Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3 - test aparatu
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

Najmniejszą moją torebką jest Slingshot 200 AW i zawsze jest wypełniony po brzegi, więc ja się z lampą nie rozstaję.Podejrzewam, że jak ktoś ma D3 to też nosi troszkę większy zestaw niż body plus jedno szkło. Może ja mam inny punkt widzenia, może myślę inaczej niż "przeciętny użytkownik aparatu", ale z punktu widzenia użytkownika aparatu bez wbudowanej lampy nie jest to dla mnie wada. Tysiące reporterów używających 1D lub D2x nie mają lamp wbudowanych i jakoś nigdy nie słyszałem z ich strony narzekań na brak tego wynalazku. A bardzo często lamp "na szybko" potrzebują.

W samochodzie sportowym może być koło dojazdowe "na wszelki wypadek", tylko po co one komuś, kto lubi jeździć TYLKO wyczynowo? Jak założy dojazdówkę to się rozbije. Może oczywiscie jechać wolno. Tylko nie po to taki "sportowiec" kupuje taką brykę, żeby jeździć 50 km/h. Bo jeżeli tak jest, to może jest tylko bogatym woziwodą a nie dobrym kierowcą.

D3 to aparat dla zawodowców i dla nich został zaprojektowany, amatorowi (bogatemu) będzie kilku bajerów brakowało, zawodowcowi wręcz przeciwnie.

Na zakończenie coś na poparcie mojej tezy. Kilka dni temu pojawił się u znajomka w sklepie pewien klient. Ten dzwoni do mnie i rozbawiony pyta się co gościowi doradzić, bo on chce kupić D3 i robić ładne zdjęcia bo to ponoć świetny aparat. Problem tylko taki, że chce robić na .... AUTOMACIE. Ja też się rozbawiłem. Nie dla takich ludzi jest ten aparat choć pewnie wielu będzie żałować. Ja nie będę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

jesli ktos chce sobie kupic D3 i kiepy w nim przygaszac to prosze bardzo - jego sprawa.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

Wbudowana lampa jako kontroler dla lamp zewnętrznych, to nie jest wcale złe rozwiązanie, ale można przecież kupić zewnętrzny sterownik dla CLS-a. Słyszałem też o wbudowanym Pocket Wizardzie w jednocyfrowych Nikonach - ktoś mógłby potwierdzić, czy to prawda?
 
 
dranio
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   

MM napisał/a:
Tysiące reporterów używających 1D lub D2x nie mają lamp wbudowanych i jakoś nigdy nie słyszałem z ich strony narzekań na brak tego wynalazku. A bardzo często lamp "na szybko" potrzebują.


D3 to aparat dla zawodowców i dla nich został zaprojektowany, amatorowi (bogatemu) będzie kilku bajerów brakowało, zawodowcowi wręcz przeciwnie.


Po pierwsze witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy post na forum.
Ad meritum: Oczywiście w zasadzie masz rację, że zawodowcy i tak noszą lampy. Bywają jednak czasem takie sytuacje, gdzie jest po prostu brak miejsca na duży aparat z dużą zewnętrzną lampą - np. kabina samolotu, czy wnętrze czołgu. Wtedy aparat z wbudowaną lampą jest jak znalazł - wiem, bo kilka razy z Minoltą 7 miałem lepiej niż kolega z EOS-em 1N. Wiem Co prawda, w w/w miejscach nie spotkałem jeszcze reportera. :razz:

dranio
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   

Lampa nie musi być wielka. Ostatnio wśród reporterów panuje moda na małą 220EX :mrgreen:
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

http://nikonimaging.com/g.../camera_design/ ENTER

podoba mi sie w nikonie to ze zzaczynaja dbac o klienta - robiac takie prezentacje. Szkoda ze FF nikona jest drogi jak dla mnie - bo za te starania - wybralbym pewnie D3.
 
 
MONDO 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

Witam serdecznie,

Jestem posiadaczem D3 od 2 tygodni. Ogólnie wszystko jest OK. Mam jednak jedo dość niepokojące spostrzeżenie. Otóż podczas fotografowania (koncerty, jazz) przy relatywnie słabym świetle o niskim kontaście, AF jest dramatycznie wolny (szkło to głównie 70-200 VR). OK, jeśli aparat raczy ustawić ostrość to zwykle robi to dość dokładnie, ale stara D200 robiła to znacząco szybciej (choć zazwyczaj nieco mniej dokładnie). Na zagranicznych forach opinie są podzielona: część potwierdza problem, część wychwale AF do upadłego ... Jakie są obserwacje u Redaktorów Optyczne.pl i innych użytkowników ?
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

poszukaj wlascicieli D3
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Dla nas AF z D3 i D300 był ogólnie minimalnie wolniejszy od D200. Trzy osoby z redakcji niezależnie od siebie tak samo go oceniły.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

no ale nie ma co porownywac testy laboratoryjne z rzeczywstoscia - tutaj wymagania sa wieksze :) Jak dla mnie nic dziwnego, ze roznica sie powieksza
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Pojawił się test na DPreview.
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Ale ten temat zakopany ;) Odgrzebuję z linkiem dla ciekawskich:

D3 + 50 1.4 @ 11fps => 5000fps
http://www.youtube.com/watch?v=fG5QedhroYQ
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

dr11, niezłe ;)

Swoją drogą widać jak się listki przesłony bujają. Ale chyba migawka się otwiera gdy to "bujanie" się stabilizuje :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Niezłe. Z tego co widać to przysłona nieco się jeszcze buja jak migawka już leci. Ciekawe co można fotografować na f/16 i t=1/4000. Słońce? Jeszcze zależy chyba jakie ISO :)
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

komor napisał/a:
Słońce?

Oj nie, na Słońce to ISO100, 1/8000 i chyba f/45 (f/38 i TC 1.4) było za jasno: link, musiałem filtrować czarną kliszą :P ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14