Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 11 Lis, 2010
Test obiektywu Canon EF 70-200 mm f/4L USM
Autor Wiadomość
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009   

haldeman napisał/a:
Potrzebuje dodatkowego szkła(dłuższa ogniskowa) na wypady za miasto z dzieciakiem na łono natury.

haldeman napisał/a:
czy f4 i brak stabilizacji ale za to b.dobry AF to dobre rozwiązanie dla takich celów, może lepszy będzie tamron 2.8,

"Na wypady za miasto" jest bardzo dobry. Be z stabilizacji można się obejść. W tamronie przeszkadzałby Ci wolny AF.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009   

Tak 70-200/4L to klasa sama dla siebie - jeden z tych obiektywów, dla których myśli się o Canonie; bo świetnie wykonany, bardzo dobry optycznie, z szybkim, cichym i celnym AFem, a do tego kosztuje niewiele.
Ale Tamron 70-200 wcale nie jest na przegranej pozycji. Miałem z nim do czynienia i do amatorskich zastosowań ten AF jest wystarczający. Owszem, nie nadaje się reporterki czy zdarzeń wymagających super szybkostrzelności, ale jest wykonany solidnie (choć ten pierścien AF faktycznie haczy) i przede wszystkim jest rewelacyjny optycznie.
Wybierając między tymi dwoma ...wybrałbym chyba Tamrona.
 
 
Arius74 
Początkujący



Posty: 45
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009   

Polecam zdecydowanie Canona.
 
 
kaziu 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009   

zdecydowanie Canon, używam od ponad roku i jestem b.zadowolony, choć nie ukrywam, że pomału dorastam ;) do 70-200 2.8 Canona.
 
 
haldeman 
Uczestnik


Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009   

No tak,tylko nie zapominajcie, że zapytałem o połączenie tego obiektywu z C500D, dlatego zastanawiam się również czy mój korpus(dokładnie 9-AF z tylko centralnym krzyżowym) wykorzysta wpełni możliwości tego szkła.
Tamrom owszem kusi ostrością(widziałem w dziale testów :mrgreen: ) ale 4-letni dzieciak to prawie jak reporterka :mrgreen:
Z drugiej strony jeżeli jak piszecie nie zauważe, różnić w AF (w porównaniu z tamronem) w tych plenerowych zabawach...

Baku napisał:
Owszem, nie nadaje się reporterki czy zdarzeń wymagających super szybkostrzelności, ale jest wykonany solidnie (choć ten pierścien AF faktycznie haczy) i przede wszystkim jest rewelacyjny optycznie.

Pytanie tylko czy będe używał manualnego ostrzenia :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 18 Lis, 2009   

haldeman, używałem tego szkła z 400D i AF gra i buczy w takim zestawie. Do amatorskich celów to jest pełen wypas. To był mój najszybciej i najcelniej ostrzący obiektyw do 400D. Nie wiem czy 500D wykorzysta w pełni możliwości tego szkła, ale na pewno to szkło wykorzysta w pełni możliwości AF w puszce 3-cyfrowej. :)

Co do zastanawiania się nad szkłami f/2,8 to pamiętaj o większej wadze i wielkości - na wycieczki z dziećmi to już jednak może być overkill. Choć nie takie rzeczy… :D
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

Wszystko to prawda, gwoli głosu obrony za Tamronem, powiem że jest to jednak najlżejszy telezoom 70-200 ze światłem 2,8. AF jest zauważalnie wolniejszy niż w elce, ale i tak dość szybki i wcale nie aż tak głośny. Do tego nie ma problemów z celnością.
Testowałem tego Tamrona właśnie na śledzeniu AFem swojego synka (a jest to normalne dziecko, które jeśli akurat nie jest czymś zaciekawione, to się przemieszcza) - nadążył w 4 na 5 przypadków.
Gdyby Tamron montował w tym zoomie silnik ultradźwiękowy - choćby coś znanego z Sigmy 70-200HSM - to byłby kiler.
Jakością wykonania Tamron ustępuje każdej elce i to wyraźnie.
Teraz musisz się zastanowić czy:
- super AF
- świetna jakość wykonania
- niższa waga
- dobra optyka
Czy też:
- rewelacyjna optyka
- lepszy bokeh
- dwa razy jaśniejszy obiektyw (f/2,8)
Moim zdaniem wybór wcale nie łatwy.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

Baku napisał/a:
Jakością wykonania Tamron ustępuje każdej elce i to wyraźnie.

