Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon-EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS USM
Autor Wiadomość
fotograficzna ciamajda
Początkujący


Posty: 49
Skąd: fotograficzna pustynia
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   canon

Arek napisał/a:
Codziennie pisze do Canona w tej sprawie, ale dranie nie odpisują ;)


bo maja klienta w d... . Dlatego nie odpisują :twisted: . Nie od dzisiaj to wiadome. Handel odbywa się na zasadzie "chcesz to bierz a nie chcesz to se poszukaj innego systemu".
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

fotograficzna ciamajda napisał/a:
bo maja klienta w d... . Dlatego nie odpisują . Nie od dzisiaj to wiadome. Handel odbywa się na zasadzie "chcesz to bierz a nie chcesz to se poszukaj innego systemu".


Szkoda że tak myślą bo na 100% , jakby wyszedł zamiennik na C 100-400 to bym kupił ten starszy model ponieważ tak myśle Canon spóścił by troszke z ceny a tak pewnie trzeba bedzie kupić Sigme 150-500 :neutral:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

kowalenko777 napisał/a:
Szkoda że tak myślą bo na 100%
Szkoda, że Ty też tak myślisz, bo jakbyś tak nie myślał, to oddałbyś mi połowę swojej pensji :)
 
 
kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

:razz: jużpołowę wydałem :mrgreen: :mrgreen:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

kowalenko777 napisał/a:
a tak pewnie trzeba bedzie kupić Sigme 150-500 :neutral:


Błąd, ja bym się nigdy na tę Sigmę nie zamienił.
 
 
kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

Dzieki MM
to była podpucha hihhi
Wiem że C jest najlepszy ,dzieki za potwierdzenie mojej tezy :grin: :grin:
Pozdrawiam serdecznie :mrgreen:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

mam pytanie, czy canon zmieniał cos w tym szkle w ostatnich latach? bo na jednej ze stron pewien użytkownik tego obiektywu napisał cos takiego:

got a new lens (2008) and I can tell the difference with the one that I had 4 years ago. Canon did improve this lens. Better at 400mm , no lockups (due to a newer IS design I suppose) .

czy ktos może potwierdzić takie zmiany? bo osobiście o takowych nie słyszałem. w sumie jeśli to prawda to tłumaczyłoby to moze czemu canon nie wprowadza następcy tego szkła.

calos tutaj:http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=19&sort=7&thecat=27
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

Bardzo ciekawe: nowa soczewka=być może lepsza praca pod światło, nowy IS=być może bardziej wydajna niż 2EV=spełnienie oczekiwań wielokrotnie powtarzanych na tym forum :idea:
Wydaje się ZBYT PIĘKNE ABY BYŁO MOŻLIWE/i to bez zmiany ceny w euro i usd/ :?:
Gdyby ktoś zdobył oficjalne potwierdzenie takiej informacji, to może przydałoby się uzupełnienie testu tego obiektywu :?:
Też jestem zainteresowany :!: :smile:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

mam to szkło z 2008 roku i mimo najszczerszych chęcie raczej nie potwierdzę rewelacji.... :sad:

jeśli chodzi o ostrość na 400mm to raczej kwestia danego egzemplarza, a co do is, to jest jakie jest i lepiej użyć krótszego czasu niż ślepo zawierzyć "wibrującej soczewce"... :smile:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

szkoda :neutral: a juz mialem nadzieje ze jednak canon wpadł na to ze wypadałoby poprawic co nieco. tak jeszce mysle nad jedna kwestia: czy jest mozliwe (zakladajac ze jednak obiektyw zostal poprawiony) że rozne serie trafiaja do róznych krajów?

no i dwa: no lockups (due to a newer IS design I suppose) .
czy chodzi o blokadę zoomu?? jesli tak po tej wypowiedzi można stwierdzić ze jedne obiektywy je mają a inne nie :roll: a to sugeruje ze cos zostało zmienione.

albo sztab canona pracuje i wypisuje takie rzeczy na necie a potem tacy jak ja to czytają i główkują zamiast uczyć sie na egzaminy :mrgreen: :razz:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

kufel, nie bardzo powiem szczerze rozumiem "no lockups" w sodniesieniu do is....

a co do różnej jakości to 100-400 mam "jako prezent" ze stanów, a 70-200 z polskiej dystrybucji i powiem ,że tak do jednego jak /z małym zastrzeżeniem/ do drugiego nie mam uwag.
w 70-200 ciut za ciężko chodzi pierścień zoom, ale to szczegół, to zupełnie inna waga grupy soczewek niż np. w 17-40, więc i opór przesuwu musi być chyba większy.
oba szkła mają genialne odwzorowanie /którego ja nie potrafię jeszcze wykorzystać/ , może mam szczęście, ale jak na razie do szkieł nie mogę mieć najmniejszych zastrzeżeń..........
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

kufel napisał/a:
czy jest mozliwe (zakladajac ze jednak obiektyw zostal poprawiony) że rozne serie trafiaja do róznych krajów?
To już teoria spiskowa ;)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

No toco robić:
1.czekać na nowy C100-400 :?:
2.czekać nba spadek cen :?:
3.kupować to co jest za tyle ile kosztuje :?: :sad:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Ja bym kupował aktualną wersję C100-400. Jego następca będzie pewnie kosmicznie drogi. Pytanie czy teraz, czy za kilka miesięcy, to zależy głównie od kursów walut. Jeśli nawet waluty zaczną tanieć, to pewnie nie będzie to proces szybki...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

goltar napisał/a:
Jeśli nawet waluty zaczną tanieć, to pewnie nie będzie to proces szybki...
na dodatek przez kryzys z pewnością canon wstrzyma się z wydawaniem nowych szkieł - mniej kasy na innowacje technologiczne + mniejszy popyt (chociaż w sumie jeśli chodzi o 100-400 to chyba nie ma co się martwić :D )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14