Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki obiektyw do fotografii ślubnej (canon 5d)?
Autor Wiadomość
beny102
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   Jaki obiektyw do fotografii ślubnej (canon 5d)?

Witam wszystkich.
Mam pytanko o dobry obiektyw do ślubnego focenia. W co zainwestować, żeby nie przepłacić, a jednocześnie wykonać zdjęcia na poziomie? Są dwie opcje: albo do puszki c5d albo do c30d. Ewentualnie zestaw kilku szkieł.
Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Jeśli na tym zarabiasz, to kupowanie dla oszczędności i bez przepłacania często obraca się przeciwko Tobie.

Do 5D wziąłbym Canona 24-105 IS USM plus stałkę do ciekawych portretów np.
2/135L, 2/100 lub 1.8/85. Ewentualnie 70-200 f/2.8 Sigmy lub Canona.

Do 30D postawiłbym na 17-55 f/2.8 IS plus stałka klasy 1.8/85 i tak samo 70-200 f/2.8.
Choć tutaj można szukać oszczędności na kasie i na wadze i rozważać 50-150 Sigmy
lub 50-135 Tokiny.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Robię zdjęcia ślubne 5D i szybko 24-105L się pozbyłem. Na takie okazje to tylko i wyłącznie 24-70/2.8 L. Jeżeli chcesz oszczędzić to na początek taki zestaw wystarczy. Będzie za słaby, ale to minimum. Oczywiście lampa 580 EX musi być.
Jeżeli nie robisz szerokich kadrów to zostaje jeszcze tylko jeden zoom, czyli 70-200/2.8 L, może być wersja z IS. To na plener bardziej, ja czegoś takiego w kościele nie używam.
Jeżeli lubisz na szeroko to oczywiście 16-35/2.8L... nowa wersja jest rewelacyjna.
Ze stałek to ... zależy od kasy. Ja mam 50/1.4 i 85/1.8. Klasykiem mało robię, 85/1.8 jest wyśmienity, ale na 5D to tylko luźny portret, do ciasnego najlepszy jest 135L.
Ja bym jednak ze stałek na początek polecił 35L, można tym pół ślubu zrobić a jakość jest zapierająca dech w piersiach. Cały czas tęsknię do chwil, kiedy bawiłem się tym obiektywem na 5D.

Reasumując... 24-70/2.8 L plus lampa plus 70-200/2.8 L na plenery. I to od na początek w zupełności wystarczy. Zawsze warto mieć stałkę i standart 50/1.4 też trzeba kupić (bo w miarę tani). A potem... jak wyżej.

Po wielu godzinach obcowania z 40D (a mam 20D ) to ja bym 30D nie kupował. Powód? AF. Dla niego warto do ślubów kupić jednak ten lepszy model. Ze szkieł to 17-55/2.8 IS i 70-200/2.8. Wtedy można kupić 85/1.8 do ciasnych portretów.
 
 
beny102
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

Piękne dzięki Panowie za wyczerpujące odpowiedzi, trochę mi się w głowie rozjaśniło. Czytam fora od jakiegoś czasu i im dłużej, tym wiem mniej, choć w Panów postach widać konsekwencje w podejściu do tematu. Troszkę zmartwił mnie Pan MM z tym 24-105L IS, które znowu Pan Arek poleca, takie szkło właśnie miałem zamiar kupić jako pierwsze, bo bardzo uniwersalne. Domyślam się że poza wadami z testów zbyt ciemne, tak?

Pozdrawiam.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

24-105 jest gorsze od 24-70 w tym, czego nie można zmierzyć empirycznie :P
Do tego jest ciemniejsze (a w foto ślubnym jasność to podstawa). Z tego co Arek nie zmierzył a zmierzyć można (tylko trzeba mieć taki aparat) to kolejną wadą 24-105 jest duża winieta na 5D. Samo szkło jest bardzo dobre i na pełnej klatce wyśmienicie spełnia rolę spacerzooma, gdyby było mnie stać to bym je sobie do takiej roli zostawił. Niemniej do ślubów 24-70L jest zwyczajnie lepsze.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

beny102 napisał/a:
Piękne dzięki Panowie za wyczerpujące odpowiedzi, trochę mi się w głowie rozjaśniło. Czytam fora od jakiegoś czasu i im dłużej, tym wiem mniej, choć w Panów postach widać konsekwencje w podejściu do tematu. Troszkę zmartwił mnie Pan MM z tym 24-105L IS, które znowu Pan Arek poleca, takie szkło właśnie miałem zamiar kupić jako pierwsze, bo bardzo uniwersalne. Domyślam się że poza wadami z testów zbyt ciemne, tak?

Pozdrawiam.


Co ty tak z tymi Panami :-) na forum jestesmy na Ty
 
 
beny102
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

Ano tam mi jakoś RobertO oficjalnie wyszło, obiecuje poprawę.
Ja bym się MM tak Arka o tę "wymierność" nie czepiał, bo bez tego nie byłoby co czytać na Optyczne, oczywiście cały niemierzalny aspekt fotografii istnieje, choć jak wspomniał Arek obiektywnie ująć się go nie da.
 
 
czerwiniak 
Nowy



Posty: 16
Skąd: Nowy Dwór Maz.
Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   Re: Jaki obiektyw do fotografii ślubnej (canon 5d)?

beny102 napisał/a:
Witam wszystkich.
Mam pytanko o dobry obiektyw do ślubnego focenia. W co zainwestować, żeby nie przepłacić, a jednocześnie wykonać zdjęcia na poziomie? Są dwie opcje: albo do puszki c5d albo do c30d. Ewentualnie zestaw kilku szkieł.
Pozdrawiam.


Ja mam 5D. 550 ex, 16 Zenitara, 28-135 is, 70-200 f4. i mi wystarczy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10