Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ktos testowal/posiada Nikkora 24 f2?
Autor Wiadomość
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   Czy ktos testowal/posiada Nikkora 24 f2?

Szukam opinii n/t tego obiektywu, mam okazje niedrogo kupic...

Pozdrawiam,
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Czy takie szkło istnieje? Nie kojarzę.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Zygmunt napisał/a:
Czy takie szkło istnieje? Nie kojarzę.

To zapytaj Mr Google'a.

http://www.nikonusa.com/t...&productNr=1417
http://www.mir.com.my/rb/...kkor/24mmf2.htm

mszczyrek jak maja wiecej, to ja tez jeden taki poprosze :wink:
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

Istnieje jak najbardziej, tylko zeby go kupic trzeba sporo zaplacic (cos ok 2500 bodajrze) i poczekac w kolejce. To szklo z tej samej serii co legendarny N28/2AIS, sluzylo glownie zawodowym fotoreporterom wiec powinno byc dobre, ale nie moge nigdzie znalezc konkretnych liczb. Photozone.de testowalo tylko N28AIS (rozdzielczosc przekracza mozliwosci matrycy D200 dla srodka zakresu przyslon). Bylby swietny odpowiednik 35 po cropie, i swiatelko 2,0...

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 ]
P_M_, co do tego czy maja wiecej - zapytam:)

http://www.graysofwestmin...hand.php?cat1=3

Wolaja 1500 za uzywany w dobrym stanie (ale to exc, nie mint, wiec slady uzytkowania beda).

Pozdrawiam,
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Lut, 2008   

mszczyrek napisał/a:
Photozone.de testowalo tylko N28AIS (rozdzielczosc przekracza mozliwosci matrycy D200 dla srodka zakresu przyslon).


Tak napisali?
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

http://www.photozone.de/R...lab-test-report

"The MTF performance of the Nikkor Ai-S 28mm f/2 is still top notch by today's standards. In fact it is about as good as it gets at medium aperture settings where it can rival the best lenses tested to date. At f/2 the center performance is already very good (1913lw/ph) but the border quality suffers at this setting(1371lw/ph). The contrast performance is also reduced here. At f/2.8 there's already a substantial increase in quality primarily at the borders reaching very good territories here(1710lw/ph, w centrum 2068)." Nawiasy moje:)

Przy f5.6 N28/2 osiagnal w ich tescie 2222lw/ph, dla porownania N50/1.8 2189lw/ph. Klaus poprzednio podawal ze rodzielczosc matrycy d200 to 2250, ostatnio (po testach Zeissow, m.in. Diastagona 35/2, i N14-24) zmienil zdanie i podaje ~2320. Cytat z testu N14-24:"It is quite safe to state that the lens has a resolution potential beyond the 10mp sensor of the test camera. "

Oj, ze tez ten Zeiss nie zmadrzeje i nie zacznie produkowac wersji AF swoja droga... Ale jakby mnie bylo stac na takiego Diastagona to i tak bym sie dlugo nie zastanawial:)

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez mszczyrek Nie 24 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

mszczyrek napisał/a:
Oj, ze tez ten Zeiss nie zmadrzeje i nie zacznie produkowac wersji z AF swoja droga...

A po co?
Szkła bez AF są bez porównania lepiej zbudowane, a ostrzenie ręczne takim obiektywem to sama przyjemność.
Że nie dla każdego? Tym lepiej...
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

D80 ktorego kupilem 4mies temu to moj pierwszy aparat z autofokusem, wiec sie w zyciu naostrzylem manualnie i bardzo to sobie chwale:) Ale do tego trzeba miec komfortowe warunki, matowke z klinem, i dobre swiatlo. D80 niestety ma matowke czysta, wiec af sie przydaje, szczegolnie gdy nie ma czasu, i przy duzych otworach bez marginesu na pomylke. A jak sie ma starszy/mniejszy aparat z ciemniejszym wizjerem jest jeszcze trudniej. Nie sadze zeby zawodowiec fotoreporter ktory robi zdjecia w biegu zdecydowal sie na takiego Diastagona 25mm MF, to raczej propozycja dla zamoznych amatorow... Co nie zmienia faktu ze marzy mi sie od dawna:)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Polecam w takim razie:
http://www.katzeyeoptics....--prod_D80.html
+
http://www.nikonusa.com/t...productNr=25339

