Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
brud na matrycy, plamki na zdjęciach
Autor Wiadomość
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

mavierk napisał/a:
No ale jak Wy to robicie, że smugi nie zostają, to ja nie wiem...


ja robie na sucho wiec nie ma prawa byc smug
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Dużo jeszcze zależy od tego jak i czym kto "dmucha" :razz:
Gruszka nie może być za mała, za duża też nie jest dobra bo ciężko nią "manewrować" - szczególnie przy malutkiej matrycy APS-C. Te średniej wielkości są chyba najlepsze. Chodzi o to by można było w bezpieczny sposób dość energicznie je naciskać trzymając końcówkę do 0,5 cm od matrycy. Wprawa jak widać mile widziana. Ja dodatkowo mocno skupiam się na rogach matrycy kolejno dokładnie przedmuchując wsztystkie cztery. Tam najłatwiej "zapędzić" syfki. Tak samo dokładnie czyszczę patyczkiem brzegi bo nasze tam najchętniej uciekają. Po takim zabiegu ponownie grucha i po bólu.
Jak widzę na zdjęciu gdzie mam syfki to wiem gdzie ich szukać. Obrócę sobie odpowiednio w głowie obraz na umiejscowienie tych baboli i napadam na nie znienacka :mrgreen:
Te wszystkie drogie wynalazki są bardziej skuteczne jak ktoś nie wie co i jak zrobić. Przy dużej dozie wprawy patyczki w zupełności wystarczą.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

O! :) wyczyściłem tego syfka na matrycy. Podniosłem lustro, włączyłem odkurzacz na mniejszej mocy i przytawiłem do dziury :) wysało posprzątało, bez problemów bez kontaktu z matrycą :) A kropeczki małe sobie darowałem bo jak napisał kiedyś w innym temacie MM nie rób kukaraczy tylko zdjęcia. - całkiem tu pasuje :) :D
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Ciekawy patent. I co, dało się z worka lusterko i matrycę wygrzebać ;) ?

Ale patent niezły. W sumie wciąga więc nie nakurzy i brudu nie zapcha. Ja to cały czas mam wrażenie że psikanie gruchą brudu napycha za lamelki itp.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

maziek dokładnie o to mi chodziło zeby nie dmuchać do środka tylko wyciągnąć. Nie wkładałem rury do środka komory lustra, tylko przystawiłem do tegoż otworu. W ten sposób pierw odkurzyłem banet aparatu z zewnątrz i obiektyw. Sprawdziło sie to doskonale bo ten włosek zniknął i nie ma śladu po nim, nic sie po nim też nie przypałętało. Wiec gdy sytuacja sie powtórzy, i opcja czyszczenia matryce z aparatu nie zadziała znów, to pewnie użyje ponownie tej metody z odkurzaczem.
Zapewne niektórych bródów nie da sie w ten sposób pozbyć, ale nie mam serca by do środka tego noworodka ( nie spełna 2 miesiące mam D300 ) wpychać jakieś pałeczki.
Zamówiłem już na cyfrowe.pl zestaw szpatułek greenclean i gruche wiekszą- to sie napewno przyda.
A z biegiem czasu pewnie przestane sie przejmować jakimiś paprochami i strachem przed dotknięciem filtra przed matrycą :) ale to za jakiś czas.

Swoją drogą, technika jest tak zaawansowana, a zbudowanie naprawde skutecznego systemu czyszczenia matrycy, badź zestawu do jej czyszczenia, jak narazie jest daleko w lesie.
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

A propos patyczków.Patyczek ,patyczkowi nie równy.Ja używam patyczków Johnson&Johnson, nie ma klopotu z pyleniem.Naprawde super jakość.Pierwszym razem wziąłem jakieś firmy krzak i ganiałem później kłaki po matrycy.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Dzięki za cynk rafid78, jak następnym razem znajdę pyłki na matrycy to będę wiedział czym usuwać.

Ostatnio jak znalazłem jakieś to zacząłem je wywalać na kompie do momentu kiedy trzepaczka ich sama w końcu nie strząsnęła :roll: :smile:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

http://youtube.com/watch?...feature=related

Ciekawa technika czyszczenia matrycy
 
 
paski27 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Posty: 49
Skąd: uk/bournemouth
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

http://www.cleaningdigitalcameras.com/howto.html
jak macie pytania to wam przetlumacze

cieszcie sie ze nie macie ff bo to jest sztuka zeby usunac brud :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008   

paski27 napisał/a:


cieszcie sie ze nie macie ff bo to jest sztuka zeby usunac brud :)


Bez przesady, nie jest tragicznie.
 
 
paski27 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Posty: 49
Skąd: uk/bournemouth
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

idzie to zrobic ale i tak po zmienieniu dwa razy obiektywu jest brudna,no ale to niby normalne w tej puszce.Cos za cos.

[ Dodano: Sob 10 Maj, 2008 00:32 ]
jeszcze raz
Idzie wyczyscic samemu,ale i tak po tej czynnosci i po zmianie 3 razy obiektywu znow sie robi brudna.

[ Dodano: Sob 10 Maj, 2008 00:50 ]
no a jak ktos chce czyscic na mokro samemu) to polecam sie zastanowic przed tym kilka razy(no i trzeba miec pewnosc ze cos sie naprawde przykleilo i w rzaden inny sposob sie tego nieda usunac.
raz ze jest to drogie(aczkolwiek tansze niz oddac do serwisu)
dwa ze moze niewyjsc:(

no a jak juz to tylko plyn eklipse i swabsy z photographics solution(niby daje gwarance ze nie uszkodzi sensora .no bo i jak jak dwie krople od razu wsiakaja w szpatulke.
wszystko inne zostawi smugi
no i jak komus sie trzesa rece to albo setka przed zaczeciem albo lepiej sobie odpuscic

kupilem sobie tez pedzel z visable dust niby najlepszy i cos tam..... (nie dziala tak jak powinien )
co do odkurzacza medoda super jak wiesz jak to robic ale jest cos jak green cleaner,jest on tu w uk drogi ale wystarczy sie zaopatrzyc w wezyk a powierze w puszcze mozna dokupic z innego dystrybutora

no a jak sie ma tylko lekkie kropki na matrycy polecam photoshopa lub cos w tym stylu (no chyba ze masz ich 70 jak kolega powyzej:)niezazdroszcze
 
 
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

mam tylko takie pytanie - mam Eos_a 400D - przed czyszczeniem lustra aparat ma być włączony ( wybrać jakąś opcje z ustawień ) ?
myślałem, że jak eos ma samoczynne czyszczenie przy włączaniu i wyłączaniu to nic się nie osadzi heh i nie będzie ciemnych plamek na niebie w fotografii
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Wlacz aparat, wybierz odpowiednia opcje w menu, odczep obiektyw i dmuchaj.
Samoczynne czyszczenie nie da Ci 100% bezpieczenstwa :razz:
 
 
meis 
Uczestnik



Posty: 91
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

heh - właśnie się pytam jaką mam wybrać opcje z MENU !

[ Dodano: Sob 16 Sie, 2008 21:48 ]
przypominam eos 400D
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Sie, 2008   

Mirror UP, podniesienie lustra do czyszczenia. Gdzie jest, nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9