Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepsze obiektywy do fotografii ulicznej
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

jaad75, ale dlaczego mieszasz do tego średnioformatowców? To inna kasta fotografów, inny sprzęt i w ogóle.. Ich bym nie mieszał w ten spór.
Cytat:
Od początku był wśród części fotografów bardzo oczekiwaną funkcją
Jak sam powiedziałeś "część". Czyli ta inna część tego wcale nie oczekiwała. Mam nadzieję, że ta druga część, do której ja się zaliczam, też znajdzie w ofercie sprzętu coś dla siebie, czyli aparaty bez ... LV
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Tutejszyn napisał/a:
Czyli ta inna część tego wcale nie oczekiwała
Ta inna część w ogole nie miała pojęcia do czego mogłaby go użyć, tyle, że to w żaden sposób im chluby nie przynosi. To podobna grupa, która zielonego pojęcia nie miała jakie korzyści będą z zaimplementowania trybu wideo w DSLR, ale z góry była na nie, bo aparatami filmują przecież tylko "kompaktowcy". Wcześniej podobny beton był przeciw fotografii cyfrowej jako takiej, bo po co, przecież na filmie jest dobrze itp. itd...
Tutejszyn napisał/a:
Mam nadzieję, że ta druga część, do której ja się zaliczam, też znajdzie w ofercie sprzętu coś dla siebie, czyli aparaty bez ... LV
Nie będzie już takich aparatów, bo to nie ma żadnego sensu.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Tutejszyn napisał/a:
Lubię technikę i jestem.. kiedyś byłem gadzeciarzem.

W zasadzie pisząc o tym ruchomym ekranie, cały czas mam przed oczami funkcjonalność GX7 w tym zakresie.
Nie dość, że bdb w dodatku wizjer to jeszcze ekran.
To są dwie rzeczy, których brakowało ewidentnie w GX1.
Owszem, wizjer trzeba było dokupić - wcale nie tani, ale bdb, no może nie taki jak w GX7, ale ekran pozostał na swoim miejscu. :lol:
Trochę się z GX1, GF1 ołaziłem po "streecie" stąd doceniam funkcjonalność GX7, jednak...
wolę póki co tradycyjnie. Z FF i wizjerem. :wink:
jaad75 napisał/a:
Nie będzie już takich aparatów, bo to nie ma żadnego sensu.

Zgadzam się. Niekiedy LV, niekoniecznie w połączeniu z ruchomym ekranem, bardzo się przydaje i to nie tylko w video.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
Ta inna część w ogole nie miała pojęcia do czego mogłaby go użyć,
jaad75 napisał/a:
To podobna grupa, która zielonego pojęcia nie miała jakie korzyści będą...,
jaad75 napisał/a:
beton

Boże, jaad75, jak to dobrze, że jeszcze Ty masz pojęcie, o czymkolwiek.

Cytat:
Nie będzie już takich aparatów, bo to nie ma żadnego sensu.
Przekonałeś mnie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Hihihi... :lol: :lol: :lol: A miało być o obiektywach... :lol:
Skończyło się na odchylanej pierdółce... :lol: :lol: :lol:

To ja zapodam 2 obiektywy: Sigma 18-35/1,8 i Pentax HD 20-40/2,8-4.
Również stałki :
Pentax smc DA 15 mm f/4 ED AL Limited
Pentax smc DA 21 mm f/3.2 AL Limited
Pentax smc FA 31 mm f/1.8 AL
Pentax smc DA 35 mm f/2.4 Limited
Pentax smc FA 43 mm f/1.9 Limited
Pentax smc DA 70 mm f/2.4 Limited
Wszystkie za małe rozmiary - niepozorne i nie stresujące fotografowanych. Szczególnie fajna - ta ostatnia - do portretowania, zwłaszcza gdy zdjąć osłonkę przeciwsłoneczną. :lol:
 
 
Wolański 
Nowy


Posty: 21
Skąd: Antalya
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Hej . Jestem tu nowy ale nie proszę o fanfary ale o refleksję. Głównie fotografuję na ulicy w tym celu używam kilku aparatów : cyfrowy kompakt , nikon d40 z zoom'em do 300mm. G , canon eos 300 75mm. lomo LC-A :roll: Czasami ciekawa scena jest pod nosem innym razem obracam się i widzę, że nie doskoczę do scenki wtedy z pomocą przychodzi 300mm. w ten sposób wykonałem kilka udanych zdjęć street'owych .Nie przeszkadza mi fakt że wyglądam jak choinka :lol:
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

.Nie przeszkadza mi fakt że wyglądam jak choinka :lol: [/quote]

Chodzi raczej o to aby innym to nie przeszkadzało :cool:
 
 
Werwik 
Bywalec



Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Lut, 2014   

Z mojego małego doświadczenia wiem, że lepiej robić aparatem niepozornym zabawkowych wręcz uchodzić za turystę. Drugie dobre rozwiązanie to lekki długi zoom plastikowy którego używają nawet uznani fotografowie uliczni. Jest lekki i ma duży zasięg. Pamiętając, że jeśli robimy zdjęcie pojedynczej osoby tak że można ją rozpoznać (np zoom) to bez jej zgody nie ma co marzyć o upublicznianiu jej wizerunku.
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Oj , mnie się zachciało raz krakowskich żuli potraktować kadrem i o mało co bym w ryja nie dostał.
Stanowczo lepiej mieć mniejszy aparat , chociaż na rynku krakowskim , jak i pewnie w każdym miejscu okupowanym przez amatorów fotografii świetnie można się bawić .
Tam wszyscy , wszystkich macają obiektywem i z tym problemów nie ma , choć pewnie są wyjątki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10