Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Nikon D300.
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   Test aparatu Nikon D300.

Ufff... Trochę się narobiliśmy, a grafik mieliśmy bardzo napięty. Z góry przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia i zapraszamy do lektury:

http://www.optyczne.pl/60...Nikon_D300.html

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

super test, wielkie dzięki!!!

no i wychodzi na to że CMOS CMOSowi nie równy, Nikon troszkę jeszcze poćwiczyć musi...



jedno pytanie - jak wygląda kwestia współpracy D300 ze starymi obiektywami manualnymi?
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

czytałem test z zapartym tchem. Świetny artykuł..
Kusi mnie D300 do zdrady oj kusi...:)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Poćwiczyć w kwestii darków? :lol:
BTW, jeśli ktoś musi poćwiczyć, to raczej Sony, bo to oni są producentem matrycy...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Matryca to jedno. Pozostaje jeszcze kwestia tego co z sygnałem z matrycy zrobi oprogramowanie aparatu :)
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Bardzo fajny sprzęt. Czekam jeszcze na test Olympusa E-3 do kompletu. Szczególnie jestem ciekaw porównania szybkości AF i rozpiętości tonalnej, bo jeśli chodzi o poziom szumów to Nikon i Canon zgarnęli już chyba wszystko, co było do wzięcia.
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Luke_S napisał/a:
Bardzo fajny sprzęt. Czekam jeszcze na test Olympusa E-3 do kompletu.


mnie bardziej ciekawi test A700-ki ;-)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

No i mamy niespodziankę, myślałem że będzie test A700 a jest D300 :P
Porównałem sobie test rozdzielczości D300 z 40D. Przy f/16 40D miał wynik 32.5 lpmm, dla D300 wartość ta wyniosła ok 33.5 lpmm. Wydaje się że różnica niewielka (40D osiąga 97% rozdzielczości D300). Jednak jak się popatrzy na rozdzielczość przy f/5.6 sytuacja wygląda już inaczej: 39.8 lpmm dla 40D i 50 lpmm dla D300 (tu 40D osiąga już tylko 79% rozdzielczości D300 !). Dzięki że podaliście wartości rozdzielczości dla innych przysłon niż f/16, w ten sposób wyraźniej widać różnice pomiędzy poszczególnymi aparatami (oczywiście mając na uwadze że test wykonano różnymi obiektywami). Ciekawy jestem jaką rozdzielczość osiąga Canon 5D (może warto zrobić test przed premierą wersji Mark II ? :idea: ).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

goltar napisał/a:
Dzięki że podaliście wartości rozdzielczości dla innych przysłon niż f/16, w ten sposób wyraźniej widać różnice pomiędzy poszczególnymi aparatami (oczywiście mając na uwadze że test wykonano różnymi obiektywami).


To jest właśnie przyczyna lekkiej zmiany procedury testowej. Nie to, że wycofujemy się z f/16 ale dokładamy coś tam jeszcze. Po przetestowaniu już prawie wszystkich 50-tek mamy jasność jakie są różnice w ich konstrukcji. O ile przy f/16 jest OK, to gdybyśmy zaczęli używać f/5.6 czy f/8 to byłby krzywdzony np. Canon. Jego EF 1.4/50 jest bowiem tak skonstruowany aby kosztem rekordowych rozdzielczości w centrum, uzyskiwać lepszy od konkurencji brzeg. Nie jest to tylko cecha Canona, bo jest także kilka innych szkieł, które wyglądają podobnie np. Zeiss 1.4/85.

Bawimy się obecnie w kilka eksperymentów (przejściówki, różne obiektywy) i być może uda nam się uzyskać obiektywny sposób porównywania rozdzielczości różnych lustrzanek używając przysłon od f/5.6 do f/16.
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Jestem pod naprawed duzym wrazeniem po przeczytaniu tego testu. Nie chodzi mi juz o jakosc samego aparatu ale o sam test. Noo panowie - czapki z głów. Odwalacie naprawde kawał świetnej roboty. Oby tak dalej.
Ja ciągle powtarzam, że test Sigmy SD14 na optyczne.pl troszke zmieni na rynku.. nie moge sie już doczekać. :twisted:

Przy okazji konkurecja z fo*****is zobaczy jak należy robić testy a nie że publikują zdjęcia i wpadki z wersji "alfa" nie wspominajac potem przez ponad pol roku na jakikim etapie jest dana sztuka body... poprostu żałosne. :!:
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Panowie, swietna robota.Gratuluje.Teraz nic nie pozostaje tylko zakupic nowa puszke.Pozdrawiam
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

No widzę że ostatnio same konkrety testujecie - zabieram się do lektury...
 
 
rekin007 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

chętnie bym zamienił swojego D80 na D300, świetny test. Ciekawe jak w teście wypadnie Sony 700
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   Re: Test aparatu Nikon D300.

Mam kilka drobnych uwag :) Proponuję podpisywać wykresy, co spowoduje, że test będzie bardziej czytelny. Wykres szumu w RAW proponuję zrobić z osią Y ograniczoną do 10.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

jaad75 napisał/a:
Poćwiczyć w kwestii darków? :lol:
BTW, jeśli ktoś musi poćwiczyć, to raczej Sony, bo to oni są producentem matrycy...

Z tego, co pamietam, to Nikon sie chwalil, ze to jego wlasna konstrukcja???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14