Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 11 Lis, 2010
Test obiektywu Canon EF 70-200 mm f/4L USM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   Test obiektywu Canon EF 70-200 mm f/4L USM

W dziale TESTY pojawił się właśnie test pierwszej na naszych stronach L-ki. Zapraszam do lektury!

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

"Porównując 70-200 mm do na przykład testowanej przez nas uprzednio Sigmy 70-300 DG APO Macro trudno zaprzeczyć faktom, które pokazują, że L-ka wypada lepiej od Sigmy" to nie ulegało nigdy żadnym wątpliwościom. Pytanie jak wypada L-ka na tle Sigmy 70-200/2.8 EX DG APO, obiektywu zbliżonego zakresem, ceną i klasą, a ździebko jaśniejszego. Jeśli porównacie nikkora 80-200/2.8 D ED z Sigmą 70-300 DG APO, to też trudno będzie zaprzeczyć, że ten pierwszy wypadnie lepiej 8) Taka uwaga, co do metodologii tego porównania, imo to najsłabszy element tego testu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Można porównywać dowolne dwa obiektywy o podobnych parametrach - nie widzę w tym nic zdrożnego. Nigdy też przed wykonaniem testu nie zakładam, że jakiś obiektyw jest lepszy od drugiego, nie ważne jak się one nazwyają i jak kosztują. To taki elementarz obiektywnych testów. Widziałem już sytuację, gdzie sprzęt optyczny renomowanego porducenta dostawał baty od kilkukrotnie tańszych konkurentów. A jak przetestujemy Sigmę 70-200 f/2.8 to nie omieszkamy wspomnieć jak ona wypada na tle L-ki.

Arek
 
 
maverick 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Arek,
A jest szansa na jakies porownanie z 70-300 IS ?
Bo waham sie z wyborem pomiedzy tymi dwoma obiektywami.
(szkoda ze nie ma 70-200/4 IS :( )
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

70-300 IS mamy zamówiony od dawna. Ale ze względu na wadę, o której pisaliśmy są
ogromne problemy z jego dostepnością.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Arku,

przeczytałem - jak zwykle zresztą - z wielkim zaciekawieniem test tego obiektywu.

Powiem szczerze, że zniesmaczył mnie tekst - rozmowa L-ko maniaka i Sigmiaka.

Tak naprawdę nic do merytorycznej treści tekstu nie wnosi, a dziwnie jakby (w każdym razie ja to tak odebrałem) zniechęca do L-ki, a zwraca uwagę ku Sigmie. Odnoszę również wrażenie że w testach ogólnie obiektywy Sigma są łagodniej traktowane niż inne marki.

Pokutuje moim zdaniem brak w testach - na co zresztą zwracałem już kiedyś uwagę - odniesienia parametrów i osiągów obiektywu w stosunku do ceny. Ułatwiłby on na pewno decyzję o wyborze tym, którzy przed nią stoją.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Dialog ma tylko zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy z nas potrzebuje L-ki, aby robić dobre zdjęcia. U wielu fotoamatorów obserwuje bowiem się wyraźny trend zapominania o tym, że zdjęcia robi człowiek, a nie aparat. I tylko temu miał służyć wybieg z dialogiem. Ludzie więc często popadają w L-komanię, która objawia się pustą wiarą w to, że jak kupię L-kę to wtedy dopiero zacznę robić dobre zdjęcia.

A jeśli uważasz, że Sigmy traktujemy łagodnie to polecam lekturę:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=31

Dla porównania dodam, że żaden z testowanych Tamronów takich batów od nas nie dostał.
Więc bardziej oczekiwałbym zarzutu, że sprzyjamy Tamronom niż Sigmom.

Arek
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Arek: czyli planujecie w najbliższym czasie test tej sigmy 70-200? Dla mnie to ciekawa alternatywa dla nikkora 80-200/2.8, a w przyszłym roku planuję zakup jasnego tele.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Lip, 2006   

Wczoraj o nią prosiłem Kconsult, ale obecnie nie mają jej na stanie. Jak się pojawi, to
na pewno weźmiemy i przetestujemy.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Arek napisał/a:
Dialog ma tylko zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy z nas potrzebuje L-ki, aby robić dobre zdjęcia. U wielu fotoamatorów obserwuje bowiem się wyraźny trend zapominania o tym, że zdjęcia robi człowiek, a nie aparat. I tylko temu miał służyć wybieg z dialogiem. Ludzie więc często popadają w L-komanię, która objawia się pustą wiarą w to, że jak kupię L-kę to wtedy dopiero zacznę robić dobre zdjęcia.

A jeśli uważasz, że Sigmy traktujemy łagodnie to polecam lekturę:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=31

Dla porównania dodam, że żaden z testowanych Tamronów takich batów od nas nie dostał.
Więc bardziej oczekiwałbym zarzutu, że sprzyjamy Tamronom niż Sigmom.

