Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu FujiFilm FinePix S-8000fd
Autor Wiadomość
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   Test aparatu FujiFilm FinePix S-8000fd

Zapraszam do lektury naszego najnowszego testu oraz do podzielenia się z swoimi uwagami dotyczącymi naszego materiału oraz samego aparatu:

http://www.optyczne.pl/in...arat&test_ap=58

konrad
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Wielu bedzie wam wdziecznych za ten test. Bardzo wdziecznych.
Fuji schodzi na psy. Olewa klientow.
Kiepski soft w ostatnich modelach (w f40fd jest praktycznie taki sam i po wczorajszej wizycie w muzeum jestem ciezko zniesmaczony).
Detekcja twarzy kuleje (podobnie jest w f40fd - lekki obrot twarzy i jej nie znajduje).
Calkiem sesnsownie prezentuje sie stabilizacja, ale stosunkowo niewiele mozna powiedziec na podstawie zalaczonych zdjec. Wy pewnie po zrobieniu ich wiekszej ilosci macie nieco lepsze rozeznanie.
 
 
filozof 
Początkujący



Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Dziękuję za test. Właśnie jestem na etapie doradzania znajomym odnośnie zakupu kompaktu i Fuji był brany pod uwagę.
Testy megazoomów dowodzą, że nie da się zbudować taniego obiektywu o znacznej krotności ogniskowych i przyzwoitej jakości i wydaje się, że sensownym maksimum jest zoom optyczny 10X.
Soft w aparacie zapewne można dopracować eliminując błędy mniej lub bardziej. Z kiepską optyką nie zrobi się nic...
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Fuji mógłby być znacznie lepszy, gdyby jakiś inżynier/projektant spędził nad nim jeszcze jeden wieczór. Dlaczego? Jak wytłumaczyć fakt, że Fuji prezentuje kilka nowych kompaktów jednocześnie i każdy z nich ma face detection v2.0 (ponoć rewelacyjny)... każdy poza najdroższym S8000fd :-/ Podobnie z matrycą Super CCD To tak jakby Porsche zdecydowało się zrobić model kiepskim dieslem w cenie 911-tki...

Dużo błędów generuje sam Soft, co widać po problemach z autofokusem, czy samym menu. Do tego stabilizacja matrycy przy takich zoomach, to za mało. Do tego doszły "typowe" ułomności tego typu sprzętu: spora aberracja, dystorsja i winietowanie na dużym poziomie etc.

Z nieoficjalnych informacji wiem, że produkcja tego aparatu ma się wkrótce zakończyć, czyli Fuji chyba się gapnęło że to "niewypał".

konrad
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Albo projektant spędził tyle czasu ile trzeba, natomiast znacznie więcej uwagi poświęcił mu księgowy...
 
 
stanmig 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Z nieoficjalnych informacji wiem, że produkcja tego aparatu ma się wkrótce zakończyć, czyli Fuji chyba się gapnęło że to "niewypał".

No i jakoś się nie zakończyła. Dodano mu tylko 2 mp czyli więcej szumu.Recenzje Fuji 8000 na"photographyblog" i "imaging-resource" są pozytywne.Fakt że żadna "hybryda " nie jest ideałem ale przecież przeznaczona jest z założenia do amatorskiego wykorzystania(Ja cykam i przeglądam na kompie o drukowaniu w ogóle nie myślę mimo że posiadam "kadyszkę").Po godzinnym gapieniu się na testy porównawcze na http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Doszedłem do wniosków nastepujących:panas fz 18ma najchłodniejsze kolory w stosunku do nowego olka 570 i fuji8000 (dla mnie te z fuji-najlepsze) najmniej szumi(za nim fuji a na końcu nowośc szumiąca jak cholera .Obiektywy "Olka i Panasa lepiej rysują od Fuji zwłaszda na krawędzi ale nie jest to dla mnie jakas powalajaca różnica.Wszystkie te aparaty robią ładne zdjęcia do iso 400 (do amatorskiego wykorzystania oczywiście )ale nie wszyskie równie ładnie kosztują.Najtańszy i generujący jak najmniej dodatkowych kosztów
jest Fuji 8000- karty SD i baterieAA,a w chwili obecnej do wzięcia ze sklepu za 719zł:-))) to jest tylko 100-150 złotych drożej niz w stanach co czyni jazde po aparacik za ocean nieopłacalną.Fuji 8100
ma znacznie lepszą (dla sprzedawcy) cenę i pewnikiem więcej szumni stad brak testów porównawczych.Wszyskim "napalonym" na nowośc olka radziłbym dac sobie na wstrzymanie i to pół roku póki ceny nie spadną.Jjego aktualna wartośc to 800 zł w stanach, 1000 w UK i niewiedziec dlaczego 1250-1400 w naszej krainie uśmiechu.
A ja cóż ... zamiast przepłacac i wydawac silna złotówkę na dodatkową szklarnię której jak przychodzi ta chwila co trzeba nie ma czasu albo nie chce sie założyc ,stanę sie wkrótce wesołym posiadaczem "przestarzałego" fuji 8000 .Zrobię tak bo wierzę zagranicznym forom testującym amatorskie aparaty z punktu widzenia amatorskich potrzeb ich użytkowników , w oderwaniu od kwestii szumu zdjęcia zrobionego murzynowi w nocy pod koszulą i to do tego na łan million ISO...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14