Baku napisał/a:
- niższa waga

Baku napisał/a:
- super AF

Te 3 cechy canona przemawiają za jego wyborem "na wypady za miasto z dzieciakami na łono natury". W "terenie" są nie do przecenienia: lżejszy=poręczniejszy;akość wykonania=mniejsza wrażliwość na uszkodzenia;lepszy AF=straconych kadrów w plenerze często powtórzyć sie nie da.
Jest jeszcze jedna różnica przemawiająca za canonem=800pln różnicy w cenie.
Baku napisał/a:
- rewelacyjna optyka

Baku napisał/a:
- lepszy bokeh
- dwa razy jaśniejszy obiektyw (f/2,8)

To przemawia za tamronem, chociaż jakość bokeh to kwestia gustu.
Wszystkiego mieć nie można.
Ja wybrałbym canona.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

A ja wlasnie wybieram - w praktyce.
Na 99% bedzie to eLka. Dlaczego? Bo lepiej wykonana, bo lepszy AF, bo bardziej poreczna, bo tansza.
 
 
kaziu 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

haldeman napisał/a:
..... ale 4-letni dzieciak to prawie jak reporterka :mrgreen:
Z drugiej strony jeżeli jak piszecie nie zauważe, różnić w AF (w porównaniu z tamronem) w tych plenerowych zabawach...

Mój smyk ma 2.5 roczku i za nim nadążyć to wyzwanie dla sprintera z wytrzymałością maratończyka - 70-200 4L w połączeniu z C30D daje radę a za kilka dni przetestuję 5D MKII.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009   

Powinno być podobnie, na pewno nie gorzej.
 
 
haldeman 
Uczestnik


Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Dziękuje wszystkim za pomoc, po okresie jaki minął odkąd zadałem pytanie na pewno nie trudno zrozumieć, że decyzja nie była łatwa.W końcu ją podjąłem i pierwsze wrażenie jest powalające :mrgreen: tym bardziej, że porównuje do kita :mrgreen:
Czuję się jak dziecko, które dostało dłuuugo wyczekiwaną zabawkę.

Teraz tylko czekam aż w Krakowie przestanie padać.Katorga.Mam ochotę urwać się z pracy i trzaskać foty.....

@MC, jeżeli dobrze kojarzę to Ty gdzieś podrzuciłeś linka do sprzedawcy na allegro od którego kupiłem więc możesz się do niego zgłosić po podziękowania.


PS. Wydawało mi się, że jest bielszy :)
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010   

Baku napisał/a:
Wszystko to prawda, gwoli głosu obrony za Tamronem, powiem że jest to jednak najlżejszy telezoom 70-200 ze światłem 2,8. AF jest zauważalnie wolniejszy niż w elce, ale i tak dość szybki i wcale nie aż tak głośny. Do tego nie ma problemów z celnością.
Testowałem tego Tamrona właśnie na śledzeniu AFem swojego synka (a jest to normalne dziecko, które jeśli akurat nie jest czymś zaciekawione, to się przemieszcza) - nadążył w 4 na 5 przypadków.
Gdyby Tamron montował w tym zoomie silnik ultradźwiękowy - choćby coś znanego z Sigmy 70-200HSM - to byłby kiler.
Jakością wykonania Tamron ustępuje każdej elce i to wyraźnie.
Teraz musisz się zastanowić czy:
- super AF
- świetna jakość wykonania
- niższa waga
- dobra optyka
Czy też:
- rewelacyjna optyka
- lepszy bokeh
- dwa razy jaśniejszy obiektyw (f/2,8)
Moim zdaniem wybór wcale nie łatwy.


Oj Baku wybór łatwy...
t70-200 masakruje na f2.8 jakością optyczną kładzie obene 70-200L (pomijam wersję mi nieznaną II).
Wszystko psuje beznadziejnie działający af.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

Cytat:
t70-200 masakruje na f2.8 jakością optyczną kładzie obene 70-200L

Hmm.. nie jestem tego aż taki pewien.

Porównywałem jeden i drugi (choć sample mam z różnych miejsc) i to gdzie Tamron kładzie eLę to kombinacja 200 mm - F2.8 - brzegi kadru na APS-C. Domyślam się, że na FF spadek rozdzielczości może być dużo większy.
Jednak z tego co zauważyłem, to na 200 mm mnie akurat najbardziej interesuje centrum kadru, a tam poziom uznawany za dobry (przyzwoity) jest przekroczony z okładem.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Wielu ma 70-200 f4 L.

Mam i ja.

Jest ciemny, ostry, ma dość szybki af, nie jest ciężki, solidnie wykonany.
Da radę do tych zastosowań, do których potrzebuję.
Miałem krótko 70-200 2.8L, ale po konsultacji z serwisem, musiałbym dołożyć ponad 300 euro, żeby dobrze ostrzył.
Zamieniłem na nowy f4 :roll:

Pewnie, że tęsknota za 2.8 jest, ale obrazki z f4 są... no, całkiem miłe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15