Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon-EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS USM
Autor Wiadomość
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Aktualnie mam 100-400L z 2007 r i jest ostrzjszy już "na oko" od 300 f4.0 L IS który to z koleii był z 2003 r. Chyba, żę to kwestia egzemplarza :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Strix aluco 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS USM

Jestem ornitologiem amatorem z ciągotami do fotografii.
Mam 40D + 70-300 IS USM.
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu czegos ekstra ( tzn lepszego optycznie, trwalszego ).

Marzy mi się Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS USM, ale cena jak na razie odstrasza ( ponad 5.5 tyś PLN ).

Pytanie czy warto przesiadać z 70-300 na Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6L IS USM tzn. czy poza ogniskowymi i budową L-ki będzie różnica w jakości fotek ( bo opinie do których dotarłam są skrajnie różne ) ?

Pozdrawiam.
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Canon 100-400L na pewno jest zauważalnie lepszy optycznie. I myślę, że warto się przesiadać na to szkło. Ma lepszy zakres, lepszy AF, a sama jakość fotek też będzie lepsza. Zapytaj MM, on dużo korzysta z tego szkła i bardzo go sobie chwali.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

różnica będzie kolosalna!
w tej cenie , i przy tych ogniskowych, tylko 400/5.6 daje lepszy obraz!
af bezkonkurencyjny w stosunku do 70-300.
 
 
zakopiec 
Bywalec



Posty: 127
Skąd: Zakopane
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Posiadam 40D i między innymi 100-400.
Powiem tak, że foty są zadawalające do amatorskich zdjęć.
Zdjęcia ptaków gdzies w lesie, wcześnie rano i późno pod wieczór to raczej ciemno.
Mój zestaw pod względem Af jest bardzo dobry.
Miałem okazje porównać ostatnio sigmę 120-300 2.8 i powiem że oprócz światła jakość nawet wg mnie gorsza.

Do amatorki jak najbardziej.
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Strix aluco, przesiadłem się kiedyś tak właśnie, jak Ty planujesz i powiem, że nie żałuję. Jakość lepsza, zarówno optyczna, jak i mechaniczna. Jedyna rzecz, która będzie gorsza to IS. Skuteczniejszy jest w 70-300. Jednak większa waga 100-400 tworzy większą bezwładność zestawu i chyba to trochę rekompensuje. Takie mam wrażenie. Reszta to kwestia przyzwyczajenia. Nawet pompkę polubiłem ;) Polecam.
 
 
darek-dorado 
Rozmowny
darek



Posty: 376
Skąd: Krosno
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Mam to szkiełko, fotografuję głównie ptaki i jestem bardzo zadowolony, jednak z perspektywy czasu chyba wybrałbym teraz 400/5.6. Wszak 95% zdjęć i tak robię na ogniskowej 400mm do tego ze statywu, a jakość ze stałki jest wyrażnie lepsza, zwlaszcza bokeh ma dużo przyjemniejszy, jak dla mnie. No i podobno stałka ma szybszy AF, ale to informacja tylko ze słyszenia, sam nigdy nie porównywałem.
 
 
Strix aluco 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L IS USM

Dzięki za rady.

Jakby kosztował z 500-1000 PLN mniej to już by był mój.

Biję się z myślami czy warto wydać tyle kasy na zabawę..
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010   

Mi się udało po 4,5k nówkę, styczeń 2008. Po tyle powinien być, obecna cena chyba trochę zaszalała :(
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Ja nie żałuje ani złotówki wydanej na ten obiektyw... Strix aluco a co nim chcesz fotografować ?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Skoro jest ornitologiem-amatorem to pewnie ptaszki głównie... :smile:
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

krisv740 i darek-dorado wspomnieli o 400 /f5.6. Może być dobrym rozwiązaniem, ale obiektyw jest troszkę mniej uniwersalny (większa długość, brak IS w ogóle). Jeśli to 400mm ma być używane bardziej stacjonarnie, do ptaków i przyrody, to stałka 400mm będzie lepsza. Jeśli podróże, spotting, przyroda z marszu, krajobraz, to 100-400.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Baku napisał/a:
Skoro jest ornitologiem-amatorem to pewnie ptaszki głównie... :smile:
Racja, nie doczytałem :) Jeśli zdjęcia mają być robione z ukrycia to może jednak lepiej pomyśleć o stałce 400 f/5.6. Jeśli z ręki to w tym zakresie ceny trudno będzie znaleźć coś lepszego od 100-400. Może stabilizacja w 100-400 jest przeciętna jak na obecne standardy, ale warto ją mieć.
 
 
Strix aluco 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Dzięki za rady.

Za 4.5 tyś to ja bym go kupił bez zaglądania na forum ale te 5.5 tyś trochę mnie przeraża.

Wygląda ze chyba obejdę się smakiem i pozostanę przy 70-300.

Pozdrawiam.
 
 
JK 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 09 Lut, 2010   

Strix aluco napisał/a:
Dzięki za rady.

Za 4.5 tyś to ja bym go kupił bez zaglądania na forum ale te 5.5 tyś trochę mnie przeraża.

Wygląda ze chyba obejdę się smakiem i pozostanę przy 70-300.

Pozdrawiam.


Ja ostatnio miałem podobny dylemat. Kupiłem w końcu Sigmę 120 - 400 OS HSM http://optyczne.pl/126.1-..._DG_OS_HSM.html

Na razie miałem ją tylko raz w lesie i na pewno jest znacznie lepiej niż w przypadku Tamrona 70-300, którego wcześniej używałem.

JK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15