Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   Test obiektywu Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=159

Zapraszam do lektury!
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

No i po... hm... w sumie to sigma ma tylko lepszy bokeh, jak dla mnie ;) Ale sam nie macałem i tak na prawdę to co mogę o tym wiedzieć :neutral:
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

W czepkum sie rodził :)
Pierwszym szklem dokupionym przeze mnie do mojej D90 byl AF50/1,4 D i jak widzę - świetnie zrobiłem :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

nazgul, wolisz lepsze zachowanie w centrum przy f/2 niż lepsze brzegi wszędzie, tak? Chyba też bym wolał. A jak bzyczenie wersji D na Twoim D90? Przeszkadza czy nie?
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Hmm, zastanawiałem się kiedyś nad zmianą af50/1.4 na afs50/1.4.
Z testu wynika, że jednak nie warto.
Szkoda.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Ale przy kupowaniu 50/1.4D czy 50/1.4G albo zamianie z 50/1.8 to lepiej kupić nowszą wersję :)
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

kolejny test gdzie ta 50tka niczym specjalnym nie zachwyca - a liczylem na duzao lepsza prace pod swiatlo.
Mam 50 1.4D i ostrosc na d700 jest calkiem ok. natomiast caly czas mam wrazenie ze na dlaszych odleglosciach przedmiotowych moja 50tka pentaxa pracowala duzo lepiej niz 50 1.4D
 
 
nazgul 
Entuzjasta
Leń



Posty: 514
Skąd: 127.0.0.1 Warszawa
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

komor napisał/a:
nazgul, wolisz lepsze zachowanie w centrum przy f/2 niż lepsze brzegi wszędzie, tak?


Nie zauważyłem złego zachowania na brzegach kadru :) A biorąc pod uwagę że za moje szkiełko dalem 750 zlotych w idealnym stanie to wiesz... ;)

komor napisał/a:
Chyba też bym wolał. A jak bzyczenie wersji D na Twoim D90? Przeszkadza czy nie?


Absolutnie nie. Ale ja nie jestem dobrym adresatem takich pytań bo przesiadłem się z FA 1,4/50 :)
 
 
Cold
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Sory za OT, ale czy laleczki na fot.2 ułożono tak z premedytacją? :mrgreen:
 
 
DonYoorando 
Nowy



Posty: 7
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

z tą ostrością na przysłonach 1,4-2,8 w stałkach to jest tak, że przydaje się przy robieniu zdjęć o zmroku: obrazów, elewacji i niewiemczegojeszcze. zasada ustawiania ostrości na oczy jest ok, ale które konkretnie :roll: dobry obiektyw portretowy to AF z manualnym doostrzaniem, ładny bokeh, dobra praca pod światło. szukałem ostatnio jakiegoś manualnego szkła 50/1,4 i we wszystkich testach zbiorczych to samo: miękko na początku później b. dobrze.
ładny ten nikkor i tani i b. dobry ale czy pałętając się po kieszeniach, torebkach jako obowiązkowy zestawu element niezapaproszy się? coś wiadomo o uszczelnieniach.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

szkiełko moim zdaniem jest drugą najlepszą 50tką z AF zaraz po Sigmie 50/1.4 - używalna od 1.4, ostra pewnie od 1.6 w pełnym kadrze, żylasta od 2.8... do tego AF-S, super wyposażenie i sporo tańsza od Sigmy (zarówno przy kupnie jak i akcesoriach)
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Mnie tam jakoś ten test nie zachęcił do zakupu.
Może się on przydać tylko posiadaczom korpusów bez silnika AF.
Pozostali mają dużo tańszą pięćdziesiątkę bez silnika, a ja, pomimo posiadania D60, nie dam zarobić Nikonowi i wezmę Sigmę 50mm f1.4.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

mavierk napisał/a:
szkiełko moim zdaniem jest drugą najlepszą 50tką z AF zaraz po Sigmie 50/1.4 - używalna od 1.4, ostra pewnie od 1.6 w pełnym kadrze, żylasta od 2.8... do tego AF-S, super wyposażenie i sporo tańsza od Sigmy (zarówno przy kupnie jak i akcesoriach)

Co racja to racja. Coraz bardziej ciągnie mnie system Nikona i szkiełka, jakie wypuszczają.
I przydałyby sie odświeżone wersje takiej, 50tki i 35tki w Canonie. Bo na chwilę obecną żeby mieć taką ostrość jak w tanim Nikorze 35/1.8 musiał bym zabulić parę tysięcy za eLke. Choć znając Canona to może i wypuści jakieś tanie stałki tyle, że pewnie wykonanie będzie w stylu 50/1.8II - żałosne.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

mavierk napisał/a:
szkiełko moim zdaniem jest drugą najlepszą 50tką z AF zaraz po Sigmie 50/1.4

Ale canona 50/1,4 wyprzedza niewiele :???: Systemu bym dla niej nie zmienił :razz:
Spodziewałem się więcej po tym nowym nikkorze :???:
henk napisał/a:
nie dam zarobić Nikonowi i wezmę Sigmę 50mm f1.4.

Też bym tak zrobił :smile:
 
 
sndbk 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: J.Góra
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Wolałbym nikkora. Przed zakupem powstrzymuje mnie tylko to, że nie mam FF.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15