Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigma 10-20 - brak przełącznika AF/M
Autor Wiadomość
Torsen 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   Sigma 10-20 - brak przełącznika AF/M

Witam wszystkich
Mam pytanie. Zakupiłem właśnie (na odległość) obiektyw Sigma 10-20 mm 1:4-5,6 EX DC HSM. Zgodnie z załączoną instrukcją obsługi oraz wszystkimi fotografiami obiektywu, jakie znalazłem w sieci, w tym również na stronie producenta, obiektyw powinien posiadać przełącznik AF/M. Obiektyw, który otrzymałem, takie przełącznika nie ma. O co chodzi? Jakaś inna wersja, czy podróbka?
Obiektyw kupiłem w sklepie internetowym abfoto.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Torsen napisał/a:
podróbka?

:lol:
Obiektywy Sigmy to nie ajfon, żeby go Chińczycy podrabiali.

I jeszcze pewnie brzęczy Ci podczas ostrzenia?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Torsen grubo :roll: a mógłbyś wkleić fotkę tego obiektywu od strony "skali ostrości" bo aż nie chce mi się wierzyć :shock:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

A po co wklejać fotkę? Niech kolega napisze czy mu "bzyka" AF, ewentualnie jakie ma mocowanie. I wtedy wszystko będzie jasne.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

MC napisał/a:
A po co wklejać fotkę? Niech kolega napisze czy mu "bzyka" AF, ewentualnie jakie ma mocowanie. I wtedy wszystko będzie jasne.


czyli jednak stało się, ktos ma pentaxa albo sony i dał radę zadać takie pytanie na forumie mając przełącznik na korpusie. Teraz uwierzyłem, we wczorajsze wyniki badań przeprowadzonych przez "Brukselę" o udokumentowanej dysgógli to jednak prawda, dobrze że zajmujemy 3 miejsce od końca, jest co nadrabiać do przyszłego roku :zalamany:
 
 
Torsen 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

AF działa bez zarzutu, w ogóle obiektyw robi pozytywne wrażenie. Po prostu nie ma przełącznika, które według wszelkich znaków na niebie i ziemi powinien mieć.
Mocowanie do Nikona.
Załączone zdjęcie zrobione telefonem, jakość nie powala. Jeśli potrzebne jest lepsze, proszę o informację.
W ogóle, fajnie, że udało mi się wzbudzić wesołość na forum, ale proszę mieć na uwadze, że 1800 z hakiem poszło. Trochę się zestresowałem.

PS nie wiem, czy udało mi się załączyć to zdjęcie :(
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Torsen jak bardzo potrzebujesz ten przełącznik kup sobie canona, ja mam ale jeszcze nie widziałem na oczy prawidłowo działającej pod tym system wspomnianej sigmy
 
 
Torsen 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Generalnie nie o to chodzi, że kupiłem obiektyw, żeby mieć ten przełącznik. Po prostu obiektyw jest INNY niż powinien być, co budzi moje obawy i fajnie by było, jak by ktoś np. napisał, że to jakaś inna wersja, również oryginalna, że ma taką samą, wszystko jest OK itd.
Wspominałeś o google - szukałem zanim znalazłem nawet to forum. Nie widziałem nic o tym obiektywie bez przełącznika.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Przelącznik masz na aparacie. Drugi nie jest dla Ciebie niezbędny.
Widzisz kozi, nue tylko użytkownicy Sony zadaja takie pytania :-)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Torsen, jest jedno przedstawicielstwo sigmy na całą Polskę, nie ma innego ! Na pewniej stronie, pewnego sklepu sa zdjecia pod wszystkie mocowania. Tu się nie zgodzę z MC, że obiektyw to nie ajfon, żeby nie mozna było go podrobić :wink: widziałem juz takie cuda, ze włosy stają a najbardziej zaskoczył mnie dobrze podrobiony wielkoformatowy ploter drukujacy pewnej solidnej japońskiej firmy.
Owe badania były właśnie o tym, jak niektóre nacje radzą sobie z prawidłowym korzystaniem z szukajek w celu wyłowienia potrzebnych informacji.
 
 
Torsen 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Ale jakie pytania? Naprawdę, nie rozumiem.
W pudełku był inny obiektyw, niż mówią materiały promocyjne i załączona instrukcja obsługi. Do tego nigdzie w sieci nie znalazłem informacji o istnieniu takiej wersji. To dziwne, że się zdziwiłem?
Nawiasem mówiąc, nadal nie czuję się uspokojony - nikt jeszcze nie napisał, że to nic podejrzanego.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

TO NIC PODEJRZANEGO!
Wystarczy? Nie? A jak dodam, ze miałem taki obiektyw ood Sony i też przełącznika nie było?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

MC napisał/a:
Widzisz kozi, nue tylko użytkownicy Sony zadaja takie pytania :-)


MC ale mi sie wydawało, że Torsen ma canona i dlatego zadał takie pytanie :lol:
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Torsen napisał/a:
Obiektyw, który otrzymałem, takie przełącznika nie ma.
Torsen, i tak ma być, wszystko jest ok. :wink:

np. TU
 
 
Torsen 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Instrukcja mówi, że przełącznik działa w systemie Nikona, więc dziwne, że w obiektywie z mocowaniem do Nikona go nie dodają i generalnie nigdzie nie informują, że wersja dla Nikona nie ma przełącznika.
Dziękuję za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15