Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S 14-24 mm f/2.8G ED
Autor Wiadomość
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Ten post i kolejne wydzieliłem z innego tematu. goltar

i nie założysz mu filtra więc w moim przypadku np o kant dupy z nim ;)
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 26 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

razthaman napisał/a:
i nie założysz mu filtra więc w moim przypadku np o kant dupy z nim ;)
Jak się bardzo uprzesz, to założysz, tylko po co?
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

jaad75 napisał/a:
razthaman napisał/a:
i nie założysz mu filtra więc w moim przypadku np o kant dupy z nim ;)
Jak się bardzo uprzesz, to założysz, tylko po co?


hmm no ja sobie nie wyobrażam pracy z krajobrazem (a 14 - 24 to chyba przyjemny zakres do krajobrazu?) bez filtrów, do studia spoko
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

To już nie te czasy, żeby bez filtrów nie dało się podejść do krajobrazu. Zresztą to nie jedyny UWA, na który (teoretycznie) nie można założyć filtra.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

jaad75, przedwczoraj nie wiedziałeś po co są zoomy, a dzisiaj pytasz po co są filtry :???: :razz:
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

jaad75 napisał/a:
To już nie te czasy, żeby bez filtrów nie dało się podejść do krajobrazu.


efekty podchodzenia bez filtrów są mierne zazwyczaj, mnie to bynajmniej nie zadowala, dlatego wg mnie to szkło jest skonstruowane bez sensu, ew. do reporterki i studia, co swoją drogą jest zrozumiałe, w fotografii krajobrazowej nie ma wielkich pieniędzy
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

razthaman napisał/a:
efekty podchodzenia bez filtrów są mierne zazwyczaj, mnie to bynajmniej nie zadowala
Mylisz się i to bardzo. Większeść filtrów da się zasymulować bardzo dobrze, kwestia naświetlenia pliku przed obróbką. A poza tym powiedziałem, że na upartego da się założyć holder.
Ostatnio zmieniony przez jaad75 Wto 26 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

może źle się wyraziłem, w pewnych okolicznościach niczym nie zastąpisz filtra i nie pisz mi o hdr-ach np
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

razthaman napisał/a:
w pewnych okolicznościach

W pewnych okolicznościach - patrz wyżej.
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

ja się nie będę kłócił, ja tam mam swoją filozofię fotografowania, Ty masz swoją :)

pozdrawiam serdecznie :)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Używałem to szkiełko przez 2 miesiące z D700 ale w końcu sprzedałem. Do pomieszczeń rewelacja. Na powietrzu brakowało mi możliwości przykręcenia polara (jaad75 tego trudno symulować) ale jeszcze bardziej denerwowały mnie odblaski. Do tego wymiary tego szkła - musiałbym zmieniać i torbę i plecak gdybym chciał je zostawić na dłużej. O wadze nie wspominam bo to akurat mi za bardzo nie przeszkadzało. Bardzo trzeba uważać na przednią soczewkę. Poza odblaskami optycznie świetny. Strasznie się na niego ludzie gapią :wink:
 
 
ilDottore 
Bywalec



Posty: 114
Skąd: Irlandia
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Ja też mam UWA z wystającą soczewką (zgadzam się, że to strasznie ludzi przyciąga... często muszę opowiadać o szkle zamiast robić fotki! :) ) i robię landszafty bez filtra.
Nie mówię, że dobrze mi z tym, ale w sumie to nie wiem, z czym miałbym więcej p(***)nia: z Photomatixem czy z holderem i filtrami... Tak czy owak: o landszaft na dobrym poziomie nie jest łatwo.
Mamy więc dwie szkoły: z filtrem i bez filtra... Prawdziwi mężczyźni oczywiście bez filtra! :D
Już lubię tego Nikona... :D
Tyle że kiedyś widziałem test gdzieś w sieci - jakość optyczna tego Nikona jest minimalnie (nie dramatycznie) lepsza od Canonowskiego 16-35, za to potem testujący podłączył Distagona... i była masakra.
Distagon ładnie pogodził te szkiełka. Cropy z nich wyglądały w porównaniu do Zeissa jak robione przez denka od butelek. :D
Co oczywiście jest łatwe do przewidzenia w konfrontacji zoom vs. stałka...
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

ilDottore napisał/a:
nie wiem, z czym miałbym więcej p(***)nia: z Photomatixem czy z holderem i filtrami...


wg mnie to jest właśnie złe podejście
 
 
ilDottore 
Bywalec



Posty: 114
Skąd: Irlandia
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Co złego w Photomatixie? Albo mamy erę cyfrową albo poprzedni wiek...
Polara sobie nie zasymuluję ale jaki problem podciągnąć kontrast i kolory?
Do tego Photomatix daje mi nieskończoną ilość filtrów gradual, co wychodzi znacznie taniej.
Pozostaje problem odbić światła od wody ale jakoś idzie przeżyć bez tego.
Poza tym dobrych polarów dla mojej średnicy szkła jeszcze nie wymyślono. Nie jest przyjemnie oglądac niebo zrobione na 12mm w ciapki w różnych odcieniach, bo polar nie wyrabia, albo źle go przekręciłem...
Także temat filtrów sobie odpuszczam.
Tutaj kilka moich landszaftów z Sigmy 12-24:
1/ Żadnych filtrów:
http://www.flickr.com/pho...379950/sizes/o/
2/ Piękny błękitny gradual z Photomatixa :D :
http://www.flickr.com/pho...302770/sizes/o/
3/ Gradual ND z Photomatixa - tutaj 50mm ale przykładu na szary gradual z UWA nie mogę znaleźć na moim flickrze:
http://www.flickr.com/pho...302762/sizes/o/
4/ Żadnych filtrów, bardzo trudne ujęcie, prosto pod słońce. Chmury prześwietlone ale na dole było zbyt pięknie... nie miałem wyboru.
http://www.flickr.com/pho...229891/sizes/o/
5/ Żadnych filtrów - dla odmiany łatwe warunki, słońce za plecami:
http://www.flickr.com/pho...897197/sizes/o/
Ostatnio zmieniony przez ilDottore Wto 26 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   

Nie mówię, że używanie narzędzi cyfrowych to zło, ale efekty są znacznie lepsze, jeżeli to będzie wspomożeniem zamierzonego efektu "optycznego".

Nie mówię też, że nadużywanie polara jest dobre :mrgreen: :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15