Arek


Masz racje Arku - trochę przesadziłem, że Sigmy sa traktowane łagodniej. Biję się mocno w piersi. :oops:
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że samo posiadanie L-ki to nie jest sposób na dobre zdjęcie.

Wracam ponownie do kwestii rankingu ECONOMY - pomyślcie proszę o czymś takim dla obiektywów. Byłoby wspaniale, gdyby każdy z parametrów - wzorem testów lornetek - był punktowany. Wasze opisy są bardzo szczegółowe i są świetne, jeżeli skupiamy się na konkretnym obiektywie. Problem zaczyna się, gdy chcemy porównać dwa lub więcej szkieł. :(
To jest dla mnie taka "kropka nad i", której mi brakuje w testach.

Tak a propos Tamronów - czy jest przewidziany w bliższej lub dalszej przyszłości test szkła Tamron SP AF17-35mm f/2,8-4 Di LD Aspherical [IF] ?
 
 
Krzysztof Szyszko
Nowy


Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   Jakosc L ek

Witam Arka oraz pozostałych forumowiczów.

Mam pytania dotyczące L 70-200 F2.8
Przegladając testy w internecie od czasu do czasu pojawia sie problem "różnej" obiektywów z pod znaku L.
1. Czy rzeczywiście wystepuje taki problem?
2.Czy kupujac znacznie taniej takie szkła w USA ryzyko trafienia wadliwego jest duze?
3.Czy występujące problemy są do usuniecia przez serwis Canona w Polsce?
I pytanie dotyczące innego szkła a mianowicie:Canon EF 70-300 f/4.5-5.6 DO IS USM
Informacje na jego temat znalazłem z roku 2004 czyli zaraz po wprowadzeniu na rynek.Wynika z nich ze generalnie jest ok tylko zbyt drogi.
Czy ktoś z was uzywa tych szkiełek i moze je polecić?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

1. Podobno tak. Ale to informacja zaczerpnięta z sieci, a nie wynikająca z naszego doświadczenia.
2. Ryzyko zawsze jest, poza tym tracisz gwarancję
3. Są, ale bez gwarancji słono za to zapłacisz.

Obiektyw 70-300 DO ma problemy z odblaskami na elementach dyfrakcyjnych. Zdjęcia pod ostre światło wychodzą kiepsko.

Arek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006   

Benedykt napisał/a:

Wracam ponownie do kwestii rankingu ECONOMY - pomyślcie proszę o czymś takim dla obiektywów. Byłoby wspaniale, gdyby każdy z parametrów - wzorem testów lornetek - był punktowany. Wasze opisy są bardzo szczegółowe i są świetne, jeżeli skupiamy się na konkretnym obiektywie. Problem zaczyna się, gdy chcemy porównać dwa lub więcej szkieł. :(
To jest dla mnie taka "kropka nad i", której mi brakuje w testach.


kropke mamy zamiar postawic, ale zeby robic rankingi i punktacje trzeba miec rozeznanie na rynku - czytaj przetestowane sporo szkielek. poki co jeszzce jest ciut za wczesnie aby sie wyrywac z czyms takim bo nie bedzie to miarodajne.
 
 
filipo
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006   

Małe pytanko do testu, przy jakiej ogniskowej było robione zdjecie na poprawnosc pracy AF zamieszczone w tescie?? domniewam ze przy 200mm ale chciałbym sie upewnic.

Koncowy dialog, całkiem fajny sam mam kilka eLek i doskonale wiem ze nie kazdemu taki obiektyw jest potrzebny, miałem sigme 70-300 i dawała rade, ale w momencie kiedy fotografia przestała byc tylko hobby zainwestowałem w solidnosc i niezawodnosc.

Co do odblaskow, szczerze powiedziawszy nigdy ich na swoich zdjeciach nie uswiadczyłem, zawsze staram sie omijac ten aspekt robiac zdjecia niezaleznie jakie szkło mam podpiete.

Ja natomiast chetnie zobaczyłbym test Canon 24-70F/2.8 L i Sigmy 100-300F/4.

Pozdrawiam ekipe zgREdow :wink:

Filip
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006   

filipo napisał/a:
Małe pytanko do testu, przy jakiej ogniskowej było robione zdjecie na poprawnosc pracy AF zamieszczone w tescie?? domniewam ze przy 200mm ale chciałbym sie upewnic.


To jedno przykładowe zdjęcie pokazujące obecność ewentualnego BF/FF było robione
faktycznie na 200 mm. Tak jak napisałem, jest ono przykładowe. W każdym teście wykonujemy bowiem serię kilkunastu zdjęć w 2-3 położeniach ogniskwej i patrzymy czy występuje jakaś tendencja. Poza tym ocena trafności pracy autofokusa odbywa się nawszystkich zakresach ogniskowych, na których testujemy rozdzielczość.

Arek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14