Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
brud na matrycy, plamki na zdjęciach
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   Re: Plamka na zdjęciach.

jedre napisał/a:


Co polecacie?


tak jak mowi MC - gruszke i podmuchac, ale nie na lustro tylko na matryce, ktora zobaczysz po podniesieniu lustra.

najlepiej wypiac obiektyw ustawic czas B wyzwolic migawke i wtedy widzisz matryce z pewnoscia zobaczysz na niej wspomnianego paprocha.

co do gruszki to najlepiej kupic w aptece bo w sklepie foto zaplacisz nie 8zl a 36zl. tylko uwazaj na jedna rzecz niektore gruszki zprzedawane w aptece maja talk w srodku co oczywiscie dyskwalifikuje jes do czyszczneia matrycy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jedre 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Tak jak mówicie, w nikonie d40 jest coś takiego jak uniesienie lustra. w sumie żadnego paprocha nie widziałem na tym zielonkawym czymś (matryca?) ale ważne że znikło mi to coś ze zdjęć :]
Gruszka mym wybawcą 7.20 za rozmiar 9 :D
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

o boziu... ja mam takich około 70 na matrycy i płaczę, bo nie moge użyć więcej, niż F8 :D

I nie krzyczcie, żebym doczyścil... coś nie mogę...

Tak przy okazji, wiecie, kto we Wrocławiu takie rzeczy robi?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

witam! Dołoże swoje trzy grosze do tego tematu.

Miałem jakieś 2 miesiace temu problem z matrycą, troszkę sie zakurzyło, więc oddałem do pewnego punktu we wrocławiu i tam oczyścili sprzęt, choć nie do końca. Problem w głównej mierze polegał na tym ze w akcie desperacji użyłem dzikiej metody przedmuchania i wyczyszczenie pędzelkiem matrycy, a raczej filtra IR przed nią. Sprawa sie skomplikowała na tyle że widoczne pozostały małe plamki w rogu (widać przy f16), choć jak zapewnił mnie Pan z tego punktu jest to do usunięcia u nich w laboratorium za pomocą ultra dźwieków ( góra dwa trzy dni bez puszki).
I dziś stoje przed problemem, mianowicie pojawił sie paproch/włosek na filtrze, zapewne dostał sie tam podczas uzywania obiektywu z wysuwanym tubusem (sic!) który pięknie zasysa powietrze pełne kurzu, i dmucha wszystkim na matryce/lustro. Obiekt jest uciążliwy i na domiar złego zastanawiam sie czy jeśli bede dłużej zwlekał z wyczyszczeniem matrycy to czy omawiany ciało obce sie nie przyklei/przysmaży do filtra ?

zastanawiam sie nad metodą MM z wacikami do uszu, jednak obawiam sie porysowania filtra. Dodam ze taką metodą porysowałem soczewke cynkowo-jakoś tam używaną w optyce laserowej, więc mam pewne obawy....
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

mnich napisał/a:
zastanawiam sie nad metodą MM z wacikami do uszu, jednak obawiam sie porysowania filtra. Dodam ze taką metodą porysowałem soczewke cynkowo-jakoś tam używaną w optyce laserowej, więc mam pewne obawy....


no ja do tej pory tez tylko wacikow uzywalem i to z dobrym skutkiem
wiec polecam
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Wiecie jak to jest. Mówi sie Nikon jest delikatny i skomplikowany, dlatego mam pewne obawy...
Jutro zadziałam w tym temacie zorganizuje sobie miejsce pracy, poodkurzam najpierw pokój a potem matryce :)
I zdam relacje :)
Jeszcze jedno pytanie gdzie mógłbym sie dowiedzieć czegoś konkretnego o budowie filtra IR stosowanego przed matrycą, z czego jest wykonany tak naprawde.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

oj nikon to cholera delikatna... sam mam już 2 rysy na filtrze :D - jeśli chodzi o waciki, ostatnio dostalem zestaw firmy Hama - oprócz wacików wszystko jest do niczego - ale waciki robią robote

No ale jak Wy to robicie, że smugi nie zostają, to ja nie wiem...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Nie wiem co trzeba zrobić, żeby jakieś smugi pozostawały...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

.... jak Ty to robisz? U mnie smugi są zawsze
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Cześć ponownie! :) Jeśli chodzi o czyszczenie matrycy to proponuje skorzystać z usług fotomastera na odrzańskiej we Wrocławiu.
Pierwsze czyszczenie gratis- przynajmniej ja tak miałem :)

http://www.foto-master.pl/

POZDROV :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Robisz na sucho czy na mokro? Bo ja na sucho.
Generalnie delikatność, regularność i systematyka to cechy dobrze widziane przy czyszczeniu matrycy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Są waciki i waciki. Tak samo jak zwykłe chusteczki do nosa. Te tańsze pylą i się rozlatują, a takie droższe są bezpyłowe i z powodzeniem używam ich np. do czyszczenia ekranów LCD, zamiast dedykowanych chusteczek "komputerowych". Może na tych patyczkach też nie warto oszczędzać, stąd macie panowie tak rozbieżne rezultaty?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

patyczki orginalne firmy hama - 15 za 20zł :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Za 20 zł to ja bym pewnie miał z 1000 sztuk swoich patyczków.

Najpierw grucha, potem patyczki i na koniec grucha. Przy wydmuchiwaniu korpus otworem do dołu. U mnie działa. Czas czyszczenia od 2 do 5 minut.

Jeżeli coś zostało (trzeba sprawdzić "fotograficznie" powtórka czynności.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

no ja prawie wyczyściłem ostatnio, ale kupcza na razie :)

//edit, dzięki MM, 15 sek i na f/22 widać jakieś malutkie kluchy, ale jest jak dla mnie akceptowalnie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9