Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
brud na matrycy, plamki na zdjęciach
Autor Wiadomość
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2012   

Potwierdzam ze zostawia czarny slad na palcu , lecz jest nasaczony antstatycznym plynem
inaczej suchy moze rysowac powierzchnie lustra . Pedzelek np. jest suchy i nalezy go uzywac na poczatek do drobinek i pylkow , jesli inne czasteczki dalej trzymaja sie powierzchni dobrze
uzyc pena .

Moj zostawia slad i czysci , Twoj zostawia slad i tez powinien czyscic .
Czyli prawidlowo .

pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3echo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

LP1(do obiektywów) pozostawia ślad i czyści,natomiast SK1-a(do matryc) nie pozostawia śladu.Właśnie dzwonił do mnie sprzedawca i poinformował mnie,że dostał felerną partię piór SK1a,które są suche tak jak moje.Podał adres na który mam wysłać reklamacje.Zobaczymy jaki przyślą.
 
 
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

to sie wyjasnilo :wink:
 
 
3echo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Przysłali mi ale wygląda na to,że nie ma różnicy pomiędzy starym a nowym.Ten który przysłali też nie pozostawia żadnych ciemnych śladów.Teraz się zastanawiam jak faktycznie ma być?
SK1-A do matryc:

LP1 do szkieł:


Ten pierwszy jest suchy(u mnie)
Ten drugi mokry
 
 
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Witaj , mam identyczny SK1-A jest mokry i czysci . Wczesniej pisalem .
Sprzedawca powinien wymienic na dobry , lub zwrot kasy . pewnie ma nadal te suche .
dowiedzialem sie ze strony producenta ze wszystkie peny czyszczace nasaczane sa zwiazkami wegla , stad czarny kolor na palcu . Suchy moze rysowac powierzchnie , jesli zlapie twardy pylek . Lustro jest bardzo delikatne .
Dlatego czyszczenie moim pierwszym penem nie bylo efektowne , kupilem nowy .
Tak naprawde mozesz uzywac jeden do szkiel i matrycy , lecz pewnie sie szybciej
wypracuje . Lamany pen jest typowo do matryc , ze wzgledu na lepsze dojscie , lecz sam czyscik to to samo , moze roznic sie ksztaltem i wielkoscia .

Widoczne pylki ztracaj pedzelkiem , czasami to wystarczy . Nastepnie pen czyszczacy .
Cierpliwosci , jesli mocno trzymaja , lepiej kilka razy bardzo delikatnie .
Jesli nie posiadasz lupy , bardzo polecam ze swiatelkiem ledowym . Super .

powodzenia i pozdrawiam. :wink:
 
 
3echo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Czyli LP1 też mogę wyczyścić matrycę?
 
 
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Tak , smialo uzywaj .
 
 
3echo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Przeciściłem matrycę LP1 i faktycznie różnica jest kolosalna,jeśli chodzi o plamy na matrycy.Znikają już za pierwszym razem,ale trzeba uważać ponieważ troszkę z tej gąbki jakieś paprochy zostają.Wystarczy wtedy przedmuchać gruszką i matryca jak nowa.Czyli wychodzi na to,że dostałem dwa felerne SK1-a.Dlatego czekam na następną....aż dostanę dobrą :smile:
 
 
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Meszek na penie jest nowy , kilka razy i sie dotrze ,
dobrych kadrow zycze . :wink:
 
 
3echo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

No i dostałem.Starszy model,bez wygiętej końcówki,ale za to z pędzelkiem.Gość wywiązał się z zamówienia jak trzeba.Wszystko teraz działa jak trzeba.
 
 
inquirindo 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

to dobrego uzytku.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 15 Lis, 2012   

mam takie zapewne glupie pytanie. skad moga sie brac te plamki? bo ja zgaduje, ze to kurz na matrycy, ale zawsze myslalam ze brud na matrycy wylazi tylko na zdjeciach z ekstremalnie duza glebia ostrosci a to jest makro i glebia milimetrowa albo i plytsza

(zdjecie to naroznik kadru, tak gdzies 1/3)

[ Dodano: Pią 16 Lis, 2012 00:41 ]
poszperalam i faktycznie znalazlam informacje, ze brud na matrycy lubi wylazic przy makro wiec co zrobic to wiem, matryca do czyszczenia. tylko nadal jestem ciekawa czemu te syfy wylaza przy tak papierowej glebi ostrosci

20121115220108.jpg
Plik ściągnięto 6062 raz(y) 322,52 KB

 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

moronica napisał/a:
brud na matrycy wylazi tylko na zdjeciach z ekstremalnie duza glebia ostrosc

Raczej wyłazi przy dużych liczbach przysłony. Podałabyś jakieś parametry tego zdjęcia...
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 22 Lis, 2012   

moronica, ładnie zapaćkana, chyba od nowości nie czyszczona :wink:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 23 Lis, 2012   

mozer, f/11 lub f/16, nie pamietam. juz ja troche odczyscilam od tego czasu patyczkiem, jeszcze poprawie jak dojdzie taka klejaca kostka na patyku, ktora zamowilam. ze to od przyslony zalezy to juz sama doszlam tylko nadal nie wiem, czemu sie to tak objawia. matrycy nie czyscilam nigdy, i tak niezle ze te drobinki sa takie niewielkie (golym okiem w ogole ich nie widac) bo u niektorych to az takie placki widac na zdjeciach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13