisał/a:
Zdjęcia tym szkłem zrobione na ff przy f2,0 urywają jaja
Bez przesady.
Jeszcze ktoś pomysli, że jak kupi sobie takie szkiełko i pstryknie byle co, to będzie wielkim fotografem. :razz:


A tam, niczego nie pstryknie bo pomyśli, że jak pstryknie to mu jaja urwie ;-)
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011   

Mam ten obiektyw, ale rzadko go używam.
Trudno nim zrobić dobre zdjęcie na przysłonie 2.0 a na większych używam innych szkieł.
Przy odległości obiektu (twarzy) 3 metry od aparatu głębia ostrości ma ok. 1 cm, co sprawia, że nawet dobrze trafione zdjęcie nie całe jest ostre i często spotyka się z krytyką.
Używam go tylko gdy za modelem jest jakieś brzydkie tło i chcę je rozmyć, w innych przypadkach wolę 70-200 f4 IS.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011   

henk napisał/a:
Przy odległości obiektu (twarzy) 3 metry od aparatu głębia ostrości ma ok. 1 cm
Ma ok. 4cm jak już. A na FF nawet 6cm.
henk napisał/a:
co sprawia, że nawet dobrze trafione zdjęcie nie całe jest ostre i często spotyka się z krytyką.
Dobrze trafione zdjęcie jest ostre tam, gdzie powinno być ostre i ma GO taką jaką założył sobie autor.
henk napisał/a:
w innych przypadkach wolę 70-200 f4 IS.
Taa... :roll:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

henk napisał/a:
Mam ten obiektyw, ale rzadko go używam.



henk napisał/a:
Używam go tylko gdy za modelem jest jakieś brzydkie tło i chcę je rozmyć, w innych przypadkach wolę 70-200 f4 IS.


to się nazywa zrozumienie tematu :lol: :razz:
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Mogę dać Wam jeszcze więcej powodów do radości informacją, że wolę stabilizację od światła.
Amatorszczyzna, co nie? :wink:
Podobnie wolę zoomy od stałek.
To już całkowita profanacja tego zacnego portalu!
Chyba dostanę bana :mrgreen:
A wracając do tytułowego obiektywu, to cena jest sporo zawyżona, jak na takiego staruszka.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

henk napisał/a:
A wracając do tytułowego obiektywu, to cena jest sporo zawyżona, jak na takiego staruszka.
A co ma cena do wieku? :roll:
Hm... weźmy takiego Nikkora Noct'a. Stary dziad a taki cholernie drogi - wszak to zwykła 50ka... ;)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Akurat zómy mają tę zaletę, że są uniwersalne. Ze stałką często trzeba kombinować.
Wiem, że za jakiś czas na spaceru kupię 24-105.

Każdemu wedle potrzeb i upodobań :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

henk napisał/a:
Mogę dać Wam jeszcze więcej powodów do radości informacją, że wolę stabilizację od światła.
Amatorszczyzna, co nie? :wink:
Nie - ignorancja...
henk napisał/a:
Podobnie wolę zoomy od stałek.
Dawałeś wielokrotnie dowody swojej znajomości tematu w różnych wątkach, tak że... No comments... :roll:
MC napisał/a:
kurat zómy mają tę zaletę, że są uniwersalne. Ze stałką często trzeba kombinować.
A to wada?... :twisted: Scyzoryk też jest uniwersalny, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zabierze się nim za naprawę samochodu...
MC napisał/a:
Wiem, że za jakiś czas na spaceru kupię 24-105.
Jakoś mnie to nie dziwi... :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

jaad75 napisał/a:
A to wada?... Scyzoryk też jest uniwersalny, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zabierze się nim za naprawę samochodu...

No i pojawia się pytanie - czy amator musi "naprawiać samochód" czy też wystarczy, że będzie jeździł nim do pracy i w razie czego odwiedzi serwis i zleci coś profesjonalistom?
jaad75 napisał/a:
Jakoś mnie to nie dziwi...

Cieszę się, że tak dobrze mnie znasz.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

MC napisał/a:
No i pojawia się pytanie - czy amator musi "naprawiać samochód" czy też wystarczy, że będzie jeździł nim do pracy


z tego co pamiętam akurat henk, zarabia (przynajmniej tak zarejestrowałem z wcześniejszych wypowiedzi) na fotografii, natomiast mozna się spierać kiedy to ktoś staje się profesjonalistą a kiedy dalej jest amatorem mimo tego iż czerpie z tego korzyści finansowe.

jaad75 napisał/a:
Jakoś mnie to nie dziwi... :razz:


nie powiem, żeby mi również zrobiły się jakieś duże oczy


henk napisał/a:
że wolę stabilizację od światła.

henk napisał/a:
Podobnie wolę zoomy od stałek.


Nikt nie może a przynajmniej nie powinien zabraniać komuś robienia sobie krzywdy, to jest wolny kraj i każdy może sobie robić "pod górkę" jak mu sie tylko podoba. Dodać mozna tylko, że niewiedza nie boli a to czasem pogłębia marne wyniki :razz:

henk napisał/a:
A wracając do tytułowego obiektywu, to cena jest sporo zawyżona, jak na takiego staruszka.


rozpatrywanie tego tematu w kategorii "staruszek" jest brakiem zrozumienia zagadnienia.

henk napisał/a:
To już całkowita profanacja tego zacnego portalu!
Chyba dostanę bana :mrgreen:


henk, chcesz być fajny ?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Panowie chyba przesadzacie, henk nie jest jedyną osobą która preferuje zoomy zamiast stałek, znam kilka osób które myślą podobnie i robią foto zawodowo. Nie każdy musi kochać "zoom w nogach" ;)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011   

goltar napisał/a:
Nie każdy musi kochać "zoom w nogach"

I jak widac, nie kazdy musi dostrzegac roznice obrazka z 70-200/4IS i 135L :wink:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Paź, 2011   

goltar napisał/a:
Nie każdy musi kochać "zoom w nogach" ;)


i nikt tego nie napisał ani nikt tego nie twierdzi, zoomy świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach, z tym że nawet amator kuma gdzie leży przewaga stałek.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011   

jaad75, kozidron, tak bardzo chcecie mi dowalić, że już nawet nie piszecie na temat tytułowego obiektywu.
Wracając do 135L, to do moich zastosowań zdecydowanie bardziej pasuje mi 70-200.
Teraz fotografuję różne uroczystości w moim mieście.
Robię na 40D, na szeroko mam 17-55 IS.
135L kupiłem z myślą o ślubach i sesjach pozowanych, ale mało tego robię, więc chyba sprzedam tą stałkę.
Mam jeszcze 100L macro i ten ma u mnie szersze zastosowanie dzięki stabilizacji.
Sunders, dla mnie jedyną różnicą jest głębia ostrości, która nie zawsze mniejsza znaczy lepsza.
Nie sugeruję się wyliczeniami fachowców, tylko patrzę na zdjęcia, stąd mój poprzedni tekst o 1cm głębi ostrości.
Zdarzało się, że ostrość złapała mi się na nasadę nosa między oczami i same oczy już były mniej ostre.
Ja teraz nie robię ślubów (przynajmniej nie zarobkowo, bo czasem robię przysługę znajomym), ale znam przynajmniej jednego ślubniaka, który po dumnie rozgłoszonym przejściu na stałki, wrócił po cichu do zoomów.
Z resztą temat ,,stałki kontra zoomy" był już wałkowany w wielu wątkach i wszyscy znamy zalety jednych i drugich.
Gdyby stałki we wszystkim przewyższały zoomy, to wcale nie byłoby zomów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9