Moim zdaniem, własnie przy dużych otworach, gdzie nie ma marginesu na pomyłkę, MF sprawdza się doskonale... W sumie, to od dłuższego czasu używam niemal wyłącznie MF, ot tak, dla przyjemności...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Jaad75, niekoniecznie musisz mieć rację. Wszystko zależy od rodzaju uprawianej fotografii. Ja dużo robię w kiepskim świetle, aparat nie ma matówki z klinem, obiektywy są jasne, ale niekoniecznie szerokokątne a sam typ zdjęć jest najczęściej dynamiczny a czas ograniczony i powtórek być nie może. Do tego wymagam, aby generalnie w 80% zdjęcia były trafione z ostrością. W takich przypadkach trzeba być zajadłym pasjonatem na pograniczu fascynacji aby robić to na manualu. Ktoś mi napisze, że można. Ja napiszę, że wszystko można, tylko po cholerę się tak męczyć i mordować a do tego mieć mniej trafień. Ja wolę mieć AF z D3 i skuteczność zdjęć dynamicznych na poziomie np. 95%. Wolę zamiast skupiać się na ustawianiu ostrości więcej uwagi poświęcić na ciekawym kadrowaniu a przy szybkich zdjęciach i dynamicznej akcji naprawdę może to pochłonąć uwagę.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Ja uzywam MF gdy mam czas i fantazje:) Albo gdy potrzebuje ostrosc ustawic w konkretnym miejscu. Do tego mi klin niepotrzebny, robie fotke testowa i sprawdzam. A uzywanie AF w dynamicznych ujeciach i w ciemnosciach to masochizm wg mnie, zawodowiec ktoremu ktos za pstrykanie fotek placi nie moze sobie na to pozwolic.
Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony przez mszczyrek Nie 24 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

MM napisał/a:
Wszystko zależy od rodzaju uprawianej fotografii

Oczywiście, masz rację. Ja tylko mówię, że po prostu lubię ręczne ostrzenie i używanie MF zwyczajnie sprawia mi przyjemność.
Poza tym wielkorotnie przekonałem się, że przy otwartych przysłonach szybciej wyostrzę ręcznie, niż wybiorę punkt ostrości tak, by płaszczyzna ostrości przebiegała tam gdzie chcę. Rzadko kadruję centralnie, a metoda wyostrz i przekadruj nie jest IMHO, zbyt wygodna przy naprawdę małej GO...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Przekadrowywanie przy małej GO może być bardzo niebezpieczne, to fakt :wink:
Faktem jest też, że ręczne ostrzenie ma swój smaczek. Sam tak robiłem niedawno i to w 70-200/2.8, ale miałem na to czas a aparat był (co u mnie nieczęste) na statywie...
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

jaad75 napisał/a:
Polecam w takim razie...
Tak z ciekawości, bo odpisałeś mi kiedyś, że wymienia się tę matówkę przez otwór mocowania obiektywu - na ile jest to skomplikowane? Tzn jest to do zrobienia we własnym zakresie bez narzędzi, czy raczej w serwisie?
 
 
czornyj 
Uczestnik


Posty: 96
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

mszczyrek napisał/a:
Istnieje jak najbardziej, tylko zeby go kupic trzeba sporo zaplacic (cos ok 2500 bodajrze) i poczekac w kolejce. To szklo z tej samej serii co legendarny N28/2AIS, sluzylo glownie zawodowym fotoreporterom wiec powinno byc dobre, ale nie moge nigdzie znalezc konkretnych liczb. Photozone.de testowalo tylko N28AIS (rozdzielczosc przekracza mozliwosci matrycy D200 dla srodka zakresu przyslon). Bylby swietny odpowiednik 35 po cropie, i swiatelko 2,0...

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 ]
P_M_, co do tego czy maja wiecej - zapytam:)

http://www.graysofwestmin...hand.php?cat1=3

Wolaja 1500 za uzywany w dobrym stanie (ale to exc, nie mint, wiec slady uzytkowania beda).

Pozdrawiam,


Ai-S 28/2 to całkiem insza inszość - jest to faktycznie optyka b. wysokich lotów, wytrzymująca porównania z Distagonami/Summicronami, czego o Ai-S 24/2 niestety, nie można raczej powiedzieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15