Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 70-200 mm f/2.8L USM
Autor Wiadomość
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

Mam wersję z IS i jestem w pełni ( bo jest IS :mrgreen: ) usatysfakcjonowany dla mnie jest to najlepszy zoom canona i naprawdę robi super foty a IS tylko to ułatwia . Miałem przyjemność wybrania z kilku egzemplarzy i mój ostrzy pięknie od pełnego otworu :razz: .
Ze względu na funkcjonalność na pewno nie zamieniłbym na egzemplarz bez IS :twisted: .
A test na optyczne tylko potwierdził jakość tego szkła i nikłą różnicę w odniesieniu do brata bez IS :grin: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wróbel EOS 
Rozmowny



Pomógł: 6 razy
Posty: 237
Skąd: Siedlce
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Arek Jak mam iść do ciemnego lasu to wystarczy mi statyw i też nie żyłuje matrycy z wysokim iso. a do fotografowania zwiarzyny to i tak bede musiał to zrobić gdyż IS nie zamrozi ruchu.

Sam teraz zbieram na wersje bez IS.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Statyw Ci wystarczy do fotografowania ptaków w lesie? To ciekawe. Wypchanych na pewno. IS na 200 mm umożliwi Ci robienie nieporuszonych zdjęć z czasami 1/100-1/200 sekundy, a takie czasy ruch już zamrażają.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Do fotografowania ptaków potrzebna jest niestety kryjówka. Bez niej to faktycznie trzeba mieć wielkie szczęście albo faktycznie dużo dobrze wypchanych. A do zasiadki to IS nie jest potrzebny tylko dobry statyw. Dlatego lepiej zaoszczędzić te 1000-2000 zł na IS-ie i kupić dobry statyw z głowicą kulową.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Bo trzeba uściślić o czym mówimy. Dyskutujemy w wątku teście 70-200 mm a on nadaje się raczej do spacerowej fotografii przyrody z ręki i dlatego IS uważam za bardzo ważny. Gdy mówimy o zasiadce, to na pewno nie z 70-200 mm nie ważne już czy z IS-em czy ze statywem.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

No na ptaszki to fajnie byloby jakies 400 lub 500mm... W dodatku jasne i najlepiej podbite ISO, zeby ruch zamrozic. Stabilizacja na ptaszki nic nie da, bo to ruchliwe bestie.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Ja mówie o foceniu małych ptaszków z kryjówki na odległości około 1,5-2 metry. Tu starczy 200mm założone na np. C30d tak jak w moim przypadku. Oczywiście dłuższe ogniskowe mile widziane. A na spacerze to możemy sobie takim obiektywem wąskie pejzaże z elementem ptasim porobić. Bo z około 10-20 metrów to można co najwyżej kaczki krzyżowki pofocić i przy okazji dokarmić je.

IMG_9441a.jpg
To zdjęcie zostało zrobione na ogniskowej 300 mm z około 2,5 m czyli mozna by podobne wykonać 200mm z 1,5 m.
Plik ściągnięto 5057 raz(y) 217,83 KB

 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Arek, mnie tym IS-em do zwierzyny nie przekonasz i zgadzam się z tym co twierdzi praktyk Pstrykacz. Zdecydowanie wolę światło. Chcesz iść ze mną do lasu ze swoim 70-300 IS a ja ze swoim 70-200/2.8? Ja wyłączę stabilizację i zobaczymy co komu lepiej wyjdzie. Z litości nie biorę pod uwagę 300/2.8L...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Pstrykacz, a jak ptaszki (te nie wypchane :D ) reagują na kłapanie migawki, jak się siedzi półtorej metra od ptaka? Nie wiedziałem, że ptaki podchodzi się aż tak blisko, toż to niemal na granicy ostrzenia obiektywów 70-200, przynajmniej tych canonowskich...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

Robiłem ostatnio krogulca który siadł 2 metry od obiektywu. Ja mu serie 5kl/s i żadnej reakcji z jego strony. Ptaki bardziej na ruch reagują dlatego trzeba powoli ruszać obiektywem. Przysłone ustawiam z reguły pomiędzy 6.3-7.1 - czasy wychodzą od 1/100 do nawet 1/1000. ISO400 to taka preferowana przeze mnie czułość.

IMG_9429a.jpg
To właśnie ten wspomniany przeze mnie osobnik.
Plik ściągnięto 5073 raz(y) 178,6 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

MM napisał/a:
Arek, mnie tym IS-em do zwierzyny nie przekonasz i zgadzam się z tym co twierdzi praktyk Pstrykacz.


Nie muszę. Wystarczy, że skutecznie przekonałem siebie i jestem zadowolony.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Mar, 2008   

...brawo :smile:
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

Cześć. Nie umiałem się oprzeć aby napisać po zakupie owego obiektywu. Piszą że to zabójca stałek, a ja dodam że to ich morderca. Miałem ich trochę i na tych ogniskowych jest o jeszcze raz tyle ostry i kontrastowy. Tragicznie chodzi pod światło naprawde tam jest ból ale o winietowaniu na 2.8 (5D)wszystkich ogniskach nie ma nawet mowy. Zrzucam to na karb małej powtarzalnosci serii. Artur i jemu podobni napewno rzetelnie zrobili swój trest. Musze się podzielić tak dla info. dla przyszłych. Otóż w związku z założeniem obiektywu trzeba zmienić różne nawyki w ergonomi trzymalnej :mrgreen: aparatu z takowym 1.5 -ra Kg. słoiczkiem. Występują tam takie siły na korpus ze można sobie załatwić puszeczkę np kładąc zestaw na czymś i byle gdzie tak jak to kiedyś bywało :wink: Warto zbierać na ten obiektyw zdjecia są jak rybki żywe :mrgreen:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

Taki zachwyt. Morderca stałek, chyba tych tanich jak 50/1.8 choć to nieporównywalna ogniskowa. Swoją drogą dobry obiektyw, ale 200/2,8 L II jest lepsza.
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

Jest taki sam i moim zdaniem bokeh ma ładniejszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13