Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3 - test aparatu
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Jak dla mnie największe wady to jednak trochę mały bufor i sztuczne ISO 100. Reszta to same zalety.
Dwa gniazda CF z możliwością automatycznego ustawienia zapisu kopii zapasowej - fajna funkcja.
Ładna laurka dla Nikona ale obiektywnie trzeba przyznać że zasłużona. Mam nadzieję że następca 5D okaże się godnym rywalem przy niższej cenie.
Brawa za przykładowe zdjęcia z modelką Sylwią :)
Test wykonano w porównaniu z 5D, czy to oznacza że testu tego ostatniego także się doczekamy ? ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Jakis odkurzacz na matrycy by sie w tej cenie przydal. Na zdjeciu dsc_3956 w lewym gornym rogu sa dwie plamki. A grucha i waciki nie zastapia wszystkiego. Tak samo na dsc_4758
Ostatnio zmieniony przez MC Sro 13 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Arku, pewnie znasz ten tekst: http://www.astrosurf.com/~buil/nikon_test/test.htm, w którym porównano nowe Nikony D300, D3 do Canona 40D w zastosowaniach astronomicznych.
Czy mógłbyś skomentować jakoś dość drastyczną tezę umieszczoną na końcu?

The readout noise of the Nikon and Canon CMOS detectors is very similar. The high ISO sensitivity displayed by Nikon is for the marketing: Nikon D3 CMOS (and also the CMOS D300 CMOS - Sony origin) is a very high quality sensor, but in the end, Nikon just rises now the level of Canon technology.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

No właśnie dlatego w rozdziale z darkami daliśmy przykład z gwiazdami. Ja się wczytywałem w ten test na astrosurf, ale wiele rzeczy odnośnie metod testowych i podejścia oraz analizy jest opisane tylko po francusku, a tego języka nie znam. Nasze doświadczenia pokazują, że D3 nie wycina gwiazd i nie traktuje ich jako hot pikseli, co powoduje, że spokojnie można go używać do astro.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Jeszcze kilka błądzików.

W podsumowaniu rozdz.4 (wersja dla kanonierów) jest literówka:
sławnej "piatki"

W rozdz. 6 też mała omyłka:
Nawet tak skrajne wartości jak 12800 i 25600 ISO są z użyteczne.

W rozdz. 7 dwukrotnie czeski błąd:
Pliki PGN (...) pliku PGN

W rozdz. 8 literówka: bardzo dobre jakości

Uszczypliwość: dzwięki strzelania migawką zapisane jako WMA :?: ... Koniec świata. I to na portalu, którego autorzy korzystają z Linuksa... :D
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Komor.. ja już się palę ze wstydu :oops: Dzięki za literówki. Co do WMA... wrzuciłem pliki prosto z dyktafonu. Mplayer mi to odtworzył, tzn że działa;)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Do Nikona D3 można podłączyć obiektywy DX (kosztem redukcji rozdzielczości). Czy taka sama możliwość (podłączanie obiektywów EF-S do body z matrycą FF) czysto teoretycznie może zostać zastosowana w Canonie ? Czy konstrukcja obiektywów EF-S to uniemożliwia (obiektyw za głęboko wchodzi do środka korpusu) ?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Obiektywu EF-S do body z FF nie wsadzisz. Nie dasz radę tego zrobić nawet do 1D (czyli matryca APS-H). Raz bo inny bagnet (biała kropeczka) dwa bo lustro zatrzyma się na tylnej części obiektywu. Wycinali tam coś przy kicie 18-55 i podłączaniu do 10D, ale czy ma to jakiś sens przy pełnej klatce? Dla mnie wartość jest zerowa.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

To że do obecnych nie można to wiem, ale chodzi mi o możliwość skonstruowania body FF do którego będzie można podłączyć EF-Sy... np następcy 5D.
 
 
mario 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

dzieki chlopaki za test
co do czyszczenia matrycy to rzeczywiscie by sie przydalo,ja juz muslalem oddawac do serwisu bo mialem takie brudy ze glowa mala
a co do amortyzacji, to mi juz sie zwrocil
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Aparat powala na kolana. Dzięki za wrzucenie plików audio z serii, to daje spore oddanie prędkości tego sprzętu. Aparat poza zasięgiem, ja jednak czekam na pojawienie się oraz test na Optycznych następcy Canona 5D.

PS Jeszcze wziąłem do ręki mojego 30D by sprawdzić prędkość serii i się zdołowałem porównując z tym audio :wink:
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

no no... 5.5 to sie nazywa ocena:) a mogla byc jeszcze wyzsza gdyby dodali to co daja w tanszej puszce - czyszczenie matrycy. vr w korpusach nie bylo, nie ma i pewnie nie bedzie:) a szkoda. za takie pieniadze...
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Z tym audio to ściema. Zgrali ścieżkę z nowego Rambo... ;D
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

dla mnie cichym wygranym tego testu jest canon 5D, pomimo swojego wieku - jakosc zdjec jest naprawde niezla - w poronaniu z o wiele mlodszym i lepszym D3.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Ale AF obu aparatów dzieli przepaść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15